bugün

hiç bir zaman virüsün başlangıcını ve nedenini açıklamadılar. onu bekliyorsanız beklemeyin derim.
Bir ara manyak gibi izledigim dizidir. Hala devam ediyor sanırım. iyilestirler mi bitti mi zombi olayı. Yoksa hala zombi öldürüp ordan oraya mi kaçıyorlar.
11x1 ve 11x2 bölümlerini youtube’dan 1080p izlemiştim bazı vatandaşlar direkt yüklüyorlar videoları.
rick artık geri dönmesse söveceğim yapımdır.
ayrıca virüsün başlangıcını açıklasınlar artık.
11.sezonun son bölümlerinde rickin geri dönmesi bekleniyor
dünyanın en iyi dizisidir kendileri.
oha 17-18 le geri dönmüş ya lan...

sizin aq şimdilik... ben bunu izliiim.
Zombi nasıl zikilir lan?

Yüzlerce bölüm seyrettim... yok.

Bak olay türkiyede geçse görürdük.
Ve bir Efsanenin daha sonuna geldik...

Bu akşam yayınlanacak son bölümle final yapacak.
sonunda diziyi bitirdim ve tek kelimeyle mükemmel. devamının gelecek olması da mükemmel ötesi. sadece şey biraz garipti dizi boyunca, gerçek hayatta güçlüler, akıllılar ve kötüler bu kadar kolay zayıf düşmez.
bitirenler devamını izleyecek ise (bkz: fear the walking dead) i izlesinler. çünkü ikisi birleşecek evren olarak.
Bu dizinin yeri bende apayrıdır. Tüm dizilerden ayıracak kadar geniş bir dizi-film kültürüm elbette yok, fakat dünyanın sonunun geldiğini bu kadar hissettiğim bir yapım olmadı. Binaların, eşyaların hatta insanların eskitilmesi, başıboşluk, çürümüşlük ancak bu kadar iyi yansıtılabilirdi. işin teknik kısmı muazzam kısacası. Çok emek var çok.
11 sezon uzatmalı mıydı, bilemiyorum belki negan efsanesinden sonra bitebilirdi. En son bölümlerini geçen sene izlememe rağmen açtım iki günde 11. Sezonu yedim yuttum öyle geldim buraya.

--spoiler--

Finali beğendim. Hayatta kalan ekibin tüm üyelerinin kendine has tarzı var. Silahsiz Dövüş sahneleri çok başarılıydı. Commonwealth'da kurulan unfairduzen şimdiki dünyamıza nasıl da benziyor ama. Şımarık politikacılar, yanlış kararlar, liyakatsizlik, sınıf farkı, karanlık işler her şey var. Maggie'nin en başından beri buraya katılmayı reddetmesi, onun yerine Daryl'in kabul etmesi, tutup bir de oranın askeri olması tam bir saçmalık olsa da sonunu güzel bağlayabildiler.
Rosita'm ölmemeliydi, dizinin bad bitch'iydi benim için kesinlikle. Gabriel ile son konuşmalarında, dua ettiğinde ağladım evet güzel bir bağdı aralarındaki.
Rick ve Michonne, son dakikaya kadar göremeyeceğim diye çok korktum. Ta ki rick'in konuşmaya başlaması ve ekranda yüzünün belirmesine kadar... Michonne, neden çıkarıldı diziden bunca sezon anlayamadigim kadın karakter... Harikalar yaratabilirdi.
Son olarak, çoğu liderin kadın olması, ve bunu hiç de feminizim hede hodolerine bağlamadan hakkıyla yazabilmeleri, vallahi harikaydı. Kadınlar müthişti tek kelimeyle.

--spoiler--

The walking dead efsanesiyle bugün vedalaştım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim...
telif yedikten sonra 10x2 de kaldım, nereden izleyeceğiz bu mereti bilen aydınlatsa minettar olurum. şaka şaka olmam işim mi yok.
bulamadım yaşlılık çok zor çocuklar.
10. Sezonun son bölümlerine kadar izledim. Başladığım bütün dizileri bitirdim. Bunu da bitireceğim. Ama bundan sonra bu kadar kanlı, vahşet dolu ve uzun dizileri izlemeyi düşünmüyorum. Dizi gereksiz yere uzatılmış, 11 sezon değil de 6 sezonla da bitirilebilirdi. Bir de şunu diyeceğim Carol çok salak, gıcık bir karekter olmuş. En sevmediğim insan odur dizide.
Kimi Rick Grimes için
Kimi ise Negan için izler
Ben Daryl Dixon için izliyorum.
3. Sezonda vali karakterinin tespiti dillere destandır.

--spoiler--
Artık bu dünyada öldürmezsen ölürsün, ya da ölür ve öldürürsün.
--spoiler--
Vali'nin mk! Daryl reisin abisini ve Maggie'nin babasını öldürmüştü.
Onun olduğu sezen gerçekten efsaneydi..
Türk dizileri için Kurtlar Vadisi neyse
Amerikan dizileri için The Walking Dead odur.
Finalde Söylendiği gibi. Bu bir son değil yeni başlangıç.

Dizinin yeni bölümleri yayınlanmaya başladı. Bir twd hayranı olarak söylüyorum elbette dizi eskisi gibi efsane olmayacak ama bizler de yine o karakterleri göreceğiz. Ayrı ayrı olsa da göreceğiz ve inanıyorum bu karakterler sonunda yine birleşecek..
Negan geldikten sonra dizi çok bozdu.