bugün

sürükleyici bir yapım. her bölümü bir sinema filmi kalitesinde ve her bölümün sonunda tadı damağınızda kalıyor. *
--spoiler--
doktor son bölümde polisin kulağına güvenli bir yer söyledi bence. olabilmesi muhtemel. *
--spoiler--
--spoiler--
başlangıcı ve devamı itibari ile aslında dizi, zombie karmaşasından çok, erkin iktidarın ortadan yok olduğu durumlarda asıl tehlikenin insanın kendisi olduğunu anlatmaya adamış. ya da başlangıcı en azından öyleydi. zombieler sonuçta varlar ama local olarak örgütlenmiş toplulukların birbirleri ile mücadelesi kendi içlerindeki çatışmalar daha belirleyici küçük toplumun etrafında. zombieler arada bir çıkan vahşi hayvanlar gibi ya da çok gerekli olmadıkça kendi ortamından ayrılmayan ilkel insanın mağarasından uzağa gidip avlanması gibi durumlarda beliren vahşi hayvan tehlikesi gibi bir etkisi var.

burada dizinin bence son bölümde yaptığı survival a dönüşmesi, çok kötü olmuş. snouçta bir insanı bir zombie kaç farklı şekilde öldürebilir ki? zaten filmlerde de ekstradan high level zombie karakterler bu sebeple var oluyor ama uzun solukta gerek yok.
--spoiler--
--spoiler--
jennerın ricke fısıldadığı şeyin karısının hamile olması olduğunu sanmıyorum. comiclerde sonradan böyle bir şey ortaya çıksa da sonuçta comiclerde jenner ve cdc yok. bana kalırsa safe zone falandan bahsetmiş olmalı.
--spoiler--
yürüyen ölüdür.
ilk sezonunda ağzımıza bal çalıp bırakmıştır.
harika bir zombi dizisidir. izleyip, izlememe aşamasında iseniz ve bu sayfaları okuyorsanız, boşuna zaman kaybetmeyin. hemen izleyin. dizinin makyajları ve efektleri gerçekten harikadır.
hayvani bütçeli ve iyi de hasılat yapan survivor-horror filmlerinde bile göremediğim kalitede makyajla zombiler yaratılmış, ilk bölümde arzı endam eden bir zombi teyze;

http://1.bp.blogspot.com/...XM0/s1600/WalkingDead.jpg

ha unutmadan belden aşağısı yok ve bağırsakları da dışarı dökülmüş vaziyette sürünüyor. epeyce bir süre nasıl yaptıklarını anlamaya çalıştım.
bir sinema filminde bile olmayan görsel*kaliteye sahiptir.
1.sezon 1.bölüm 1.dakikada şokla başlamış film tadındaki dizidir.
Güzel, değişik gibi duran dizi. izlemek lazım tabi ama.
hareketli, sürükleyici mükemmel bir dizi izlerken ay acaba ne olacak ay acaba kurtulacak mı diye insanı yiyip bitiren naçizane bir dizidir.
ilk 2 bölümünü az evvel izlediğim sinema filmi tadında dizi . sürükleyicilik on numara gidiyor şimdilik bakalım kalan 4 bölümde neler olacak .

lakin sarah wayne callies ' ın oynadığı karakterin henüz acılar taze iken fantezilere girişmesi epey garibime gitti söylemeden edemeyeceğim . bir de kendisini prison break ' te saf kız rolünde görmeye alışık olduğumuzdan böyle bir yorum da yapmış olabilirim . *
bitmemesini umduğumuz dizi. 1 sene sonra da olsa bekleriz.

--spoiler--
o değilde güzelim atı yedi yavşaklar. afişte falan da olunca ben baya gitcek sandıydım o at olayını. üzüldüm lan.
--spoiler--
--spoiler--
ilk bölümde yola tuzak kuruyorlar kaçan arabanın lastiklerinin patlaması için ama ilkin kaçan arabanın lastikleri patlayıp arsaya uçuyor ama ne acayiptir ki arkadan gelen polis arabalarının lastikleri sağlam.
--spoiler--
bana acaba bu dizinin döndüğü durumda türkiye'de neler olduğunu merak ettiren dizi.

-osman abi sende mi?
-ahahyöhyhahuozhy.
-kelime-i şahadet getir osman kaptan*.
-ahahouzahuoeryza.
(bkz: silah sesi duyulur)

-lan olum adam ölmemiş ki. yarasından vurmuşun amk. kafaya vurcan kafaya.
-hacı bende perküsyon* var.
-o ne amk?
-boşlalırken elim ayağım titriyor.
-ee ne alaka?
-anouonan zaaahaahuohaaaaa xd.
-vay amk liseli zombisi.

