bugün

tüm suriyelilerin esad rejiminden kaçarak türkiyeye sığınmasıni sağlayacak müthiş söz. haydi suriyeliler gelin hep birlikte türkiyede yaşayalım. izmirin, muğlanin, antalyanin,havası güneşi,denizi çok güzel.. ha bide kızları.
"Şam ve lazkiyeyi de alırsa..." diye devam etmesi gereken söz.
Rahatsız ediyorsak biz gidelim? Nedir bu arkadaş ya adamlar ileride vatandaş yapıp oylarını alacağız diye memleketi ortadoğuya çevirdi resmen.
Vallahi suriyeler sayesinde benim dilencim bile iş yapamıyor... Hayır bide onları ülkeye alıyorsun tamam aldın bide yardım parası cart curt veriyorsun kamp ayarlıyorsun onlarda yetmezmiş gibi orda durmuyor ülkenin dört bir yanına dağılıyorlar. Bu sağladığın imkanların gelirleri ona buna vergiye zam koyarak halkından alıyorsun sanki cok maaşi varmis geçim derdi yokmuş gibi... he simdi yine gelecekler sen bunun parasını nerden çıkartıcan sarayından mı kısıcan milletvekili maaşlarından mı tabiki de Hayır gariban halktan kesilecek... ya yine atarladim yine sinirlendim sozluk...he bide bunlara universitelere giristede kolaylik saglaniyordu degil mi biz gidekte suriyede yaşayalım sanki biz bu ülkenin mültecisiyiz...

Not: simdi bazi arkadaşlar diyecekler orda savas var ordami kalsınlar onların yerine koy kendini... koyamam efendim sanki biz ayni durumda olsak herkes bize kucak açacak suriye gelin bebegem ben size bakarım mı diyecek tabi ki hayır birazda kendimizi düşünelim değil mi ama ülke olarak... saygılar...
saçma sapan, doğruluğu olmayan söz.
ulan biz daha kendi aç karnımızı zor doyuruyoruz. bir de onlara mı bakacağız?
ülkelerinde ne olduğu umrumda değil. ülkelerini o hale ben sokmadım. onlara bakmak zorunda da değilim, değiliz. ha sen istersen, al evine beş on tanesini. ama ben benim cebimden çıkan paranın onlara gitmesini istemiyorum.
(bkz: kimse büyüklüğümüzü test etmeye kalkmasın)
emekliye 20 tl zammı şaka olsun diye yapıyorlar zaten.