bugün

instela nın yabancı hatunlarla üç gömlek üstte olduğu versustur.
not: uludan troller uçurulursa dengeler değişir.
aynı zamanda instela kullanıcısı da olarak uludağ sözlük alır dediğim kıyaslama.
kezban ve gereksiz mekanı olan instela kazanamaz.

Uludağ iman power ve yakışıklı erkekleri ile kazanır.
instela kim yahu?
itü olarak batınca bari adımızı havalı bir şey yapalım kafasına girmişler.

ne ekşi gibi akıcıdır
ne ulu gibi sıcak
ne inci gibi mizahidir.

yani anlayacağınız instela bir bok değildir.
Instela da başarılı bir yer Duyuruları aktiftir.
Uludağ allah aşkına kaç başlık var yazılabilir türden.
itü sözlüğü severdim fakat instelaya dönünce pek hoşuma gitmedi. uludağ sözlüğün açık arayla alacağı karşılaştırmadır.
uludağ sözlükte eksi oylama yaparken 10 saniye kuralı vardır. instela da mantıklı olarak yoktur.
uludağ sözlükün yeni tasarımının ilk zamanlarında olduğu gibi, instelanın sol başlık frame i ile içerik frame inin beraber hareket etmesi can sıkıcıdır.
yılların ekşi sözlük takipçisi olduğum halde yazar olma girişiminde geç kalmam sebebiyle ekşi'de çaylaklık sırası beklemenin tahammül sınırlarımı aştığı an hangi sözlük yeni kapım olsa diye düşünürken karar aşamasında arada kaldığım sözlük cesitleridir. gel gör ki yazma isteğimi durduramiyordum. artık ben de yazar olmalıydım. oku oku nereye kadardi? itü sözlügün instela olduğundan haberim bile yoktu. ben hala saf gibi itü sözlük diye aratiyordum. tekrar tekrar aratsam da karşıma instela diye anlam veremediğim bir site cikiyordu. itü sözlüğün değişmiş hali olmayacagina o kadar emindim ki (daha doğrusu aklımın ucundan bile geçmedi) ya bu da neymiş deyip iki söylenip içeriğe bakmadan kapatıyordum siteyi. demek ki itü sözlük batmış dedim. sonra baktım ki ne göreyim inci de böyle olmuş. bir uludağ aralarında sağlam kalmış. uzun süre şok yaşadım. hemen uludağa kayıt oldum. ayrica öyle sözlük mü olur lan diye bayagi söylendim. sonra hemen alti entrymi girdim. çaylak sırası falan da bekletmediler sağ olsunlar.

icerik olarak ekşiyle kiyaslayinca biraz hayal kırıklığına ugratsa da burayi da sevdim. bana kollarini açan yazma istegimi hoşgörüyle karsilayip beni mutlu eden abim ablam gibi oldu. sen yeter ki yaz dedi bana. ekşi ise benim gibi yillarini ona vermiş bir takipcisini kaybetti. o kendi derdine yanmali.

ha suphesiz ben burada iyi bir yazar olunca ne kadar gel deseler de dönmeyeceğim oraya cünkü zamaninda orada çaylak sirasi beklemis fakir ama gururlu bir genc vardi. artık yetim değilim.

itü sözlüğün degistirilen tasarımı nedeniyle uludaği tercih ettiğim kiyaslamadir.
instela çok sıkıcı bir yer o yüzden uludağ sözlüğe geldim. uludağ sözlük kazanır.
ikisi de bir üniversiteye mensup web kurumu oldugu icin kazananın olmayacağını düşünüyorum.
uludağın önde olduğu ap açık bir gerçektir. zira instela pasif bir sözlüktür. yazar sayısı çok, yazan sayısı az bi sözlük, forum karışımı birşeydir.
uludağ döver. dediğim karşılaştırma.
burda seviye sorunu var suserlerden ötürü,inciden kaçanlar buraya dadanmış,

orda daha ciddi yazma eğilimi gösteriyorum ne yalan söyliyeyim, burası ise daha eğlenceli ve geyik entry ler girmeye teşvik ediyor.
instela kendi kendi döver ve yarış dışı kalır.
görsel
Bir ekşi nin yeni komploları olamaz. Ooo neler dönmüş serhad burda.
instela niye bilmiyorum bana daha samimi geliyor, aslında uludağ sözlükte çok samimi. ikisi de güzel yav kıyaslamaya gerek yok.
instela'nın mobil uygulaması yok. O yüzden instelaya yazmıyorum şu an. Mobil interneti çok yiyor o şekilde. instela'nın mobil uygulama geliştirmesi lazım. Bir de burda sol frame daha hızlı. Bir yerde daha aktif olunan bir yer bence. Bir de burada ve instela'da oylamalar düşük. Bu da yazarı tatmin etmiyor. Ekşide oylamalar yüksek olduğundan yazar da kendini geliştiriyor.
Uludağ; iyisiyle, kötüsüyle, leşiyle, sapığıyla, trollüyle bir sözlüktür. Bir sürü leş şey de olsa iyi şeyler de vardır.

instela ise 500 kişinin online olmasına rağmen tüm gün 5 entry anca girilen bir yerdir. Çünkü bir sözlük değildir, mesajlaşma sitesidir.

Siz, ben, biz... uludağdaki abazanlıktan dem vuruyoruz ya... bizimkiler yine trollemek için açıyorlar o başlıkları. Gelgelelim internet alemindeki ne kadar Abazan orospu çocuğu varsa istisnasız hepsi instela üyesidir. internet aleminin ne kadar yollu karısı varsa bu leşliğe rağmen orada yazar.

Özetle Uludağ iyisi/kötüsü bir sürü olgusuyla sözlüktür. instela ise internet alemindeki abazan orospu evlatlarının, kendileri gibi yüzlerce Abazaya rağmen orada takılmaya devam etmekte rahatsızlık duymayan karılara mesaj atmak için girdikleri bir mesajlaşma sitesidir.

Ne kadar instelacı varsa ölüsünü/dirisini...
instela ıssız bir ortamdır. Ordaki mesaj olaylarından hiç haberim yok. Millet neler biliyor Muş amk. insan hayret ediyor.

Ben her zaman söylerim. Uludağ sözlük en iyi sözlüktür her anlamda. Kezbanları çok fazla ama olsundur. Evet.
benim artık bi savım oluştu.

alkolik oldum adlı yazarı orada silik yapmış olma ihtimalleri çok yüksek.

abi tamam bir gün yazarsın, 2 gün yazarsın. her gün aynı şeyi anlatmak nedir?

bir derdi var o sözlükle bence öznel olarak.

intela'nın sözlük olduğunu varsayıyorum anlattıklarınızdan.
çaylak olunca instela da yazıyorum.

orası biraz elit takılıyor uludağ daha samimi.
Ben buraya uyeymisim (bir ara instela maili geldiydi) dediğim sözlük ile ulu sozlugun versusu. Şimdi şöyle ki ben ne ara üye oldum derken entrylerden birinde eskiden iTÜ olduğunu görünce hatırladım. bır ara buradan cikmak isteyip üye oldum sonra sıkılıp buraya geri dönmüştüm. Bu bile yeterli bence. Ulu da okuması da yazmasi da güzeldir. instela boş biraz.
instelayı bilmemde ekşide onay sırası gelmek bilmemesi üzre buraya geldim fakat çok sevdim burayı uludağ candır.
instela iyidir ama en iyisi ekşisözlük yinede daha iyisi uludağ sözlüktür. (bkz: aşure)