bugün

kabullenilmese de bir gerçektir. bana bir tane 1.90'dan uzun adam gösterin ki bilim adamı olsun ve yaşamımızı kolaylaştıran bir şey bulmuş olsun.
ayrıca toplum içinde de pek bir iş gördükleri söylenemez. okumamışsa eğer işçi olarak da pek kötüdürler. kalıp varsa ameleliğe birebirdirler.
okumuşlarsa çoğunun kafası çalışmaz. nitekim osmanlı'da acemi oğlanlar ocağına kısalar çok akıllı olur diye, uzunlar çok aptal olur diye alınmazdı.
bir de bir söz vardır:
allah bir boy vermiş, gerisini koyvermiş.
tabii bu aslında küfürlüdür.
allah bir boy vermiş, götüne de koy demiş
"devede de boy var ama eşşeğin ardından gider."
demiş atalar. ne güzel demişler.
not: boyum 1.77 bana göre ideal.
Kısa boylu, özguveni olmayan insan beyanıdır.
1.90, kaslı, güçlü ve zeki insan bu dünyada pek nadirdir. bundan dolayı 1.90 olmak pek de görkemli bir şey değildir. önemli olan o boyun içini doldurabilmektir.
kısa boyluların bok atmasıdır.

uzun boy çok işe yarar. en kötü uzanamadığın bir yerden bir şey aldırırsın.
Oysa ki falcı "Uzun boylulardan zarar gelmez, sen kısa boylulardan kork." demişti.

yaktın beni selvi boylum.
kısa boylu birinin beyanı.Not boyum 175 bende kıskanıyorum o sırıkları ne yalan söyliyeyim.Sonuna kadar arkandayım Allah bi boy vermiş gerisin koyvermiş.Yani şimdi Kıvanç Tatlıtuğ uzunda noluyor.Şimdi bu örenği verince kendimi bi kötü hissettim.Tamam be ne haliniz varsa görün yatıcam ben.
belkide sadece dayın sana vay yeğenim beni geçmişsin demesidir.
Hayatı boyunca merdiven kullanmadan perde takma zevkini tadamayacakların söylemidir.
(bkz: perde takmak)

başka bir şey aklıma gelmedi.
Uzun boyun hayalini kuran ama malesef cüce kalan yazar serzenişidir. 1,77 tırt.

Edit: olur da boy lazım olursa 3-4 santim verebilirim biraz fazla da bende.
Sanırsın bütün kısalar aynştayn.
gel şu perdeyi tak, gel şu tabak çanağı çıkar demeyi biliyonuz ama 155 boyunuzla.

bir önerme. peh.

not: "devede de boy var ama sürüsünü eşek çeker." lafını kullanmayın da. "ben eşeğim yehehe" demekten başka bir şey değil vallahi. anır bakayım bi.