bugün

Psikoloji uzmanları, yalan söylemeyi uyuşturucuyla tanımlamaktadırlar.
Kısa süreli rahatlama sağlasa da, uzun vade de sizi aciz kılar.
( VAde ahirete kadar uzar)
en nefret ettiğimdir.
Aristo’ya sormuşlar:
-Yalan söylemekle ne kaybederiz?

Cevap vermiş:
-Doğruyu söylediğiniz zaman bile, karşınızdakini inandıramamayı.
Malesef çoğunlukla yaptığım ayıptır.

Allah affetsin.
ortaya çıktığında kavga sebebidir.
söyleyenin de söyletenin de sorunlu olduğu gerçeğidir.
Söylemekten ve bana söylenmesinden nefret ettiğim eylemdir. Ama öyle zamanlar olur ki insan mecbur kalır.
illaki sonunda başını belaya sokacak eylemdir.
Herkesin yaptığı eylemdir.
Çok iğrençtir. Söyleyen kişiden uzak durulmalıdır.

Arkadaşlar size yemin ediyorum şu hayatta üç kere söyledim bu da dördüncü oluyo.
çok kötü birşeydir , tupkı şuan yaptığımız gibi yalan söylememiş rolü yaptığımız gibi.*
denendiği ve başarılı olunduğunda ardı arkası kesilmeyen eylemdir.
Yalan, uyduran kişinin kaçamayacağı gerçekliktir. Yalanı dinleyen, bir süre sonra ondan kurtulabilir, yalanı söyleyen, o yalandan asla kurtulamaz.
türklerde bir gelenek halini almıştır. en baştakinden en alttakine herkes yalan söylüyor.
Peygamber efendimiz in bir müslüman a yasak ettiği, tüm günahların üzerinde gördüğü bir davranıştır. Bir müslüman yanılır, hata eder ama yalan söyleyemez.
Yakışmaz !
iyi bir şey değildir ama yapmışımdır. yapılmamasını tavsiye ederim.
Yalan söylemeyin söylüyorsanızda adaplı edepli az düşünüp söyleyin. Az önce bi yalan söyledim şimdi ağustosta umre turlarına bakıyorum ağustostada haç var galiba umre yok mk nasıl bir yalan söylediysem işin içinden çıkamıyorum.
Az önce annem geldi, seda ablanlar geldi gel hadi dedi. Gitmemek için Ders çalışıyorum dedim, oysa sözlükte takılıyordum. Annecim, tanrım, beni affedin...
kişi kendi bireysel alanını korumak istediği ve karşısındakine zarar vermediği müddetçe yalan söylemek kötü bir şey değildir.
Söyleyememek daha kötü hep doğru mu söyler birisi anı kurtaramıyorum nasıl olması gerektiyse öyle yaşıyorum. Aman boşver en azından buradan günah gelmiyor.
Basit görülse de gün geçtikçe kişinin kalbini ve çevresini huzursuz eden eylem.

Yalan bir uyuşturucu gibidir. Başta kullanımınız sizi kurtarır, ama sonradan bağımlılık yapar. Çok yalan söyleyen birisi olduğunuzda bu dünyanın kötü insanlarından birisi olmuşsunuz demektir. Bize de sizin gibiler lanet etmek düşer tabi.
çağımızın görünmeyen ama yıkımlar yaşatan hastalığıdır.
Bunu aile dışında arkadaş, dost veya sevgili yapıyorsa ve yalan söylediğini öğrenirseniz ondan uzaklaşın. Ya sizi kullanıyordur, ya da yalan söylüyordur.
gerçeği gizlemek veya eksik anlatmak da bir yalan söyleme biçimidir.
bi süre sonra bağımlılık yapar ve eğer yalan söylediğiniz ortaya çıkarsa bir daha kimsenin güvenini kazanamazsınız..