bugün

doğruğumdan beri etrafımı gözlemliyorum, böyle bir kanıya vardım. boy uzadıkca zeka azalıyor.

(bkz: beyin sünmesi)
bir kısa boylunun serzenişi.
Maalesef sıkça rastlanılan durumlardandır, doğru teşhistir.
boy uzadıkça kalp ve beyin arasındaki mesafe de arttığından, kanın beyne giderken izlediği yol da uzuyor. Sonuç : salak uzun boylular.
pigme tesellisi.
kısa boylu olduğu için,uzun boylulardan nefret etme yolu olarak olmayan şeyi var olarak düşünmek*tamam kısa boylusun ama niye bunu takıyorsun ki kafaya?hadi git şimdi uyu.unutma çocuklar ancak uyursa büyür.
ünlü bir arap atasözü : Küllü tavilin Ahmak ( Her uzun ahmaktır)
hayattan beklentisi kalmamış kimsesiz çaresiz bir pigmenin sözlük vasıtasıyla egolarını tatmin etme çabasıdır.
+abiii
-efendim murtaza
+abi bunların alayı mal
-niye öyle dedin şimdi olum
+abi biyerde okumuştum uzun boylular salak oluyormuş,boylara baksana 2 metreden uzun kesin mal bunlar
-senin spor anlayışını sikeyim murtaza dahada basket maçına getirmem seni.
götü yere yakın olandan korkman gerektiği gibi bok gibi tesbitler yaptıklarını da gösteren durumdur.
kısa boylulara göre kafalarını sağa sola daha çok vurmalarındandır.
bakış açılarının daha derin, vizyonlarının kısa boylulara oranla daha geniş olmasından mütevellit; beynin karşılaşılan onca hadiseyi birbirine karıştırmasıyla, kapasitenin zorlanmasıyla vücut bulmuş tespit...
daltonlardan kalma bir kanıdır.
(bkz: götü yere yakın olandan korkacaksın)
http://galeri.uludagsozlu...aha-göt-bir-insan-178731/
(bkz: avarel)
Kısa boyluların attığı bir çamur olsa gerek. 'Poposu yere yakın olanlar sinsi olur.' önermesi kadar saçma.
Kısa boyluların attığı bir çamur olsa gerek. 'Poposu yere yakın olanlar sinsi olur.' önermesi kadar saçma.
(bkz: boy analizi)
küçükken çocuklar arasındaki atışmalar aklıma getirdi. güdük olanların uzunlara karşı kullandığı cümleydi, ne gülerdim bodur heriflere.
Avarel lakabı ile anılmalarına sebeb olan durumdur.
(bkz: avarel)
(bkz: bir kısa boylunun son çırpınışları)
salak olmasada saf oldukları gerçektir,kısalarda fesat olur.
Böyle bir sözde vardı, edebi birşeydi ama gelmedi.
kısa boyluların uzun boylular hakkında sıçtıkları türlü yalandan birisidir.