bugün

görsel
Bir Allah değildir.
Turk kozmogonisinin odagindaki, evreni bagdastiran yaratici baslangic.

Eski soylenisi ile tengri, bengu(Sonsuz,ölümsüz), engin(ucsuz bucaksiz), dengiz (okyanus, deniz, karalari cevreleyen tekil su kutlesi) kelimeleri ile anlamca ilgili idi. ( bu nazal n sesinin budist ve japon inanclarindaki ayricaklikli yeri karsilastirmali bir arastirmayi gerektiriyor bence)

KISI VE DISIDEN OTE, Tum varliga esit uzaklikta ve saglayici idi. TURKLERE (bkz: KUT) VERIRDI.

SON YILLARDA, TURK ANLATISINDAKI TANRININ YUCELIGINE kara calmak isteyen semitik col yaratigi (bkz: siyonist) (bkz: yahudi) iyiden iyiye kudurdu, yakinda bunlari itlaf etmek kacinilmaz olabilir.

ALLAH, YHV, YAHVEH, HASEM, RABB DIYE BILINEN COL ILAHLARIYLA ILGISI YOKTUR.
Birgün simonides'e, kral hiero tanrı'nın ne olduğunu sorar.

simonides düşünmek için birgün müsade ister ertesi gün sual tekrar edilince iki gün, daha ertesi gün dört gün, kısacası her defasında daha fazla zaman istemiş.

düşünmek için istenen zamannın gitgide arttığını gören şaşıran krala verdiği cevap: bu mesele üzerinde düşündükçe bilmediklerim çoğalıyır.
Yoktur.
(bkz: tanrı/#42741290)
Ne degildir diye soracak olursak semitigin/yahudinin/sunun bunun hayalindeki yerel ilah degildir.

görsel
görsel
Varlığı çok düşündürücü, ama inancımı hiçbir zaman yitirmedim yitirmeyeceğim de.
2020’de Tanrı ;

