bugün

büyük, aşırı derecede, haddinden fazla, hatta vaaavvv denecek kadar özgüvene sahip olmaktır.
zengin olmaktır.
kimine göre yersiz bir istek gibi gözükebilir ancak etrafımızda da yüzüne bakılmayacak derecede çirkin olan erkeklerin ilik gibi kızları götürdüğünü de görmezden gelmek ayıp olur. * *
bu durumun sebebi şeytan tüyü mü, para mı, çene mi, şans mı bilinmez ama etrafta böyle çiftlerin olduğu da bir gerçektir
bunun birde "ben alımlı ve güzelim ama kocam çirkin ve kültürsüz" olanı vardır adamı yarar.
güzel yüze 40 günde doyulur, güzel huya 40 yılda doyulmaz demiş atalarımız ne yani tipsiz diye güzel hatun istemesin mi? güzel yüzlü hatunların hepsinin mi huyu kötü?
(bkz: özgüven sıçmak)
tipsiz olmasının yanında zekadan da kıt olduğunun göstergesidir.
kendinde olmayanı arayan insandır. zira bir eve iki çirkin fazla gelir.
mahallemizde bir abimiz vardi bu tanima Uygun. cesitli fantazilerini ve düsüncelerini bizimle paylasirdi. icimden hassiktir lan dalyarak anan bile begenmiyor elin kizi ne etsin seni derdim.

lakin bize betimledigi ile alakasiz bir tip ile evlenmisti.

he he diyip gecmek lazim..
Sınırını bilmeyen kişi aradığı her ne ise bulamaz,bulamayacaktır da.
Önce kendini bilmek sonra denginin peşine düşmek vardır.
aynanın varlığından bi haberim demektir.
Siz cüzdana bakarsanız adamın da parayla en güzelini almaya hakkı vardır. Parasıyla değilmi ?
Aradığın şeye sahip olmak zorunda olmadığın için normal olandır. Hatta genelde kendimizde olmayanı ararız.
Bu meselede geçerli değil gerçi bu söylediğim ama aforizma kasmak istedim.
Neyse, demek istediğim Herkes her şeyi isteyebilir. istemekte bir beis yok. Sadece bazı insanlar elde edemeyeceği şeyleri isteyip kendilerine zarar veriyor. Bence kanaatkar olunmalı biraz.
Yalnız ya da yalancı ve yabancı bir kalabalığın içinde ölmek istemiyorsanız tabii.