bugün

yönetmenliğini sinan çetin' in üstlendiği ve zaman gazetesi dağıtıcılarının oynadığı yeni reklam filmi, 1 hafta sonra televizyon kanallarının reklam kuşağında yerini alacak.
Slogan ise, gerçek gazete okuyucunun ayağına gelir.
henüz konuşmayı tam sökememiş "nurcu şakirt abi"mizin anlatıp başrolünü oynadığı reklam-ı şerif. reklamın içine homojen olarak serpiştirilmiş dini motifler dikkatten kaçmıyor. başlarken çalan ilahi tarzı reklam müziği "iyilik zamanı" ayrı bir mübareklik kazandırmış. gazetesinin tam zamanında gelmesine sevinen aksakallı dede bey'in tv'de "buu gün günlerden aaşura" şarksının klibini izlediğinden şübhemiz kesinlikle olmamalı. bir sonraki karede arkadaki duvarda asılı çalışma ise biz müslümanlığa gerekli ve son mesajı yapıştırmakta. sonuç olarak sinan çetin abimizden allah razı olsun.
sizler için geliyor;
http://www.youtube.com/watch?v=-C8_2XW3uBY
reklamın sonundaki nurcu dedem beni çok etkilemiş ve imana getirmiştir. ayrıca zaman gazetesi denildiği gibi 1 milyon satmamaktadır. fethullah gülene yakın eğitim kurumları ve hastanelerde kutu kutu gelip ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. yoksa posta gibi bir gazetenin 500 bin sattığı ülkede zaman gibi postaya göre çok daha fazla yazı içeren bir gazetenin daha çok satması aşırı abes bir durumdur.
genellikle her sabah apartmanların girişine tomar tomar bırakılan gazeteye parayla üyelik yaptıran birisini görmedim henüz. o yüzden reklamdaki amca üyeliğini yıllığa çıkarmasa da bedavaya her gün getirirler zaten.
her ne kadar reklam filmi de olsa, oyunculuğun bu kadar saçma ve göze batıcı olduğu başka bir reklam görülmemiştir.
daha reklamın başında, o samimiyetsiz konuşmalar, kalıplaşmış lafları görünce, zaman gazetesi ile ilgili hiç bir şey olmadığı halde zaman gazetesi reklamı olduğunu anında anladığımız reklam filmdir.

o kadar ezik bir gazetedir ki, insanlar kalkıp bayilerden bu gazeteyi almaz, alınmayacağını da biliyorlar. o yüzden kapı kapı dolaşıp bırakmak zorunda kalıyorlar. sonra neymiş bir milyon okunma oranı varmış. canım benim ya.
her zaman reklam filmleri en iyi olmuştur zamanın. ama bu biraz hafif kaldı.
kahkaha atmama sebep olan belki de hayatımda gördüğüm en kötü gazete reklamı.
şakirtlerin kutsal reklamı.
güncel Önemli Başlıklar