bugün

çok sancılı bir gecedir hem de sınavlarınız kendi bölümününe göre hardcore derslerdense daha bi atraksiyonlu geçeçek gecedir. adeta soruları içinizde hissedeceginiz bu derslerin sınav gecelerinde klasik öğrenci repliklerini duyarsınız. etraftan ve kendinizden . aslında şimdi başlasam bitiririm de sabah erken kalkıp çalışırsam daga iyi olur. abi ben kalıcam galiba ya . abi hoca anlatamıyo ki yoksa ben bu dersi çok kolay verirdim şekilinde serzenişlerde bulunacagınız gecedir.
(bkz: o gün bu gündür)
Bu gece. Amk patolojisi.
beyin amcıklaması geçirilen gece. insanın ömründen 10 yıl alıp götürür. Hemen uyumakta fayda var.
hatim gecesidir.
icimde zerre calisma istegi olmayan gece.
stres ve kaygı çok ilginç bir değişim gösterir bu gece. telaş tavan yapmışken baktın konular halledilebilecek gibi değil her şey boş verilip uykuya geçilir.
sınava saatler kala çalıştığımız çok değerli zamanlar.
3 gün var gibisinden kullanılan gün kavramı silinip yerine 12 saat kaldı diyerek saatlerle avunduğun gece.
sınava girecek olan klasik bir finallere son gece çalışan üniversite öğrencisi ise eğer stres dolu bir süreçtir.

kurbanın (öğrencinin) günlüğünde şu ifadelere rastlanır:

saat 20.00 - biraz internete bakayım. facebook, twitter sosyalleşeyim biraz.
saat 21.45 - galatasaray maçına bakayım ne kadar ümit olmasa da yine de bir şeyler görürüm belki.
saat 23.40 - maç da fena değildi hani. şu müziğimi açayım da moda gireyim çalışmak için.
saat 00.00 - hah şöyle oturayım derse
saat 00.10 - amma sıkıcı ya bu ders de. keşke derse gideydim arada. acaba arkadaşlar ne yapacak
saat 00.30 - sözlükte de ne geyik dönüyor ama. üff kim derse bakacak şimdi.
saat 01.00 - geç oldu artık. sabah kalkıp bakarım biraz. hem sınav 9'da ne de olsa. 6 gibi kalksam yeter.
saat 01.30 - yatmışken biraz iphone'a takılayım.
saat 02.30 - amma yardı şu aylin de whatsapp'ta haa.
saat 03.30 - ulan yine uyuyamadık. en iyisi rapor mu almak acaba.
saat 04.15 - zzzzzz...
saat 10.30 - hasss... neyse rapor alırız artık. hemen süleyman amcayı aramalıyım...

bu döngü her sınavda böyle devam eder...

edit: imla