bugün

an itibariyle cine 5 haber bülteninde yayınlanan haber.
16 ekim sabahı itibariyle türk telekom çalışanları greve gidecekler.
bu grev atm'lerden internete kadar bir çok iletişim mekanizmasını etkileyecekmiş. *
ahanda sıçtığımızın resmi olan grevdir. zaten bir işe yaramıyorlardı bir de greve giderlerse herşey iptal olur.
hiç göreve gitmemişlerdi...

şimdi greve gidiyorlar.
sözlüğün mecburi tatil yapma şansına erişme ihtimalini doğması anlamına gelir.
(bkz: greve gittim gelicem)
türkiye'deki embesilce grev anlayışının doğurduğu sonuçlardan biridir bu da. hiç haberin olmadığı bir gün otobüs şoförleri grev yapar, o yağmurda o soğukta 2 saat otobüs beklersin, sonra başka bir şoföre sorduğunda 'onlar bugün grevde' cevabını alırsın.

s.ktiğimin grev mantığını anlayamıyorum ben. sen bu grevle telekom'a mı zarar verdin şimdi? ben yine çatır çatır ödüyorum paramı, adamın cebine giren para yine aynı.
grev dediğin iş bırakırsın, patronun zarar görür, böyle embesilce bundan yararlanan ve parasını ödeyen insanları mağdur etmezsin.

s.kerim deyip lokavt hakkını kullansın şu telekom'un başındaki adam her kimse.
söylenildiği gibi interneti de etkilememiş grevdir ayrıca. telekom işçilerine helal olsun diyor, kendilerini destekliyoruz.
ama bunu "aa internetime bişey olmamış" gibi yavşakça bir tavırla yapmıyoruz tabi.
an itibarı ile ankarada bir çok bölgede adsl kesintilerinin başlamasıyla sonuçlanan grev. kesintilerin ne kadar süreceği belli değil.
telefonların düşmemesine sebep olan grev.
ziraat bankası atm'leri hatta komple ziraat bankası çalışmamakta...lan ne mübarek bir zıkkımmış şu telekom, tuvaletimdeki sifon grevden dolayı çalışmayacak diye korkmaya başladım.
4mbit baglanti ile 0,78k hizinda download yapabilmeyi saglami$ super guzellik. ayrica avea hatlardan kimseye ula$amamak gibi ayri bir guzellik daha var ki hayat gullik gulistanlik durumda. iyi bak ne guzel greve gitmi$sin, hakkini ariyorsun. lakin senin bu yaptiginla telekom idaresi mi zor durumda yoksa telekomdan hizmet alan vatanda$ mi zor durumda? mu$terilere ula$amiyorum, internet telefonu cali$miyor, faks cekemiyorum. bu durumun butun gun surmesi bile haftasonuna kadar kopek gibi cali$acagim anlamina gelir. gunahim ne ulan?
cem yılmaz' dan grev temalı reklamlar bekliyorum artık. babası, abisi, dayısı grev yaparken mazhar alanson' un tişörtünde yazan grev gözcüsü ibaresi ile reklama iştirak etmesi sonucu süper bir reklam ortaya çıkar.
- sayın abonemiz. bu bir bant kaydıdır. aradığınız yöndeki tüm hatlar dol..
+ aaa! bu ses! bu ses! cem yılmaz değil mi bu?
- cem yılmaz tabi ne sandın sayın abonemiz.
+ ama nasıl bant kaydı bu ya? cevap veriyosun sen.
- ne bant kaydı be! 3 milyon dolardan sonra grev çıkınca adamlar beni oturttu santrallerin başına. sabahtan beri alo alo kafam şişti.
+ iyi güzel de benim dayıma ulaşmam lazım. o nasıl olucak?
- valla o şimdilik olmuycak. ama istersen dayının yaşını hesaplayabilirim sayın abonemiz.
+ ulen şimdi...dıt dıt dıt..
- ben senin suratına telefon kapatıyor muyum? sayın abonemiz.. alooo...aloooo..bari iki espiri yapsaydım..aloooo... hay allah...
bahtsız bedevi modundaki bünyeler için ızdıraba start veren eylemdir. şöle ki unutulan faturalar nedeni ile iş yerindeki sistemlerde sorunlar baş gösterir ve grev yüzünden de yatırılamaz. bir it firması olarak yaşanan rezilliği gelin siz düşünün. buyrun burdan yakın!
çalışanların en temel hakkı olan grev hakkını kullanmasını hazmedemeyen kişiler bu kadar liberal bir bakışa nasıl sahip olmuşlardır acaba? çok mu zengindirler hiç bir akrabaları düşük ücretli bir işte veya devlette çalışmamaktadır? nedir bu grev düşmanlığı. insanlar haklarını almak için bir şeyler yapıyorlar sen de 2 gün internetten mahkum kalacağım 3 gün telefon edemeyeceğim diye telekom çalışanlarına sataşıyorsun. kaldır kıçını oturduğun koltuktan dışarı çık temiz hava bol oksijen al koltuğun süngeri biraz kendine gelsin. 2 gün intetnete takılmazsan ölmezsin ayrıca.
efendim beyzadem eve giderken grev olmuşta geç kalmış. bir günde geç git. hergün gittiği ev zaten. ayrıca embesil diye alay ettiğin grev yapan şoförler senin götünde pireler uçuşurken sabahın köründe çalışmaya başlıyorlar. bırak ta adamlar hakkını arasın.
ne zaman bu kadar duyarsız olduk ne zaman böyle katı kalpli olduk inanamıyorum. bi de güya interneti kullananlar okumuş etmiş kişilerden oluşuyormuş. peeh.
ohadır artık yuhtur.
lan dün bir bugün iki.
ne zaman özelleştiniz siz de grev falan yapıyorsunuz.
aslında bakanlar kurulu tarafından bu grev 2 ay ertelenebilirdi, ancak ertelenemedi. sebebi de çok basit. güvenlik önceliği olan kurumlar kanunlarımıza göre özelleştirilemez. bakanlar kurulu ise grev erteleme kararını güvenlik bahanesini kullanarak yapabilir. yani hökümetimiz güvenlik sebebini öne sürerek telekom grevini engelleyemiyor. orta da muvazalı bir işlem oluyor. ya da hökümet telekomu sıradan bir şirket gibi görüyor. peşkeşçi hökümetimizin uygulamalarını gözler önüne seren bir uygulamadır bu da diğerleri gibi. peki bu grev neden yapılmıştır? onun da nedeni çok açık. hökümet, telekom çalışanlarına ödenen ikramiyeleri kaldıracağını söyleyerek öger e satmıştır telekomu. ancak bu durumdan haberdar edilmeyen işçiler şimdi ikramiyelerini istemektedir. burdan da anlaşılabileceği gibi yüce hökümetimiz yine sıçmıştır ve vatandaş olarak biz de ishal olduk.
cem yılmaz'a malı hamuduyla yediren telekom'un çay kaşığının sapıyla doyun dediği işçilerin grevidir. yaptığı birbirinden saçma reklamlar ile beni bile cem yılmaz'dan soğutmayı başaran ve daha da beteri bu reklamlara yatırdığı milyon dolarları utanmadan sağda solda açıklayan telekom'a işçilerin gösterebileceği en demokratik tavır bu. artık cem yılmaz çıkar adsl destek hattı telefonlarına.

