bugün

çok sevdiğim "avrupadan ve dünyadan futbol" türevi programların nedense ben açtığımda hep son ligin maçlarını göstermesi.
üç kişi üç beş sekiz oynamak için, 52 kağıt arasından karo 2 yi çıkarmaya çalışırken, üstten aramaya başlarsanız karo 2 en altlarda, bir alttan bir üstten aramaya çalışırsanız ortalardadır.
aynen fred durst un dedigi gibi, if u want something done right, you gotta do it yourself...
çok yerseniz catlarsınız.
aradığım şeyi hertarafı dağıtıp sters içinde bulamadıktan sonra pes eder ve başka şekilde hallederim tam işimi bitirmişken lüzumsuz biyerde gözüme çarpar ve küfretmekten alamam kendimi...
(bkz: hayati tespitler)
msn i kapatmaya calıştığınız anda bir arkadaşınız online olur.
kisinin hayatini ilgilendiren tespitlerden ibaret olabilecegi gibi, kafasina estiginde* olum kalim yahut hayat memat iliskisine parmak basarak aradaki ince cizgiye dikkat cekmek isteyen tespitler de olabilir.
şenay düdek ve canseveri erkek sanmak insanı rezil eden bir durumdur.*.Zira onlar bayandır.*
-çok gülersen çok ağlarsın(ağlamaya koşullandığı için).
-"elimi sallasam ellisi" diyen kişiyi aslında kimse sallamıyordur.
-anneye "yemekte ne var?" diye sormak annenin kendisini şef garson gibi hissetmesini sağlar.
-karikatür dergilerini toplu taşıtlarda okumak statü kaybıdır.
-martılara simit atan insan bazen enayi,bazen cömert kategorilerine koyulur.
-yerdeki ekmeği öpüp yukarı bir yere koymak insanların size "evliya" demesine sebep olur.
-trafikte polise yakalanınca "sen benim kim olduğumu biliyor musun?" demek yerine "abi yap bir kıyak,büyüksün abi" demek daha çok işe yarar.
-sınavda sizden kopya çekenlerin sizden daha yüksek not almasından sinir olunuyorsanız hiç kopya vermemeniz gerekir.
-yaş büyüyünce anne-babadan harçlık değil,ödeme tarihi asla gelmeyen borç istemek daha eftaldir.
-insanların size şişman demesini "kemiklerim iri" diyerek bastırabilirsiniz.
-cüzdanınızın en dibinde zor zamanlar için 5 ytl saklamak bazen hayat kurtarır.
-yazın insanlar çok susar.her gün 1 şişe su almaktansa,her gün aynı şişeye evden su koymak daha mantıklıdır.
-bir bayanın asla çantasını karıştırmamak gerekir,hele ki topuklu ayakkabı varsa.
-açken alışveriş yapmamak gerekir.yoksa cebe büyük bir zarardır.
-kimseye kredi kartı alması için kefil olmamak gerekir.
-bir işe başvurunuz kabul edilmemişse "onlara fazla geldim" demek iyidir.
-düştükten sonra gülmeniz rezil olmanızı engeller,dahası insanların gözünde "ayy adama bak,düşmesine bile gülüyor,ne hayat dolu" demesine sebep olur.
-"kaçan kovalanır" sözünün cılkını çıkarmamak gerekir,bir bakmışsınız kovalanmaz olmuşsunuzdur.
-cilve yapmak ile naz yapmanız arasındaki fark iyi bilinmelidir.cilve yapmak ağırdan almaktır,naz ise aşık usandırır.
-5 dakika daha uyuma niyetiyle yatmak,en iyimser bir zamanlamayla 1 saatlik bir uykuya dönüşür.
her doğru,heryerde söylenmez
erken kalkarsan otobüs geç gelir,geç kalkarsan otobüs zamanında kalkar.
ne kadar sessiz kalırsan o kadar çok ezilirsin.
bir şeyi çok istediğin zaman olmaz.
güne kötü başlarsan kötü bitirirsin.

gibi genellemelere yol açan tespitlerdir.
eğer aklın varsa, yaşamayı seviyorsan, kadının gururuyla oynamak ve erkeğin gururuyla oynamak olaylarına girme.
bakmak herseyi gormek degildir.
yolu bilmekle,o yolda yurumek ayni sey degildir.
bulundugunuz ortamlarda sik sik "ben burada ne yapiyorum" diye kendinize soruyorsaniz, hayatta bir$eyler ters gidiyor demektir. ama asil ironik olan o ortamlarda bulunma tercihlerini cok oncelerden kendiniz yapmanizdir.
(devre ve sistem analizi dersi,istanbul,2006)
sözlüğün sol frameminin hızı ile cayınızın soguma hızı birbirine ters orantılıdır.
Asla kimseyi küçük görme,ummadık taş baş yarar
bazı kamyon ve tırların arkalarında bulunan bitisik ikili üçlü lastiklerinden biri genellikle yerden 10 santim havadadır.fizik okumuyorum ama yük olmadıgı zaman verimliligi artırmak icin yapılmış bir olay oldugunu dusunmekteyim.
hayatta hiçbir zaman iki yarım bir tam etmiyor ya
(bkz: sirt ustu donen top boceginin cilesi)
bir derse ne kadar günlük çalışırsan çalış, sınav için ne kadar erken çalışmaya başlarsan başla, sınavdaki performansın son gece çalıştıklarından ibarettir.
sınavda çıkacak sorularla ilgili her zaman murphy kanunları geçerlidir. hangi konuya çalışmazsan ondan soru gelir.
uludag sozluk sol framesinde her zaman ragbet gorulen basliklar, anket tarzi, eglendirici basliklardir.*
eğer birisi size doğru bakıyorsa, ensenizde garip bir karıncalanma ya da bir baskı hissedersiniz ve her zaman size bakan kişinin hangi tarafta olduğunu bilirsiniz.