bugün

ferhat göçer'in son hiti... gene ferhat göçer ve biraz yastayım tadında...

sözler;

tek yönüm sendin izini kaybettim
bir iz bir yön olmadan düştüm yollara
bir sağa çarptım, bir sola çarptım
savruldukça savruldum hep çıkmazlara

çınladıkça adın kulağımı kapattım
bir son veremedim içimdeki tiz çığlıklara
hep sendeydi aklım, bedeni aldattım
savruldukça savruldum koldan kollara
bakmadı gitti dönmedi bile arkasına
eğdim boynumu çaresizce galip gelen gururuma of

duydum ellere yarmış, yerini yeller almış çoktan
bense kendimi salmış, yüreğini yaralar sarmış yoktan
bir kızı bir oğlu varmış, kendi hayatına dalmış
en acısı da beni hatırlamamış unutmuş çoktan.

http://www.youtube.com/watch?v=gn9yaf0ovjw
muazzam bir ferhat göçer şarkısı.

bizleri yine yanıltmamıştır kendisi.
ferhat göçerden beklediğimin üstünde bir şarkı.radyoda dinlerken bayıldığım ve her gün dinlediğim şarkı. bir de
(bkz: mehtabın rengi)
beklenenin de ötesinde olan bir şarkı. nedense 1 haftadır aralıksız dinlemekteyim.
Dinleyen herkese eskilerden birini anımsatan derinden etkileyen güzel üstü muhteşem şarkı.
En acısıda beni hatırlamamış unutmuş çoktan ...
ferhat göçer antipatisi olan bünye de dahi, güzel hisler uyandıran güzel şarkı, güzel yorum.
böyle insanda garip bi hüzün hissi oluşturuyo bu şarkı, "duyduğum ellere yarmış, yerini yeller almış çoktan , bense kendimi salmış" dedikçe insanın dahada bi salası geliyo kendini. entresan.
http://www.youtube.com/watch?v=GN9Yaf0Ovjw
on numara bir ferhat göçer şarkısı. radyoda denk gelmiştim o gün bugündür mırıldanıyorum en sonunda buldum. sözleri acıklı olmasına rağmen ilginçtir beni mutlu ediyor nakarat da hüzünleniyorum tabi.
en vurucu kısmı bir kızı bir oğlu varmış olandır.
ferhat göçer'in 2011'de çıkardığı "seni sevmeye aşığım" albümünden güzel bir aşk şarkısı.

duydum ellere yarmış, yerini yeller almış çoktan
bense kendimi salmış, yüreğini yaralar sarmış yoktan
bir kızı bir oğlu varmış, kendi hayatına dalmış
en acısı da beni hatırlamamış unutmuş çoktan.

http://www.youtube.com/watch?v=GN9Yaf0Ovjw
(bkz: Eski dostlar)
dinle dinle bi daha dinle bire şarkıdır.
çok da fifi ergen şarkısı.
kendisi kadar klibide güzel olan şarkı.
bu şarkının güzel olmasının en önemli etkenlerinden biri,ferhat göçerin her an kalp krizi geçirecekmis izlenimi vermemesidir.
adamın ağzına sıçan bir ferhat göçer şarkısı. günde 5 ten fazlası bünyeye zarar.

bir kızı bir oğlu varmış, kendi hayatına dalmış. en acıda beni hatırlamamış unutmuş çoktan...
klibinin sonu a siktir dedirten cinstendir.
ferhat göçerin müthiş parçası.
dinleyince sadece bir kezle yetinemeyeceğiniz muazzam başyapıt. insan açıyor fizy'i, on kez dinliyor, gene de az geliyor...

"duyduuum ellere varmış..."
hiç bitmeyecek gibi gelen şarkı.
(bkz: balık beyinli)
ferhat göçerin seni sevmeye aşığım albümünde ki sözleri ve yorumu çpk güzel olan bir parça. klip biraz çakma olmuş ancak şarkı gerçekten dinlenilesi...
kanımca ferhat göçer'in belki de en başarılı şarkısıdır. birçok kişi klibini beğenmemiş olabilir ama adamın aşk acısından çöktüğü ve kadının onu unutacak kadar mutlu bir hayat kurduğu daha nasıl anlatılabilir ? kadının adamın sırtına el uzatınca adamın yüzündeki "belki de beni hatırladı" anlamındaki umutlu ifadenin 4 tl'nin verilişiyle yerini "dilenci yerine konulmuş kadar unutulmuşluğun" hüznüne terk etmesi klibin en vurucu sahnesidir. son olarak bu şarkı şu kategoriye girer kanımca:

(bkz: ağlatan şarkılar)
gece gece acıtan şarkıdır.
muhtemelen ilerde şahsımı anlatacak şarkıdır, ben şırnak'ta, hakkari'de can derdinde yaşarken elbet bir haber gelecek ve içim cız edecek.