bugün

çikolata bir çoğumuzun özellikle kadınların tutkuyla bağlı olduğu muhteşem bir şey. ve çikolataya o nefis tadı veren etken madde kakao artık günümüzde kendi kullandığım deodorant'tan* tutunda tütsülerde bile çikolata aroması hakim. hayatımızda vazgeçilmez yere sahip olan bu tad'ın kokusunu makinadan çıkmış yeni yıkanmış kıyafetlerin üzerinde olmasını düşünme fikri bile insanı bi tuhaf yapıyor. çikolatalı deterjan fikri çok öznel olabilir evet belkide bu benim ve benim gibi insanların bu tada bu kokuya duyduğu hazzın böyle bir düşünceye yansıması sonucu ama neden olmasın? ''her arz kendi talebini yaratır'' sözünden de destek aldığımı söylemeden geçmek olmaz. deterjan firmaları ileride böyle bir ürünü piyasaya sürerlerse hiç şaşırmam. bir miktar kimya bilgim ve imkanım olsaydı formülünü hazırlayıp numune ürünüm ile deterjan üreticisi firmaların kapısını çalmak aklıma gelmiyor değil ama bu adamların beni ciddiye almaması veya beni gönderip fikri hayata geçirmeleri hiç de zor bir durum değil.