bugün

telefon faturalarında 1,00 tl olarak, ciesem kullanıcılarına ittirilen ödemedir. bunun yanı sıra son zamanlar 2,5 liralık bir eğitime katkı payı da görüyorum faturamda... oysa devlet zaten %18 kdv ve %25 öiv ile vergilendirmektedir şahsımı.

sağolsun mevcut hükümetimiz yaşantıları vergilendirmekte bu şekilde... %25 ömür vergisi, her vatandaşın omzunda ve herkesin ömrünü %25 kısalttık bu yöntemle. bu da mevcut yönetimimizin, nüfus planlaması gibi görünüyor.

(bkz: akp ile yola devam)
özellikle Türksel'in sabit ücrete eklemediği ücrettir. aylık sabit 35 lira deyip faturada 36 lira görürseniz şaşırmamanız gerekmektedir. fakat vodafon'da böyle bir durum söz konusu değildir. ne söylüyorsak o diyorlar kendileri.
turkcell tarafından yollanan mesaj ile bugün haberdar olduğum vergi.

"adınıza devlete ödenen 1,1 tl telsiz kullanım ücreti 20 haziran'dan itibaren her ay hazırkartınıza yansıtılacak."

telsiz kullanım ücreti... şaka gibi.
devletin yavaş yavaş ticarethaneye başladığının göstergesidir. hadi özelleştirmelerdeki mal satımını anladık da kendi vatandaşına hizmeti de para karşılığı satmaya başlamıştır.
an itibariyle telefonuma gelen mesajla haberdar olduğum vergi ücreti. "adınıza devlete ödenen" diye garip bir ifadeyle belirtmişler, gsm operatörlerinin talep ettiği bu vergiyi. seçim sonrası rte iyi çalışmış.

(bkz: hele otur bi soluklan yigenim)
turkcell'in faturasız hatlardan 1,1 tl olarak düşmeye başlayacağını duyurduğu vergi. her ay yansıtılacağı için kullanmadığımızda da kredimizin azalmasını sağlayacaktır. ayrıca kredi yüklemeyen aboneler için ödediği tutarı da müşteriye yüklemişlerdir. hattı kullanmayınca bu paralar birikiyorsa ayrı bir sorun da olabilir.

bir bakıma zam yaptılar yani. eskiden ödediğimiz tutarlara her şey dahildi şimdi ise 1,1 lirasını konuşmadan geri alacaklar.
artık bundan böyle bizden alınacak olan bir tür vergilendirme. zaten boku püsürü derken ön ödemeli hatlardan kdv'si, ötv'si derken %60 vergi alınıyor. bu yetmediği gibi bundan böyle bir de 1.1 tl kesinti olacak her ay. bugüne kadar bu ücret faturalı hatlara her ay yansıtılıyormuş, ön ödemeli hatlara da turkcell kıyak geçerek kendisi ödüyormuş. artık buraya kadar diyerek tüketiciye yüklediler. 20 hazirandan itibaren kesinti başlayacak.

standart tarifede bu ücret kesilmiyormuş ama standart tarifede de kampanyalardan faydalanamıyormuşuz. yani iki ucu boklu değnek. adamlar her türlü geçiriyorlar.
ankara'da vapurla gezmek gibi bir şeydir efendim. hayaldi gerçek oldu.
vatandaşı s*kmek için devletin son bahanesi. kurunun yanında yaş da yanır zaten. s*kin amuğa koyyim.
turnusol kağıdı gibin bir şey. kendisini seçimle, akp'yle, devletle bağdaştıranları kafalarını hayrediyorum.

azıcık mantık** sahibi gibi davranıp başlıktaki tüm entrylere bakmadan entry sıçmasanız da beni dellendirmeseniz olmaz mı? sevabına be canlarım. hadi nolur. şimdi öğrenme zamanı:
(bkz: entry sıçmak)
aynen yazıyorum;

--spoiler--
adiniza devlete odenen 1,1tl telsiz kullanim ucreti 20 hazirandan itibaren heray hazirkartiniza yansitilacaktir. detay ve 60 dk hediye kampanyasi ucretsiz 7572222de
--spoiler--

(bkz: neyse)
vatana millete hayırlı olsun .aylık 1.1 liraymış .şimdilik 1.1 lira. her ay kontörden otomatikman düşülecekmiş. seçim biteli 3 gün oldu ama hükümet kurulmadan vergiler yaslanmaya başladı.

eidt:bugun 2. ci hatta gelen mesaja istinaden .
(bkz: telsiz kullanım ücreti)*
bugün telefonuma gelen mesajla haberdar olduğum ücret. zaten dünyanın en pahalı iletişim vergilerini ödeyen bir milletiz amk daha ne kadar soyulucaz lan? yuh artık.
"1AGUSTOS ITIBARIYLA ADINIZA DEVLETIMIZE ODENECEK TELSIZ KULLANIM UCRETI AYLIK 1,1TL OLARAK BAKIYENIZDEN DUSECEK." şeklinde az önce vodafone'den mesaj almamı sağlayan tavşanın suyunun suyu vergisi.
babamın telsiz ne lan şeklinde ki tepkisine maruz kalan mesajdır.
şu an aldığım mesaj vodafone tarafından ödenmiş efendim devlete. (:
aralık 2011'e kadar vodafone tarafından ödenecek olan vergi ama tabiki müşterilerinin yerine. Ne saçma sapan bir vergi anlayışıdır bu? Operatörler o kadar para alır iken kullanıcının vergi ödemesi ne demek?
iyi de ben telsiz kulanmıyorum. Bende cep telefonu var.
Bu da bişey mi? Yılbaşından sonra cep telefonu aylık telsiz vergisinin vergisi alina yönünde duyumlar var.
dağ gibi iphone'lara aselsan telsiz muamelesi yapan vergi.
her fırsatta devlet tarafından becerildiğimizi anlamamızı sağlayan bir çeşit vergi. durmak yok soymaya, koymaya devam. nasılsa hukumet koydukça rahatlıyoruz millet olarak.
her ay çaktırmadan hattımdan çektiklerini farkettiğimde, kendimi soyguna uğramış hissediyorum. *
kontörlü hatlardan bile düşülen vergidir.
saçmalığın daniskasıdır. her ay 1.1 lira mı kesilir durduk yere?

(bkz: telsiz götünüze girsin)