bugün

8 nisan 2008 chelsea fenerbahçe maçının son dakikalarında sakatlanan drogba için oyun durması üzerine, oyun hakem atışı ile başladıktan sonra drogbanın topu alarak ilerlemesi ile beraber spikerden duymuş olduğumuz saçma sapan söz.
hakem hava atışı kararı verince drogba bizim türk futbolcuya şöyle açılda topu göndereyim ileri der gibi hareketine rağmen bizim topçunun topu kapmaya çalışması üzerine drogba da topu önüne almış bizimkini geçmiş sonra ilk başta söylediği yere topu vurmuştur.bu durumu idrak edemeyen yıllardır alışık olduğumuz duygusal maç spikerliğinin de verdiği his ile yapılmış abes yorum.
"yaa tamam ben artık hiçbir şey söylemiyorum" tadında, son derece çocukça cümledir. hee Drogba'nın yaptığında kötü niyet aranabilir mi? evet, aranabilir. Ama drogba'nın eylemi kötü niyetli bile olsa bir spikerin asla söylememesi gereken; tek bir eylemle, direkt olarak kişiliğin eleştirildiği saçma sapan cümle olmuştur.

ilgili konular için;

(bkz: meslek etiği)
(bkz: kant) *
Ertem Sener'e belirli taraflarımızla gülmemize sebebiyet veren tümce. Düşünüyorum da; Fenerbahçe, Chelsea ile aynı durumda olsaydı, Didier Drogba'nın yaptığı hareketi Mateja Kezman yapsaydı, acaba sevgili zat-ı âlinin o zamanki tepkisi ne olurdu ? Kesinlikle onu da eleştirirdi, değil mi ?
8 nisan 2008 chelsea- fenerbahçe maçı, son dakika düdüğü çalmasından önce, sanki kendisine öyle dakikalarca yerlerde süründürecek bir hareket yapılmış gibi yaklaşık birbuçuk dakika boyunca yerden kalkmayan futbolcuya söylenecek en yerinde söz. hatta devamında '' ulan ben senin ejdadının, sülalenin....'' diye devam eder de, böyle küçük hesaplar yapan bir futbolcu olduğu için yani. gerçi o küçük hesaplar büyük sonuçlara gebe oluyor. gördük işte.

edit: neymiş spor spikeri söyleyince etik dışı oluyormuş. sanırım siz , ananı da al git diyen, ya da, yürü lan yürü diyerek diyalog kuran ve bunun bir hitabet şekli olduğunu savunan kasımpaşa delikanlısı başbakan ülkesinin milleti değilsiniz?
- abi ben de çok sıkışığım, çocuğun okul taksitleri falan, üç beş birikmişimiz vardı onlar da gitti valla..
- yakışır sana drogba yakışır.
- ayıp ediyosun ama şimdi, var da vermedik mi..
(bkz: drogba insanın kendine yakışanı giymesidir)
beğendiği gömleği onaylatmaya çalışan tırokba'ya karşı taraftan gelen cevap.