bugün

dışarısı bulutluyken, pencere kenarındaki koltukta bir elinde dumanı tüten kahvesi diğer elinde kitabıyla fotoğraf çekilen kız tipidir. genelde bu fotoğrafları arkadan çekilir, surat görünmez vs.vs.
tumblr'da sevimli iç çamaşırı, çikolata, makyaj malzemesi, yakışıklı adam fotoğrafları çarkını bir ellerinde kahveleri,diğer ellerinde kırmızı mouse'ları ile döndüren kızlardır.
Nutella ve oduncu gömleği sevdaları vardır. Boklarıda pembedir.
bazı azıtmış versiyonları çıplak kadınlar, öpüşen sevişen çiftler paylaşır, küfür eder, bu yolla asi kız olur. alayı da kezbandır.
battaniye altında tek başına romantik film izlemek en büyük hobisidir.
köprü altında sümüklü çocuğun fotoğrafını çekeyim derken tecavüze uğraması kaçınılmazdır.
varlığında bir gram samimiyet bulamadığım ne kafası yaşadığını merak ettiğim kezban tipidir.
Hayatları retro, duman, teoman, cem adrian üçlüsü, yakışıklı herifler(tercihen frnancisco lachowski, jensen ackles) ve ''cool'' film replikleri arasında geçer. Hiçbir şey düşünmeyip sadece alıntı yaparlar. Onlar önce kafalarında bir farklı yaratırlar. Sonra tumblr aracalığıyla bunu oynarlar. Asla olamayacakları bir farklıyı. Sonra farklı oldukları için yalnız olduklarını söylerler. Sonra yalnız oldukları için üzülürler.
sevgilim de dahilmiş bu gruba niye giriyorsun napıyorsun dedim alternatif müzik grupları keşfediyorum dedi. ne kadar doğrudur bilemem.
umut sarıkaya'nın böyle bir karikatürü var. çok iyi tarif etmiş. http://2.bp.blogspot.com/...-sar%C4%B1kaya_206597.jpg
abi hem nesi var. ben anlamıyorum. tumblr güzel site bence. arayüzleri vesaire, hoş. düşündüm de üstüne çok gidiliyor tumblr, retro,hipster kızların. bi ara emolar vardı. onlar gibi değil, bunlar biraz daha bilinçliler abicim. bakın inanııın baanaaağ. cidden bak. fotoğraf da çekiyöler.

şaka bi yana ülkem insanı her boku yanlış yorumladığından retro muhabbetini de götünden anladığı için tüm bu geyikler. yoksa retro olmanın kime ne zararı var. eskiye özlem. süper bence.
genellemeye almamak lazim. ki site icinde mukemmel yazilar paylasip fotograflar ceken kizlar da var. tumblr guzel takipler ve takipciler esliginde super ilerletilen bir site.
Kız arkadaşımla ayrılma sebebimdir tumblr. kendisi de tumblr kızı olduğunu inkar ederek tumblr kızı olma çıtasını arttırmaya çalışır. istediğim birazcık ilgiyken o bütün ilgisini tumblra yöneltiyodu, bu durum kimi rahatsız etmezdi ki abilerim, ablalarım? Tumblr hesabını aldım şifresini e-postasını değiştirdim sadece 10 gün dayanabildi. kerizlik bende, neden tumblra upladığı resmi whatsappdan gönderip taşak geçersin ki kızla. ardından tumblr girmek istiyorum dedi itiraz ettim, e şarteller atınca da al tumblrını ne halin varsa gör dedim. Tumblrını kısıtladığım içinde sanat düşmanı ilan edildim.vesselam bu insanlara fazla bulaşmamak gerek, duygusuz oluyolar çünkü. hayatları internet kablosundan ibaret. eski sevgilimden biliyorum.

Edit: Genelleme yapmamak gerek tabi
örneğin kızın adı ayşeyse biz onao tumblrlı ayşe deriz.
alayı siyah beyazdır. Bulanıklık en çok kullandıkları efekttir.
Hepsi değil ama çoğunlukla samimiyetsiz bulduğum kızlardır. Samimiyetsiz diyorum çünkü hepsi birbirine benzer paylaşımlar yapıyor, yazılar yazıyor. Hepsinin birbirine bu kadar benzemesi çoğunluğunun sahte olduğunu ispatlar.
Daha kötüsü ise tumblr erkeğidir. Ona yorum getiremiyorum.
kahve dolu kupaya sarılıp dizlerini karnına çekerek poz verir.
elinden kahveyi, kediyi alırsanız hayatını almış olursunuz.
bide bu çıktı başımıza carlis bukovski'li, vircina volf'lu elinde kazan gibi bardakta sanki iki çocuğuyla sokakta kalmış gibi ağlak, mutsuz pozlar çekilir koyar . fotoğrafın altınada destan gibi yazı vs. yazar. ağzına kenarları yırtılmış sarı tuvalet terliğiyle çat çat vurulası kız.
kimblr kimin kızı. sevilesidir.
oje kokulu bloglardan sonraki kabusumuzdur.
gerizekalı pozlar veren çiftlerin fotoğraflarını rebloglar, erkeklerin saçma sapan pozlarının oluşturduğu giflere kalp koyar, bunlarla hayaller kurar, siyah beyaz manzara fotoğraflarının üzerine yazılan alakasız, anlamsız yazıları okuyarak efkarlanır, nirvana dinler ve bir anda müziğin tanrıçası olur kendi zihninde.farklı olduğunu iddia eder ama hayatla ilgili hiç bir acı gerçeğin farkında olmadığı gibi bunun da o anki durumuyla uzaktan yakından alakasının olmadığının farkında değildir. yazıktır günahtır.

kısaca çok hastalıklı ortamdır tumblr. bir yeteneği, insanlara verebilecek bir şeyi olmayan gelmesindir.

not: "tumblr kızı"nı burada bir kalıp olarak incelersek sorun çıkmaz.ama onu "tumblr'daki kızlar" olarak algılarsak sorun çıkar.aynı şekilde "türk kızı" ifadesi ile "türkiye'deki kızlar" ifadesinin arasındaki fark gibi.
koca götüne, tipsiz yüzüne bakmaz da sevişme meraklısı olur bu kızlar genelde.

lan ahaha ya salak yemin ediyorum gerizekalıdır çoğu.
ateist ve psikoloji öğrencisini al. gerisini yak.
bok gibimsilerdir.