bir de telekom yetkilileri sağda solda çıkıp işçilere bok atıyorlar kabloları kestiler diye. bu dünya işgalini haklı göstermeye çalışmak için kendi kulelerine giren ülke gördü. yemez bu ufak numaraları. anlayan anlamıştır ne demek istediğimi.

kısacası sonuna kadar haklı bir direniştir bu.

telekom'da maçası sıkıyorsa lokavt yapsın da görelim ne kadar delikanlı olduğunu.
evet, dediğim gibi oldu.
embesil bir arkadaş grev mantığını kavrayamadığından greve destek olsun diye fiber optik kabloları kesmiş.
hastanelerde, sınırda ve bir çok internet kullanan yerde sorunlar yaşanmış.

grev yapmadan önce grevin ne olduğunu anlatsın bunları örgütleyen sendikalar. grev, iş bırakma hakkıdır, sağa sola ve kullanıcıya zarar verme hakkı sağlamaz.
embesil gibi gidip kablo kesersen bu akılla daha bir gram artış alamazsın maaşında sen.

hayır hastanelerdeki doktorlar grev yapınca masadaki hastaların karnına neşter sokup milleti mi deşiyor? okuldaki öğretmenler okul duvarlarını mı parçalıyor, kara tahta mı yakıyor?
gün boyu antakya'ya ulaşamamamı sağlamış grevdir. grev iyidir, güzeldir, emekçinin hakkıdır fakat diğer insanları direk etkilememelidir. gündelik yaşamın çok önemli bir parçası telefonlar.
kesilen kablolar, sabotajlar falan külliyen yalandır efendim. genel müdür yardımcısı dün kendi ağzından yalanlanmıştır hem de. şimdi adam diyor ki günde ortalama 5 adet kabloda arıza oluyor. şimdi 15 e çıkmış. bu sabotajmış. ulşan hıyar 26000 personel greve gidiyor. personelin olmadığı yerde tabiki arıza sayısı artacak. bunu kendi ağzınla söylüyorsun sonra da sabotaj var diyorsun. genel müdür yardımcısı elinde 3-5 fotoğrafla çıkmış kesilmiş kabloları gösteriyor. iyide o fotoğraflar ne zaman, nerde ve kim tarafından çekilmiş? böyle dayanaksız suçlama olur mu? eline 2 tane fotoğraf alan çıksın sabotaj yaptılar bana desin. ayrıca öger toplu iş sözleşmesinden yana olmayıp grev ve sendika hakkını istemediği için bu grev yapılıyormuş. işin aslı da buymuş yeni söylenene göre. tabi bu vaadleri verenlerde telekomu ögere satanlarmış. medya ve sermaye işbirliği ise suçluyu şimdiden ilan etti; işçiler.
telekomun işçilere iftira atarak kamuoyunda ki işçi desteğini azaltmaya çalıştığı grevdir.
(bkz: yemedik)
sanki çok ultra süper sonik çalışıyormuş gibi bir de artislik taslama işlerine girişmesidir.

(bkz: grev yaparken güldürmek)
Cep telefonu arızalarına bile sebep olmuştur. Dün ben dahil bir çok insanın Turkcell hatları öğleden sonra şebekeye ulaşamamış bu durum sabaha kadar sürmüştür.
belli muhitlerde kablolar kesilmiştir, grev devam ettiği sürece de grevden etkilenen muhit sayısı artırılacaktır.*