bugün

bizzat başıma gelen ve şaşırtan durumdur. bir kız, erkeğe dönüp bakmıyor, oralı olmuyor diye laf atar mı tabure koyum, etiklik kavramı diye bişey var. çok şaşırdım...

dönüp etrafıma baktım, binalara çevreye falan baktım lan burası türkiye mi, yanlış gelmedim dimi diye!?
artık şaşılmayan olgu demeyi çok isterdim ancak her seferinde tekrar tekrar şaşırtan olaylar bütünüdür. yok lan bana asılmadılar yanımda çok karizmatik bi' herifle geziyorum ona asılıyorlar.
(bkz: nerde lan nerde)*
(bkz: ağzını kırarım lan senin)
yaşadım efenim aç bir şekilde bir arkadaşımla kordonda karnımızı doyuracak adam gibi bir yere gitme isteğiyle aranıyorken iki hatun kişi;

- kuzucuklarrr pşşt kuzucuklarr
p: şştt olum laf attı lan kız..
aç arkadaş: ne dedi?
p: kuzucuklar dedi lan!
aç: yok olum açlık başına vurdu senin at bi sucuklu demiştir..
p: yuh be bilader gir şurda yiyelim..
insani paranoyak yapan hadisedir, bu yuzden sozlu taciz sirasinda mutlaka bir veya daha fazla kisinin gorgu tanigi olmasi gerekir. basima bir kere geldi, kiz elini gostersene dedi, anlamadim, elini goster de yuzuk var mi diye bakicam dedi, kendi kendime ne kadar safim lan ben diye dusunurken kiz gulerek gitti. bunu birisine anlattim bana hadi lan dedi, baska birisine anlattim, simdi sakanin sirasi degil yapilacak onca is var dedi. o bir hafta resmen dunyam karardi, acaba serap mi gormustum. kisacasi yaninizda sahidiniz yoksa kimseye anlatmayin, mesela benim basima hic gelmedi cunku yanimda beni taniyan hic kimse yoktu.
genellikle yalnız giderken iki ve daha fazla bayan topluluğunun yaptığı eylemdir. kız tek ise böyle durumlar yaşanmaz.
(bkz: apartman girişinde çekirdek çitleyen kızlar/#1856314)
(bkz: şöyle erkek erkeğe rahat rahat dolaşamamak)
sözlü olduğuna dua edilmesi gerekir.
(bkz: nerde benim sopam)