bugün

bu millete cuk diye oturan deyimlerden birkaci;

(bkz: cin olmadan adam carpmak)

(bkz: orospuya sikis ogretmek)

kucuk bi ornek vermek istiyorum;

yer:varna. yogun turk nufusuna sahip ulkedeki en az turk nufusu olan sehirlerden biri.

sahilde bos bos bisikletle dolaniyorum, kaptirmisim biraz arka, issiz kisimlara gitmisim. biyerde durup sigara icecegim, yanimda cakmak olmadigini farkettim. gordugum ilk insana yaklastim. 4-5 kisilik 20-22 yaslarinda hepsi erkek bi grup, yuzuyolar takiliyolar falan. turk olduklarini farketmedim, bulgarca cakmak istedim. verdi sigarami yaktim tesekkur edip 2-3 metre yan tarafta biyere oturdum sigarami iciyorum. bi an turkce kelimeler isitmeye basladim, cocuklar turkce konusuyo. bozuntuya vermedim, hemen sazanlik yapip atlamadim. saskinligimi gizledim umursamaz ayagina yattim. sonra bitanesi sigara yakip yanima geldi. bulgarca konusmaya devam ederek bulgar olup olmadigimi nerden geldigimi nerde yasadigimi sordu. bulgar oldugumu plovdivden tatile geldigimi soyledim. sonraki sorusu 'ot kullaniyo musun' oldu. plovdiv'de ara sira kullandigimi soyledim. o sirada bitanesi daha geldi, arkadasina turkce 'kullaniyo muymus' diyerek. sonra ikisi birden 'iste biz de cok var zaten bulgaristanda bu isin en kalite isledigi yer burasi' tarzi pazarlama cumleleri kurmaya basladilar. lazim olursa buralarda sizi bulabilir miyim dedim, biz de hep buralardayiz dedi. kubar mi ot mu kullaniyosun dedi, fiyatlarini sordum 4 kati fiyati soyledi. o sirada diger arkadasi turkce 'olm kubari ucuz cek onu satmaya calis cakariz icine kinayi ehiehi' diyerek yuzume baka baka pismis kelle gibi siritti. hic bozuntuya vermedim, istiyosan hemen getireyim dedi. param olmadigini soyledim. mutlaka gel israrlarini gecistirip yavas yavas ikiledim yanlarindan. yarin tekrar oraya gidip yanlarinda kokain cekmeyi, o sirada da turkce 'nabiyonuz lan sikikler ahahah' demeyi planliyorum**. dovizcisinden taksicisine dunyanin her yanindan buna benzer turk manzaralari. e normal. dolandiricilik olur, hirsizlik, dalaverecilik olur da herseyin bi siniri var amk, her horozun da bi coplugu.
(bkz: cahil olmaları)
zamanında dünyanın amına koymamız. bazıları yarrak yiyince unutamıyorlar.
kendilerini çok akıllı herkesi gerizekalı sanmaları.
http://sozcu.com.tr/2014/...ekmege-talim-oldu-578858/
15tl'ye maden suyu 200tl'ye dondurma satıyorsunuz bir daha bok gelir o turistler.
(bkz: kürtler)
üç kağıtçılığı pratik zeka sanmalarıdır. kürt kardeşleriyle aynılar.
ülkenin en turistik noktalarının en boş en eğitimsiz insanlara emanet olması. turizm bakanlığı ne iş yapar arkadaş!
neden otellerde bırak ingilizceyi türkçeyi bile bilmeyen elemanlar çalışır. neden en turistik yerlerde dükkanlarda zibidi tipli
hırbolar adam sikmeye çalışır da bi denetleyen olmaz. sokaklarda gezenlerin tacize uğraması. yağcılık.

youtubeda türkçeye çevrilmemiş rusça ingilizce almanca bi dolu belgesel izledim istanbulu anlatan. yarısından fazlasını izlerken utandım. elinde altın var sen o altından bok heykeli yapmışın. işte öyle bizim memleket. yazık lan. çok üzülüyorum.
3 kuruşa oyunu satmak.
müslüman olmaları.
Onurlu olmaları. Diğer tüm milletlerden daha fazla hemde.
avrupalıları yerinden, yurdundan etmek.
(bkz: kavimler göçü)
hainlere gereken cevabı vermek yerine "kardeşim" dedikleri için.
Turkleri turkler sevmezken bir baska milletin turkleri sevmesini beklememek gerekir.
kendilerini üstünmüş gibi görüp diğer ırkları sürekli kötülemeleri...
(bkz: eğitimsiz nüfus)
eğitimden kasıt okul değil.
din, tarih, kabalık, cahillik, kültürsüzlük....
Cahil, pis, saldırgan oldukları içindir.
Cahil cesaretinin ve densizliğinin zirve yaptığı bünye olmaları.
(bkz: sanane lan yarram)

Tanım : olmayan nedenlerdir.
Yoktur .
Çekememezlik.lan hem siz delirttiniz bizi hem de bok atıyorsunuz.bi kalhınsitirolungedin!
(bkz: inat)

(bkz: ben bilirim)

(bkz: cahillik)

(bkz: tembellik)
Kürtsavar olduğu için.
kürtlerin değerini bilmemeleri.
siyasi olarak bakacaksak birilerine çok fena yerleştirmesidir.