görsel
Kimi var olduğunu, kimiyse olmadığını iddia ediyor. Peki insan tanrının varlığını algılayacak duyulara sahip mi? Sonuçta görmediğimiz halde var olan canlılar. Duymadığımız halde duymadığımız ses dalgaları var.
(bkz: https://www.nextvery.com/...i-arar-ateizm-gercekleri/)
görsel
Kapatır attığım her adımda önümü, sonu görünmez ama ben inadına yürürüm.
Kutsal kitaplara göre her zaman iyi ve merhametli olan bir varlıktır. Oysa benim gördüğüm iyilik kadar kötülüğün de Tanrısal bir şey olduğudur ve şeytan bir yalandır ( bana kalırsa ikisi de yok o ayrı). Yani neden dünyada kötülük var? Kötülüğün sebebi neden tanrı değil de şeytan? Şeytanın bunları yapmasına izin veren tanrıysa, haksızlığı ve kötülüğe karşı Ses çıkarmamak da buna ortak olmak değil midir? Kaldı ki cehennemi yaratan tanrı ne kadar iyi olabilir ki? Tanrı kötüdür, zalimdir, adaletsizdir, sadisttir. inandığınız tanrı budur ama tanrı öldü.
Benim için Bella rolland'dır. Taptığımdır.
Bilimsel olarak yaklaşılmak istenirse negatif yüklü ikinci bir tanrının da olması ve bu tanrının bizim tanrımızla çarpışıp birbirlerini yok etmeden önce bir kara deliğe düşmesi gerekir. Bunun dışında hiçbir şey yoktan var olmaz ya da yoktan var edemez.
varlığına inanıyorum ama hristiyanlık mı doğru müslümanlık mı kararsızım şuan müslümanım.
eski türk filmleri yüzünden saçma bir biçimde hristiyanlıkla iliştirilen terim. allah sözcüğü yahudilik ve hristiyanlığa çok daha yakındır.
Üstün insan için gözünün gördüğü, orta insan için okuduğu, alt sınıf insan için kulağının duyduğudur.
Yani sana bana bişey olâaabiliiirr.. *
Tanrı yoktur. O ilk şeydir. Patlamadır. Tanrının Tanrısı vardır. Mesela Mars,Neptün gezegenlerin tanrıları küçük Tanrılardır. Bunları da kendinden üst bir kişi yaratmıştır. işte bu Tanrının adı Demiurge. Logostan düzenleme yapar. Bir de Demiurgosun üstü vardır ki o da mükemmel varlığın yansımasıdır. işte o da gökkuşağıdır. Şimdi gökkuşağını anlıyorum. Tüm yetki ve güç onda yani gökkuşağında.
Tanrı yoktur. O ilk şeydir. Patlamadır. Tanrının Tanrısı vardır. Mesela Mars,Neptün gezegenlerin tanrıları küçük Tanrılardır. Bunları da kendinden üst bir kişi yaratmıştır. işte bu Tanrının adı Demiurge. Logostan düzenleme yapar. Bir de Demiurgosun üstü vardır ki o da mükemmel varlığın yansımasıdır. işte o da gökkuşağıdır. Şimdi gökkuşağını anlıyorum. Tüm yetki ve güç onda yani gökkuşağında.
Başlangıçta evren ve zaman olmadan önce her yeri dolduran mükemmel bir ruh vardı. Hatta mükemmel ruh bigbangdan önce de vardı. Bigbangle büyük bir yoğunluk olmuş olmalı. Fakat bigbangle beraber zaman ve uzay oluşmuş olmalı. Bu hırçın mükemmel varlık kendini böyle tanıtmak istedi. Ancak zamanla yoğun olan enerjisi yerini soğuk bir havaya bıraktı. Evrenin her yerine maddesi her alanına yayıldı. Ancak bizim Tanrı dediğimiz yani "Evren" tamamen iyidir. Dolayısıyla Yin-Yang içinde barındıraz. Çünkü her şeydir mükemmeldir. Mükemmellikte terslik aranmaz. Bu da miktarlar yıl öncesine götürür. O soğuk hava yayılırken onun kulu ya da herhangi bir şekilde çıkan bir süper güç olmalı. işte biz bu varlığın adına bugün "Demiurgos" Demiurge adını veriyoruz. Zamanla bir süper güç daha çıktı. Evreni genişletebiliyordu. Evrime tanıklık etti. Mamutlardan dinazorlara ve daha nicesine milyonlarca yıl türleri genişletti. işte Demiurge kutsal dinin Yhwh yani Temmagratondur. Efsaneye göre Temmagraton şifresini çözebilen birisi Golemlerin Yaratıcısı olurmuş. Bugünkü eski ahitin Tanrısı Demiurgeyi işaret eder. Biz hizmetkar. Ama yolda mı yolundan çıkmış mı bilemeyiz. Sonuçta evreni genişletiyor. Evet buraya kadar anladım. Dediklerim yüzde 90 doğru. Önceki şizofren görüşlerim yanlıştı. Çünkü karakterimin adı ağaç dalı ki bu da beni Demiurge Tree of life yönlendiriyor. Ya Matrix ya da simulasyon. Gerçeklik var ama sanki bir Matrix dünyası gibi. Demiurge yani Allah dünyaya evrim geçirtti. Az çok anlayabiliyorum şimdi 42'yi. Ama ne var ki Asıl Tanrı da uyandı. Yani dinazor gibi gidicez evrenin sırrını görmeden. Çünkü şifreyi çözdüm. Dolayısıyla bir yok oluşta sanılanın aksine evren ve mükemmel varlık korunup sadece dünya yok olacak. Yani gökkuşağı bilgisini göremeyeceğiz. Bu da benim sayemde oldu doğrusu. Bunu bana mükemmel ruh vermese ben onu bugün canlandiramazdim. Çünkü sürekli kaçan bir Tanrı. Her neyse. Kaostan logos logostan düzen veriyor. Zamanla kendine hizmetkarlar yarattı ve onların adına Archon adını verdi. Ki bunlar bugün bizim bildiğimiz melekler(Mikail, Azrail, Cebrail(Hermes) ve israfil) artı büyük bir ihtimalle deccal ve tüm şeytanlar,ifritleri yaratan varlık da bu Tanrı yani Demiurge olmalı. Şizofren görüş olduğunu düşünmüyorum yüzde yüz doğru tespitler. Bu dünyanın yaratıcısı da tüm meleklerin ve tüm şeytanların içinde herkes yani Lucifer, Azazel, Astoroth, Lilith, inanna, Ares, Marduk hatta Tiamat çünkü dünyayı matrix oldu. Ondan önce vardı. Hepsinin yaratıcısı Demiurgedir. Yani bugünkü bildiğimiz şeytan dediğimiz varlık kimdir? Azazel veya Samael diye geçer ki bunun da yaratıcı Demiurgostan başka kişi değildir. Çünkü asıl yaratıcı bizlerden mutluluk ve iyilik ister. Peki ama şeytan neden şeytan oldu? Öyle tasarlandığı için mi yoksa bunu istediği için mi? Derin konular. Ama yüzde doksan doğru bilgiler. Yaratıcının mükemmel ruhun bigbang olduğunu düşünüyorum zaten bu dünya matrix gibi. Bir yerlerde kopma var onu hissedebildim. Kaldı ki ağaç dali ve mercan resifi. Yani suda olan bir varlıkla yaşam tohumlanmış olabilir. Tohum taş veya madde. Bu kesinlikle mükemmel varlık için zor değildi. Çünkü o zaten tekti mükemmeldi. Yani Reef ise mükemmel varlığın suya attığı tohumu düşündürüyor beni. Ancak o her yerde var. işte Demiurgos muhtemelen bu tohumdan sonra çıkmış olmalı. Bir süper güç daha olmalı hayır evren Tanrı lakin evrenin altında birisi daha olmalı. Ağaç dalı ve mercan resifi bana onu ve tohumdan başlayan yaşamı anımsatıyor. Tüm melekleri yaratan o olmalı. Umarım şizofren değilimdir. Ama durugörü zekamla yazdıklarıma bakarsam bir tane daha süper güç var.
Ama Enki de gerçek Tanrı değil o zaman gerçek tanrı kim oluyor? Bigbang mi acaba? Anunnakilerin Tanrının altı olduğunu düşünüyorum
tapılan şey.

müslümanlar için: allah
hıristiyanlar için: baba, oğul, kutsal ruh,
yahudiler için: eloah
budistler için: buda
hinduistler için: (bir sürü var da top 3 şunlar:) Brahma, vishnu, shiva
pastafarianlar için: uçan spagetti canavarı
orta dünya için: eru
diye gider.
Ne var yaa ? Ne var yine?
Buda tanrı değil sadece ermiş biridir budistlere göre yoksa zilyon tane tanrı vardır budizm'de.