bugün

ilk bölümü ile will smith'in filmi i am legendı anımsatmıştır. tek fark bunlar gündüz de dolanıyor bir de pek zeki değiller. zamanla zeka pırıltısı gösterirler mi göreceğiz tabi.

ilk sezonu 6 bölüm 2. sezonu ise 13 bölümdür. ayrıca imdb sitesinde 22,254 kişinin oylaması sonu 9.1 lik bir puanı mevcuttur.
cnbce'nin yayınlayıp, r.t.ü.k'ün sansürlemesiyle, sadece the'sı izlenmiş dizi. *
ilk bölümüyle benden onayı almış dizi.ilerleyen bölümlerinide izleyeceğiz bakalım güzel devam edecek mi?
etrafta boş askeri donanımlı araçlar varken, döküntü arabaları tercih eden insan grubunun hastalığa dayandığı dizi.
2. Sezonunun ekimde başlayacağını öğrendiğimde hüngür hüngür ağladığım dizi.
6 bölümünü 2 günde izleyip bitirmiş biri olarak 2. sezonun başlaması için sabırsızlanmaktayım. 28 days later, 28 weeks later, i am legend gibi filmleri sevenler için bulunmaz bir nimet. çok şahane, yerlere göklere sığdırılamayacak bir dizi değil ama benim gibi zombisever bünyeleri fazlasıyla tatmin eden bir dizi olduğu aşikar. kısaca; başarılı.

edip: 6 bölümlük bir sezon yapıp, 2.sezon için de aylarca bekleten yapımcılara buradan hassiktir demek istiyorum, yuh!
leaf 4 dead ve call of duty World at War * * oynayanlar için zevkli bir dizidir.
ama daha iyi de olabilirdi. ikinci sezonda daha da zenginleştirebilirler.

ekimde başlayacak olması da üzücüdür.

edit: nmut uyardı: leaf 4 dead değil, left 4 dead miş.
şu anda cnbc-e de veriliyor ve 90 dakika sürecek. "yönetmen kurgusu ile tekrar ekranlarda" diyor. Bi bok anlamadım. Açıklayacak bir zat var mı ?
6 bölümü bugün saat 8'den itibaren başlayarak izlediğime dayanarak söylemeliyim ki tüylerim diken diken. adamlar gerçekten harika iş çıkarmışlar. ikinci sezon umarım hikaye daha da genişler. ya merle'e n'oldu acaba, hala kamyonla geziyor mudur?* bu dizide zombi figürasyonu olmak isterdim, çok zevkli, at bağırsağı falan. *
film tadında bölümleri olan, şimdiden kült statüsüne ulaşmış bir zombi dizisi. dizideki tek mantık hatası var ki o da hiç bir dizi karakterinin kaçak bahreyn çayını içmemiş olmasıdır. ulan ülkücüsüz zombi dizisi mi olur? koyun beni oraya saat 00:00'da kurt olur hepsinin ağzını burnunu dağıtırdım... zombilerin yani... ha çay ne alaka onu ben de anlamadım...
cnbc-e de ilk bölümünü tam 5 kere izlediğim dizi.* * yalnız dizide tek bir şey kötü olmuş adam olayları çok çabuk kabulleniyor.mesela ''açmayın ölüler içerde''yazısını görünce adamın ödü bokuna karışır biraz sen sadece suratını ekşitiyosun.*
zombili filmlerin komik olduğunu düşünen bünyeyi kesinlikle ters köşe yapacak olan dizidir.

şöyle ki;

dizi zombi üzerine kurulu bir senaryoya sahip değil. içerisinde birçok unsuru barındırıyor ki böyle oluşu da dizinin kalitesini ve izlenebilitesini büyük ölçüde arttırıyor. üstelik görsel efektleri de oldukça başarılı.

kişisel not: tek olumsuz yönü başrol oyuncusunun, yani andrew lincoln'ın karizmasının dizi için biraz zayıf kaldığı. onun dışında her şey yolunda.

ikinci sezonu merakla bekliyoruz.
korku ve gerilimin yanında baskı ve yokluk ortamında degişen insan davaranışlarını işlemesi çok güzel olan dizi.şu da var ki saf korku bekleyenleri hayal kırıklıgına ugratabilir çünkü dizi daha çok hayatta kalma mücadelesi veren insanların dramını anlatmakta.dramı daha çok islemesi az korkutacagı anlamına da gelmıyo tabıkı korku isteyenleri fazlasıyla doyuracak sahneler de yok degil.
webden takip ettiğim, 28. gün filmi temalı, uzun zamandır beklenen güzel dizi.

