bugün

kendini gerekçelendirmiş insandır. budur olay. bu yani.
gamsız insandır. net.
Övgüden anlamam. Ama söverseniz döverim.
(bkz: erdener abi)
Övgüyü umursamam ama sövenler bilir.
övgü veya sövgünün nereye konumlanan insan tarafından geldiğinin de önemi vardır. sonuçta yüklediğimiz değerler üzerinden akar bilinç ve duygular.
Övme ve sövme yalnızca kompleksli insanlarda etki yaratır zaten. Övülmekten hoşlanmakla sövülmekten hoşlanmamak temelde aynı noktadan yükselir: onaylanma ihtiyacı. Kaldı ki gerçekten güzel bir kadına güzelsin demek mevcut nesnenin açık bir niteliğini ifade etmektir, bu övgü değildir. Aynı şekilde menfi bir niteliği vurgulamak da öyle. Fakat durum ne olursa olsun veya herhangi bir dayanağı, deneyimi, gözlemi olmadan yapıldığında bu ikisi de samimiyetsizce tepkilerdir. Bu yüzden umursanması gerekmez.
Kimmiş bu yakışıklı, a benmişim.

Laf olsun diye söylenen iki güzel kelam da, demotive etmek için söylenen olumsuz laf da beni pek etkilemez.
Ayinesi iştir kişinin. icraata bakarım, olumsuzluklara takılmam. Bilemedim yaşla mı alakalı, olmuşlukla mı?

Edit : az önce sağlıksız olduğumu öğrendim. Etkilendim.
Sağlıklı bireyler, övgüden de, sövgüden de etkilenirler.
Övgü, motivasyonu, başarıyı, çabayı körüklerken, sövgü, kimyayı bozan, geren, olumsuz duygulara sebep olan bir ortam yaratır.

Bu, dünyanın her yerinde ve her ırka mahsus bir durumdur.

Etkilemiyorum diye birşey yok!
Sen onu külahıma anlat mirim!
Sadece kendi fikirlerine değer veren insan eylemidir. Diğer insanlar gözünde oldukça ezik ve değersizdir. Aslan burcu olması muhtemeldir.
babam sağolsun...
Etkilenmemiş numarası yapmaktadır.
yaşama umudu kalmayan insandır. intihar etmeyi düşünüyordur.
benimdir. yaptigim is beni tatmin etmiyorsa allahi gelip ovse siklemem, ben tatmin olmussam da gerisi onemli degil.