bugün

türk telekom'un tanıtım için anlaştığı tarkan'a tamı tamına 2.5 trilyon ödemesi durumudur. evet yanlış okumadınız iki buçuk trilyon. ayıptır, yazıktır. sadece hakettiği kadar ücret ödenseydi acaba aradaki fark ne kadar olurdu diye düşünmeye sevk eder bu haber insanı.
(bkz: vay anam vay)
iki buçuk trilyon tl ise pek garipsenmeyecek fakat iki buçuk trilyon ytl ise ohalar denizine yelken açmamız neden olacak haber.
türk telekomun götümüze soktuğu faturalar sayesinde içinde bulunduğu faaliyettir.
(bkz: faturama bakıyorum rakamlara inanamıyorum)
(bkz: turk telekom un para sıçması sorunsalı)
yeri gelince kendi işçisine ufacık bir zam yapamayan, haftalarca haklı bir grevi görmezden gelen telekom'un tarkan'a, cem yılmaz'a trilyonlar dökmesinin traji-komik öyküsüdür.

(bkz: kıl oldum abi)
ak partinin 'şeriatçı-gerici' parti olduğunun bir kanıtı dahadır bazılarına göre. nitekim telekomu özelleştiren bu 'şeriatçı-gerici' partidir. 'baksanıza demekki bu kadar parayı tarkana verebildiğine göre telekom süper para kazandıran bir yermiş' türü söylemlerin gelişmesine sebep olacak olaydır aynı zamandır.
az bile verilmiş paradır. tarkanı zerre kadar sevmem ama adamlar öyle karlı bi' alışveriş yaptılar ki satın alırken telekomu para fazla geldi tabi. hem siz ne bekliyordunuz işçilerine zam mı yapsalardı? yok artık daha neler!!
(bkz: hadi iyisin tarkan)
cem yılmaz'lı reklamlarıyla da, abonelerini sabit telefonla konuşturamadığının göstergesidir. o kadar para harcayacağına, yap indirimlerini, konuşalım, daha çok kazan. "amanııın, tarkan, telekom'u tanıtıyor." diyerek, hepimizin sabit telefonlara koşturacağını sanıyor olmalılar. telefon başındayız efen'im, 6 tane rakamı tuşladık. son tuşa basmak için tarkan'ı bekliyoruz.
türk telekomun değil halkın tarkana iki buçuk trilyon ödemiş olması hadisesidir. ulan bende diyorum bu sabit ücretler kime gidiyor.

(bkz: tarkan bir halk starıdır)
(bkz: anlaşılması zor hareketler)
aramızdan birisini reklamlarda oynatsa çok daha büyük etki yapar. ayrıca bu kadar para da istemeyiz zaten. hoş olabilir.
türkiyede gerçek iki star vardı biri cem yılmaz diğeride tarkan gayet normal reklamlarda oynamaları am fiyat biraz abartı.
türkiyenin içinde bulundugu durumu en güzel anlatan eylemdir. iki uç arasındaki uçurumdan tutun çalışanların edindikleri hakların nereye gittiği hatta devletin nasıl soyuldugunu inceleme fırsatıdır.

ayrıca altın yumurtlayan tavuk'un asla kesilemeyecegini yahut atalarımız yanlışı tecrübeyle ögrenip atasözlerini bize ulaştırmazlardı.

ikinci olarak; halk starı, halkın içinden biri diye gecinenlerin, "avrupada çalınıyor dinleniyorum" sözleriyle reklamını yapan sanatçı(!)ların suçu degil bu.

onları bu noktaya getiren bizlerin problemi.
büyüklerimizin bir bildiği vardır dedirten olay. ulan sen alanında tekelsin zaten, bu miktarı reklam bütçesine ayıracağına altyapı yatırımı yapsan, efendime söyleyeyim zurt yatırımı yapsan, değil mi ama? hay allah yaa.
elalem enayi parayı veriyor, biz de bu boku kullanan insanlar olarak paşalar gibi tarkan ın parasını ödüyoruz. ha saçma mı, valla ben tarkan olsam ben de bu kadar para isterdim herhalde. iyi olmuş onun da eline sağlık.
bu bir önerme ise türk halkının türk telekoma maliyetler ve tarkan'a ödenen ne olduğu belirsiz bu para düştükten sonra kar etmesi için ne kadar ödemiş olması gerekir sorusuile karşılaşılır.
göte giribilitesi yüksek husus...
nakit mi, vadeli çek mi? eft mi? havale mi? diye saçmalattıran başlık. biraz önce 150 bin TL 'lik çek-nakit takası yapmış biri olarak tansiyonum tavan yaptığına göre 2.5 trilyon lirayı aktarmak nasıl bir duygudur acaba diye kendi kendime düşünürken tarkan mı? "o kim" diye kafa gitti durumudur.
tarkan sağlam fatura göndermiş. hep telekom mu gönderecek.
Battı balikyan gider

Türk. Telekom batık

5kurusu bile yok
Akabe gene

Gaza elektriğe zammı kökler

Bizden çıkarır.