prison break dizisinde dr. sarah tancredi rolünde görmeye alıştığımız sarah wayne callies i, lori karakterinde görmeye hala alışamadım.

bunun dışında kaç bölüm izledim, kimse şehri nasıl ölülerin sardığını merak edip de birbirine 'bu nasıl oldu' diye sormuyor, çatladım ben.
ilk dört bölümünü tek solukta izlediğim dizidir. dur daha bakalım neler olacak. zombiseverler için biçilmiş kaftan.
Hiç kuşku yoktur ki, en başarılı dizilerden bir tanesi; zombi, kan, kıç ve bağırsak tümlemerini barındırdığı için canı gönülden tebrik edilecek bir baş yapıt.
yapımı mükemmele yakın cnbc-e dizisi.

ancak şehir dısında kı adamın atı bulduğu evi basan zombiler neden o atı evdeyken yememişler ve adam sehırde atla gezerken karsılastığı kalabalık zombi sürüsü neden kendı evının ordakıler gibi sakın ve mal değiller de saldırganlar..
sürü psikolojısı onlarda da mı var ? anlamadım...
ilk başlarda hastane uyanma sahneler olsun, bir grup insanın karavanlarla yeni insanlar araması olsun, kurtarılmış bölge hikayesi olsun, yer altında antivirus geliştirme çabaları olsun direk resident evil çakması lan bu dedirten dizi. ama izledikçe konusuna kendini kaptırdığın, son bölümü izlerken 6.bölümde sezon finali mi olur diye çıldırdığın sonrasında devamı çekilecek umudunun içine bir rahatlama sağlamasıyla nefes aldığın garip duygular yaşatan dizi. özellikle her filmde böyle şey mi olur, burası çok saçma olmuş insanlara hitap etmez. zaten yapımın kendisi bir bilim kurgu örneğidir. mantık aramak yerine sahnelerin keyfini çıkarmak daha eğlenceli vakit geçirmeye sebep olacaktır.

edit: dilbilgisi hatası
türkiye'de cnbc-e kanalında yayınlanan güzide dizi. çok yüksek bütçeli bir yapım olduğundan mütevellit tepkileri ölçek için 1. sezon sadece 6 bölüm çekilmiştir. alınan olumlu tepkilerden sonra dizinin 13 bölümden oluşan 2. sezonu çekilmeye başlanmıştır. iyi ki vardır.
2.sezonuna yaklaşık 8 ay kalan dizidir.Daha çok bekletecektir.
Cnbc-e de yayınlanan 2 bölümüyle beklentilerimi fazlasıyla karşılayan Love Actually de başrolde oynayan Andrew Lincoln bu dizide arzı endam ettiği ve yanında Prison Break'in taş Sara'sı Sarah Wayne Callies'in eşlik ettiği muhteşem dizidir.
yürürken kıçlarını kaldırmaktan aciz zombiler ellerine kaya alıp cam kırmaya başlamış. bir kaç yıla kalmaz seçimlere adaylıkta koyarlar. ahahaha. konu itibariyle saçma da, kendi içinde azıcık tutarlı ol lan.
2. bölümüyle çok fena beğendirmiştir yine kendisni.
herşey iyi güzel'de şu zombileri biraz daha akıllı yapamadınız mı lan ?

misal i am legend filminde'ki zombiler nerde burdakiler nerde.
herşeye rağmen severek izliyoruz efenim.
diziyi tanımlamak için biraz kişisel entry girmek zorundayım, hangi yaşta olursanız olun sizi ürkütecek bir dizidir bu, öyle ki dizi yayındayken, diziyi izlemesen bile tırsıyorum, mesela cumartesi günü saat 24 te ben komedi dizisi falan izliyorum ama o dizi aklıma giriyor ''oğlum şu anda the walking dead yayında lan'' diyorum ve yorganın içine iyice sokuluyorum tüylerim diken diken oluyor yani.
her bölümünü merakla beklenen ve sürükleyici bir konusu olan harika ötesi bir dizidir. sanırım benimde düzenli bir dizim oldu.