bugün

Whats App'da Akrabalar arasında kurulan gruptur. Dedikoduların bol olduğu bir mekandır. "Allah göstermesin!" Denilenecek kadar boş bir gruptur. Bazı akrabalar iyi gruplar yapmayı başarıyor.

Edit: Allah'ım ne günlere kaldık! Nerde o eski nermin teyzenin elini öpmeler. WhatsApptan hayırlı cumalar yazar olduk. Bayram kutlar olduk. Sonumuz hayrolsun.
Cuma günleri bu grup tam bir kargaşadır.
Herkese hayırlı cumalar diyor birisi.
Ardından bir başkası sana da hayırlı cumalar..
Sonra bir başkası da hayırlı cumalar diyor,
Sana da hayırlı cumalar diyen yine pistte diğerleriyle birlikte. Sonra ortalık karışıyor. Bir kişi en az on kere sana da, ooo ayşe abla sana da hayırlı cumalar, fatma kız sen niye cumanız hayırlı olsun demiyorsun diye bir de yazmayanlara sitem. Kanayan gül içinde hadis resimleri falan.
Kısaca Güldüren gruplardır. Ve bir saat boyunca ayşe yazıyor görünüyor ama gelen mesajın iyi akşamlar olduğu gruplar.
Güllerle dolu cuma tebrikleri ile ardı ardına bildirimler gelen gruptur.
Sadece facebook kullanmayan yaşlı akrabaların eklenmesi gereken gruptur. Genç adamın orada işi nedir.
hayatın anlamını sorgulatan gruptur,
asla ait hissedemezsin kendini ama yine de bütün saçmalıkları okursun.
çıkmak istersin çıkamazsın.
Etkisiz eleman görevi görülen whatsapp grubudur.
Beni almadıkları gruptur. Hani herkesin sülalesinde ibretle anlatılan hayırsız bi evlat vardır ya hiçbir akraba sevmez herkes yazık la kimin çocuğuysa tavrında yaklaşır. He işte bizde de o benim amk.
genel itibariyle söylemek gerekirse normalde hiçbir selameti taşımayan akrabanın, iki otomatik cuma mesajıyla sılahı-rahim kesildiği gruptur.
grubun her türlüsü zararlı.
grub nerede yapılırsa yapılsın zararlı.
kısaca grup yapılmamalı.
Grubun ismi yeşil vadi. Her hafta bi akrabada toplanıyoruz, gittiğimiz akrabaya tellioğulları diyoruz. Annem garibim telefon klavyesini kullanamadığı için yazılanları okuyup daha sonra aramak zorunda kalıyor. 1 yıl sessizdeydi grup sanırım son 3-4 ayı kaldı. Arada yaşıt kuzenlerle güzel sohbetler dönmüyor değil ama genel olarak cuma günleri kandil geceleri ve bayramlarda iş whatsapptan el öpme muhabbetine kadar gidiyor.
herkesin birbirine trip attığı gruplardır.
Hiç dahil olmadığım olmak istemediğim gruptur kendisi.
Sessizde kalması kesinlikle gerekli olan, mesajın bitip, tükenmek bilmediği deli oluşum.

Banane yengemin kuzeninin oğlunun sünnet töreni fotosundan?!
Ba na neee!
Delirtmeyin oluuum adamı?!
ne akrabası? ev halkıyla anlaşamıyoruz. ya beni gruptan atıyorlar, ya da ben çıkıyorum.
görsel

cesitli dualarin bulundugu gruptur. ciksan dunyanin lafi sorgusu. diyemiyorsun ki ben sizi begenmiyorum.
Whatsap’ı silsem mi acaba diye düşünmeye sevk eden oluşum.
Allah'a şükür o kabus başıma gelmedi ama resimli cuma mesajlarını nasıl engellerim bilemiyorum. Cumanın o hoş maneviyatını zedeliyor boş,vakte ziyan işler.
Benim için günaydın, iyi akşamlar, hayırlı cumalar,... Vb. Ara da komil videoların ve kıssadan hisse hikayelerin mesaj halonde geldigi topluluktur.
görsel

Galerim her gün bunlarla doluyor sözlük, yemin ederim.

Siliyorum daha fazla geliyor.

Hayır ayıp olmasın diye gruptan da çıkamıyorum msnkm.
Help.
Delirme sebebidir. Bu ara korona ile ilgili ses kaydı atılıp duruyor. Nasıl arkadaş çevreniz var amk bana hiç gelmiyor bu sesler. Evet.
Sessize al özelliğini heyecanla ilk bu gruplarda denemiştim. Başarılı.
Bazan arap grubu gibi oluyor ayetler, dualar bir şey anlamadan çıkıyorum.
Ama arada bir komik şeyler de atmıyor değil akrabalarım.
hiç böyle bir gruba sahip olmadim. bu saatten sonrada olmam delirmedim çünkü.
Kafamı s*ken gruptur.

Tamamı istanbul'da yaşıyor ben izmir ve beni gruba eklemişler. Hiç biri ile ne bir ortak geçmişimiz, ne samimi diyaloğumuz var ve beni farklı akraba grupları eklediler zamanında. Doğal olarak da ayıp olmasın diye çıkamıyorum gruptan.

Da

Abicim bu kadar mı boş konuşulur, bu kadar mı boş muhabbet yapılır. Resmen kafam s*kildi. Her telefonu açışımda en az 150 tane mesaj birikmiş oluyor. Hayır konuştukları da bişey olsa. Külliyen boş muhabbet havadan sudan şeyler.

Yeter aq ya. Bunlar yüzünden WhatsApp mesajlarına duyarsızlaştım, normal mesajlara da bakmaz oldum. Bi susun motorunuz soğusun. ilk istanbula gidişimde şakayla karışık skerim muhabbetinizi dicem.
Kan yoluyla bulaşan en kotu hastalık akrabalık tır.