-hacı şu orospu çocuğu aylağa bak bizim kızlara bakıp ospir çekiyor amk piçi.
-hassiktir lan zenci bide bu.
-vay amk zombi mombi şu zike bak.
-olum adam zombi değilmiş amk.
-abi o sike sahip bir adam insan olamaz zannettim.
-çok zombi yarrağı yedin galiba.
(bkz: sessizlik)

-olm bu zombilerin çıktığı iyi oldu lan.
-niye abi?
-zombi mombi, elimiz yüzümüz am görüyor amk.
-ne yalan söyliyim benimde çok hoşuma gidiyor zombileri öldürdükten sonra sikmek. o kan. o bağırsaklar. o şehvet.
-valla artık ölsem de gam yemem bu kadar am siktikten sonra.

-abi geçen siktiğim zombi travesti çıktı.
-ben sana hep demedim mi am gibi nimet yoktur göt gibi bokluk yoktur diye?
-ama bire birdi amk...

-bihterin zombisi* çıkmış amk.
-yakalada bi güzel sikelim.

-sarışın zombiye sakso çektirirken sikimi kopardı orospu çocuğu.
-o şifayı kapmışındır sen hacı. öldürim mi seni?
-sikerim! benim burda çüküm düşmüş sen ne diyon amk?

-zombiler artık ısırmıyolarmış lan tecavüz ediyorlarmış.
-sikip bırakıyorlar yani sadece. liseli zombğidir olm onlar.
-hasiktir yaa! bizi amk liselisinin teki mi sikti yani.
(bkz: sessizlik)

-taksimin halini gördün mü hıdır emmi?
-yok lan. ne olmuş?
-anan zaaaaa xd.

(bkz: bu böyle sürüp gider)
izlemeye değer bir dizidir. oldukça başarılılar.
not: bu diziyi hep kapıdan izledim.
28 gün sonra filminden araklanmış bir sahne ile açılan, lost tadında 6 bölümde sezon finali yapmış horror survival tadındaki dizi...

--spoiler--

o değilde damdaki arkadaş elini keserek kaçmış zombilerden, ama bir bakıyorsunuz her eti yiyen zombikler arkadaşın elini orada ethalinde bırakmışlar... burası mantık hatalı gibi geldi... neden yemediler anlayan beri gelsin....

sonra tam karmaşa anında kafayı yemiş doktor kardeşimiz bu abimize ne dedi ? madem bi bok diyecektin neden son dakkayıbekledin be adam...

--spoiler--

yukardaki abukluklar dışında izlenme listesine eklenmiş iyi dizidir.
bu akşam 23:00 da cnbc e de ilk 2 bölümü türkçe yayınlanacak dizi.

yoğun çevre baskısı sayesinde izleyeceğiz, bakalım.
1.sezonun tamamını izledim. fazlaca tesadüfler olsa da dizi oldukça güzel. nerde ne yaşanacağı hiç belli olmuyor. amerikalıların nedir çektiği bu zombilerden.
böyle fantastik dizileri sevmemekle beraber başlasammı, başlamasammı arasında kaldığım dizidir.
2. sezonun çıkmasına çok zaman olan dizi.
çıksa da izlesek hani.
az önce cnbc-e'de ilk bölümü izledim. başarılı diyebilirim ama lost'un ilk bölümleri kadar bomba değilmiş. aslında ben hata yapıyorum her diziye lost'u kıstas koyarak ama baba lost ya lost.

velhasıl fena değildi bu walkind dead. prison break'de oynayan sarah'nın yıllarca seviştiğini görmek istedim ve sanırım adam gibi bir sevişmesini bu dizide izleyeceğim.

sarsılarak hayal ettim.
hayal ederek..

haa birde şimdi bu diziye sansür koymamışlarda neden spartacus'e koydular o da ayrı bir çelişki.
altı bölümü hemen bitirdim. zamanın nasıl geçtiğini unutturuyor bu dizi.. ama korkunç değil.. tabi korkutmaması demek, iyi değil demek değil. çok iyi çok güzel bir dizi.
Türkiye de çekilen tanıtım filmi de oldukça renklidir. zombiye selam veren abiler filan. ve türk polisi yakalar!
edit: o en sonda üstüne çullandıkları şahıs bir adet türk polisidir.

http://www.facebook.com/v...o.php?v=10150122391563712
aslında bir film kadar uzunluğu vardır dizi film tadında olmak ile birlikte <zombilerin istilası altında kalan dünyada polis olan ana karekter kızı ile çoçuğunu bulmaya koyulur ama karısı çoktan kocası'nın ykaın arkadaşıyla sevişir ama bunu adamdan saklarlar 2 sezona duygu yüklü bir bölüm beklediğimi söyleyebilirim.
ilk bölümünü dün akşam cnbc-e de izlediğim, sansür uygulaması olmadan yayınlanan güzelimsi bir dizi. ilk sezonu sanırım 6 bölüm çekilmiş. ikinci sezon daha çekilmemiş.

akabinde şahsi düşünce;

--spoiler--
amk spartaküs de güzel dedik 13 bölüm sonra telef oldu dizi.
buna da güzel dedik, ikinci sezonu çekilmemiş. cenabetlik bende mi acaba?!
--spoiler--