bugün

aslında çoğumuzun yaptığı şey. doğuştan gelen bir şansa aşık olmak gibi. güzellik öyle güçlüdür ki aptal olur sempati olarak algılanır, bencil olur "akıllı kız kendi hayatını düşünüyo" derler. kaşar olur "popülerite" diye geçiştirirler. bi sikim olmadığı halde küçük dağları ben yarattım havalarında dolaşır ukala ukala davranır "özgüven abidesi" sanılır. kısacası güzelliğin her türlü boku temizlediği iğrenç bir dünyada yaşıyoruz. hele ki abaza, karaktersiz adamlarla dolu bir ülkedeysek.
mantıklıdır.
normal olandır...napcaktım amk yemek yiyişi için mi aşık olcaktım.
"aşık olduğu için güzel sanmak" ile devinimli bir prosese girerek insanın hayatını siken şey.
orospu çocukluğudur.
kim sırf iyi diye aşık olur ki ? Görür aşık olursun beraber olursanız seversin..
güzelliğine aldanıp aşık olursun sevmeye çalışırsın. bakarsın ukala çok bilmiş küçük dağları ben yarattım havalarında. özgüven sahibi der sineye çekersin. bencil olur kendinden başkasını düşünmez akıllı kız bu devirde böyle olmak lazım der sineye çekersin. kaşar olur saçmasapan ahlaksızca hareketler sergiler ne modern bir kız dersin sineye çekersin. küçük çocuklar gibi davranır sempatik der sineye çekersin. kısacası sadece güzel diye bütün bu özellikleri görmemezlikten gelirsin. bir gün sıkılır senden. çünkü bugüne kadar hep onun o egosunu tavan yaptırmışsındır. ilgi manyağı olmuştur ama bir süre sonra sıkar bu onu seni terkeder. sen ise hayatta bir sefer bile dürüst olamayıp göte göt diyemediğinle kalırsın.
Mesela sevilesi insan bir gun trafik kazasi gecirirse agzi gozu kayarsa bay bay canim sansina kus denip olay yerinden hizla uzaklasilacak.
bazı kadınların sırf parası var diye erkeğin peşine takılması ile aynıdır.
(bkz: abbie cornish)

http://galeri.uludagsozlu...5%9F%C4%B1k-olmak-388419/
Her erkeğin başına mutlaka bir kere geldiğini düşündüğüm durum.
(bkz: ya ne olacağıdı)
saçmalıktır. sadece güzel olup aptal olunca da olmuyor, çok zeki olup yüzüne bakılamayacak derecede olunca da olmuyor. ikisinden de biraz olması kafi.
Bir çok kez yaptığım eylemdir.
insanlar kılık kıyafeti ile ağırlanır, fikirleriyle uğurlanır.
Her güzele gönül verme, ya sevilir, ya sevilmez...demiş türkülerimiz.

Güzeli herkes sever. Nefsani ya. Ya güzel huylu olmak ? işte kıymetli olanı bu. Sen huyu güzel birini bulursan sakın kaçırma Aklın varsa. Zaman geçtikçe gönül güzelliğinin değerini anladığında hak vereceksin nasılsa.

Gönül kimi severse güzel odur.