bugün

sözlükte olsun, reel hayatta olsun sürekli yazmak zorunda olan yazar söylemi.

yaz amk. yaz!

edit: sonradan bu nick ile yazar türemiş. hayırlı olsunmuş.
şuursuz ve lüzumsuz yazar.
Beynini sözlükte kullanmayan yazar. Belkide yoktur günahını almayalım.
Insanlara dinci diyerek on yargıli yaklasan yazar. Ben de sana dinsiz diyerek on yargili yaklassaydim dunya diye bir sey kalmazdi ortada. He bu tur bir bilgi o kocaman, bilgi dolu beyninde yer etmiyor olabilir. az Disari cik sosyalles, elin klavyeyle butunlesecek.

Edit: adam kendi basligina 25 entry girmiş. Yepisyeni bir isyankar ateist.
Ölüm yok oluştur ve buna benzer bir iki kendi başlığını uplayan yuzır.
Sürekli aynı şeyleri yazmak hani çaykaklık sebebiydi?
(bkz: Moderasyon uyuma)
ölüm yok oluştur başlığının meraklısı olan yazar.
ateyizin teki efenim.

Zorlanıyor mu anlamıyorum ama değişik entryler giriyor.
boyundan uzun entryler giriyor. saçmalamasındır.
Ankara düşmanı bir yazar sanırsam. dindar olmayla kultürsüzlüğü paralel tutması da bunun cabası.Medeniyetler beşiği baskentimiz ankaranın nadide ilçesi hakkında ileri geri yorum yapmış bir yazar.
(bkz: son of a bitch)
Tanıdığım en echel ateist olmayı haketmiştir.

Adama iki saattir, kanıtlar var deliller incelemeler diyorum, nuh diyor peygamber demiyor.

Hemde kanıtları bulanlarda gayrimüslim yani bizle alakası yok diyorum, hala deney diyor * adamlar karadenizin eskiden sadece tatlı su ekolojosine sahip olduğunu ve tufanla bu hale geldiğini savunuyorlar onca bilim adamı inceleme yapmış, ama kibirli ve hırslı ekstradan bilgisiz arkadaşımız başta bana zıt yorum yaptığı için yediremiyor kendine, yazık.

Ben olayı mistik boyuta taşımıyorum, git orada belgeler var incele diyorum, onu bile yapamayıp hala yok diyor.

Hadi yat uyu liselim.
"tanrı kavramı diye bir şey yoktur".

diyen ergen.

biz uyduruyormuşuz.

aptal adam, o zaman hayal diye bir kavram da yok. kavram kelimesinin anlamını bile bilmeden kavramlar hakkında konuşan denyo.

inanamıyorum bu kadar gerizekalı insanlar olduğuna. yok trollemiyor, hakikaten gerizekalı.
1-adamın dini bilgisi zayıf. 2- adam, ''allah'ı göremiyoruz öyleyse inanmayı bırakın'' diyor. biz ne yapıyoruz? kendi haline bırakıyoruz.
KENDiSi iSLAM A iNANAN VE AYNI ZAMANDA BiLiMLE iLGiLENEN MÜSLÜMANLARI ÇEKEMiYOR VE SALDIRGANLAŞIYOR ANLAŞILAN. KARDEŞiM MÜSLÜMANIM VE BUNU SANA DAYATMIYORUM. iSTEDiĞiNi YAP. BENiMLE BUNDAN SONRA MUHATTAP OLMA.
KENDiSiNE FELSEFE, DiN, BiLiM DERSi VERDiM. VE HALA ANLAMAMIŞ ANLAŞILAN. ANCAK BEN UĞRAŞMAYACAĞIM ARTIK * DÜRÜST OLMADIĞI BELLi. KUR'AN'I ÖNYARGISIZ BiR ŞEKiLDE OKUMASINI TAVSiYE EDiYORUM. TABi YAPABiLiRSE : )
nickiyle bu kadar uyumlu bi yazar görmemiştim. hakikaten sanki biri bunu kırbaçlıyor yazsın diye, bu da "aslında hiç bir sik becerebildiğim yok, beynimde yok ama yazıyorum işte"der gibi yazıyor.

