bugün

insanı özendirmiyor değil ama daha okul var. Olmaz.
"çatır çatır" zikişiyo olmalarından bir önceki evredir.

patır patır evlenip çatır çatır züküşüyo nomissizlar.
evli ve mutlu bi insan göremediğimden çevremde çok da üzen bi durum olduğunu düşünmüyorum. onlar yansın kendi dertlerine.
daha geçen pazar çeyreği takıp limonatamı içerken fark ettiğim gerçektir.
patır patır düğüne gitmek zorunda kalınan olaylar bütünüdür. her düğünde farklı bi teyze noktası, virgülüne aynı soruları sorar.

(bkz: sen ne zaman evlenecen) (bkz: sevgilin yok mu) (bkz: düğün ne zaman)
Evlenseler iyi çatır çatır sevişiyorlar bir de bu açıdan bakmak lazım olaya dedirtmiştir.
Keşke Ruh ikizimi bulsam bende evlenirim ne olacak.
para olmadığı için evlenilemiyordur.

uygun bayan olmayabilir.
Yaşıtların zırıl zırıl ağlamasıyla iç huzuru tekrar yakalayacak olmaktır. Evlenin bok var.
bir sıçma efekti olarak;

(bkz: patır patır)
Çocuk istiyorsaniz kotu bir durumdur.

Benim yasimda evlenip ayrilmis bir kizi olan arkadasim var. 21 yasindayim 22 ye 4 eylulde girdim yaşli da degilim. Artik Götü başı toparladım ben de evleneceğim. Herkesten yapma etme daha gençsin biraz eğlen gibi cumleler duyuyordum. Bu aralar çok da guzel seyler duymaya basladim. Bir abim dedi ki capkinlik yapacaksan evlenince yine yap karinin haberi olmasin yeter. Cocuguna bakmak buyudugunu gormek hayatina kalici bir sey katmak guzel his dedi. Ben karisini aldatan bir erkek olmam olamam da Bunu diyen adam hic de boyle agzindan sevgi sozcukleri cikacak bir adam degil. Fakat bir cocugunun olmasi farkli bir karakter yaratiyor insana. Yine ayni sekilde gayet sert duran isinden basini kaldirmaya vakti olmayan bir buyugumle el sıkışıp ayrilirken bir dakika beklesene diyip 6 yasindaki ogluna playstation alacagini kendisinin hic daha once gormedigini oynamadigini falan soyledi. Cocugum oynasin diyor adam. Sen cok gencsin bilirsin boyle seyleri hangi oyunlari yuklemek lazim icinde oyun var mi falan diye bana soruyor. Adamla iş disinda konustugumuz tek şey bu oldu. Sahiden evlat sahibi olmak her adami degistiriyor. Sevdigim kadinin bizim bebegimize sarilarak uyumasini izlemek için can atıyorum. Duygusalliksa duygusallik. Mevzu sevdigim kadin olunca kendi cocugum olunca duygusal olamayacaksam her şey boş demektir.
nerde yanlış yaptım sorularıyla uğraşmanızı sağlar.
sıranın geldiğine barnah basan durumdur.

ürkütücü durumdur, hele ki evliliğe karşı biriyseniz..

muhabbetin geçtiği ortamlardan fark edilmeden uzaklaşın, her an sizede birini bulabilirler...
yaşıtların patır patır sevişmesinden hallice bir olaydır.
sidik mi yarıştırıyoruz denilen olay,evlendiyse evlendi.
Arkadaşların tek tek evlenmesine mi üzüleyim, 4.kere nikah sahidi olacağıma mı?

Ibneler evleneyim diye bilerek yapıyor.
annen ve havarilerinin(görümce, kızkardeş, elti vd.) talip çekme ve çeyiz bitirme rekorunu kırmış olmasına sebep olaylar zinciri.
o dantellerin hiçbirini kullanmayacağımı bildiği halde kaç takım iğneoyası bitirdi kadın yahu. azim diyorum, bu azim bir de bende olsa ne olurdu.
Bazı yaşıtlarınin da patir patir boşanıyor olmasıyla eşdeğer hadise. Bi düşünün derim !
Ya daha 20 yasindayim. Resmen cogu yasitim ya evli ya nisanli hatta ikinciye hamileler.. Bu kadar mi salaklar yada bu kadar mi gozleri kör. Daha 20 yasindasin bir idealin bir hedefin bir amacinda mi yok. Tek hedefin evde oturup koca beklemek mi? Yazik valla uzuluyorum. Kendi kararlari tabi ne diyelim. Allah mutlu etsin.
gencligin baharindayken olmamasi gereken. gezin, tozun bi doyun once herseye. 25 yasindayim ve bekar arkadasim kalmadi desem yalan olmaz. mezun oldugumuz gun evlendiler arkadas. bi de ilk geceden hamile kaliyorlar ustune. olum niye evlendin o zaman sen ?

Yaziktir yahu.
benim inatla beklemem, seçici olmam. kendi kararım.
insana yaşlandığını ve bazı şeyler için ne kadar geç kaldığını düşündürür.
bir, "yaşıtların patır patır çocuklarını okula yazdırıyor olması" değildir.
bizim gibi bekarların üstüne daha çok toplumsal baskı gelmesi anlamına da geliyor ahali. Anne baskısı ise ayrı bir dert tabi...
Patır patır evlenip, çatır çutur şapması.