(#28153779).

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk). ben ne diyorum bu ne diyor.
BU iLERiZEKALI TAKMIŞ EDiP YÜKSEL' E . NE ACISI VAR ANLAMIYORUM. NEYSE BIRAKIN KENDi HALiNE. PHiLOSOPHiA BUNU YERDiN DiBiNE SOKMUŞTU VE BU KENDi KENDiSiNE KONUŞUP, KENDi KENDiSiNi KANDIRMAYA DEVAM ETMiŞTi. EDiP YÜKSEL KiMSENiN MÜRiDi OLMASINI SÖYLEMEZ. TAM TERSiNE HERKESiN ÖZGÜRCE DÜŞÜNÜP KARAR VERMESiNi SÖYLER. VE BÖYLE DÜŞÜNEN BiR SÜRÜ iLAHiYATÇI, FELSEFECi, BiLiM ADAMI AYNI ZAMANDA MÜSLÜMAN VARDIR. SANA EDiP'iN DEYiMiYLE SÜNNi ATEiST DiYOR VE KAPA ÇENENi DiYORUM. DONUZZZ.
rasyonelist bir yazar. tehlike arz eder, uzak durulmalıdır. şimdi ' bööö dedin bunu kanıtla hebelüüü' diye çığrınmadan ben kaçayım.

edit : tanımak isterdim ama, değişik bir insan.

edit2 : başkalarının hayatına kimse karışamaz der ama müslümanların açtığı konu altında da çığrınmaktan kendini alamaz.
yaz kızım.
birşeybilmezgillerden olupta kendini bilengillerden sayan yazardır.
Son zamanlarda dikkatimi çeken yegane yazar. Yazsın efendim. Kalemine sağlık.

Edit: Ama fark ettim ki adamda tartışma kültürü var. Hoşuna gitmediği zaman hakaret etme aşağılama yoluna gitmiyor. Zamanında biz de böyleydik azizim. Ama insan sonra bıkıyor. Bazı ipnelere sövmek lazım ondan anlıyorlar ancak.
yeni atayis olmuş ergenin sözlükten fırlamış hali. yazıyor da yazıyor aq. bir bok da anlatsa gam yemiycem.
(bkz: peygamberin karikatürünü çizmek) başlığı altında saçmalayan yazar. bu yazdıklarını görünce bir daha muhattap olmamaya karar verdim. ve kimsenin kendisini yormasını istemiyorum. (bkz: umutsuz vaka) muhtemelen bu yazdığım gerçekleri görüp, sinirlenecek ve karşı saldırıya geçecek.. ve ben muhattap olmayacağım.
kendisi din ile ilgili mevzularda çok deneysel bakıyor.

bir deney ile bir din ispatı sağlanabileceğini düşünebilen tam bir zavallı.

soyut, somut kavramlar diye de peşisıra ezberletilmiş bu varlığa!

bir de böyleleri ülkedeki din derslerine saydırır olmaması gerektiğini düşünür.

bu kadar din dersinden çakmış, üzerine anne ve babasından gen'i bozuk olmuş bir varlık okuduğu bu okullarda bir allah kelamına dahi denk gelemediyse bizim ülkemizdeki din derslerini tekrar gözden geçirmemiz gerekir.

şimdi o birey, insan, insan hakları vs diyecek.

inanın ateizm'e bile saygılıyım.

ama kimse götoğlanlığı yapıp cenaabet ağzıyla dinime, peygamberime, kutsallarıma dil uzatmasın.

kendi allahsızlıklarına kılıf bulmak isteyenler susup otursunlar bir yerde kendi kendilerine allahsızlıklarını yaşasınlar.

kendi kendine bile anlatmakta güçlük çekerken dinsizliği hangimize anlatıp da saygı bekleyecek bilemiyorum.
benim gibi düşünmesini, din'i bilen,saygılı, kendi halinde yaşayan bir insan olmasını istemediğim yazardır.

allah katında eşit olsak da, kendisi ile yan yana adım yazılsa utanırım.

bir insan hücrelerinin hakkını verecek arkadaş sikmişim deneyini!

tanım: lütfen bize benzemesin yazar'ı.