bugün

can yakar. hele ki geçmişe özlem varsa.
corto maltese abi tarafından "mezarlık bekçiliği yapmaya" benzetilmiştir.
Kendimi geçmişin adamı yapamam ben , yapmamalıyım . Şimdiki zamanı ve geleceği harcamak pahasına geçmişi yüceltmek umutsuzlara yakışır .

(bkz: Frantz Fanon)
Geri gelmesi mümkün olmayan şeyler hatırlanmamalı.
Ezer adamı, yorar, eskitir.
ilerleyememektir.
aci veriyorsa gecmis, gecmemis demektir.
Anılarını yaşatmak ile anılarla yaşamak arasındaki çizgiyi kalın tutamayanın bir türlü aymayan günlere uyanmasıdır.
Her insanın yaptığı, üzerine fazla düşenlerinse kafayı tırlattığıdır.

Geçmişinizi sikeyim size bir şey olmasın.
gelecekte yapılabilme potansiyeli olan güzel şeylere engel olur.
hayatı yaşanmaz kılmaktır. ama bazen düşünmemeye çalışsak bile bu imkansız bir hal alır ve istemsizce düşüncelere boğulmuş halde buluruz kendimizi. sanırım pek parlak bir hayatımız olmadığı için ve bunu da bilinç altımızda geçmişte yaptığımız hatalara bağladığımız için yaşadığımız durum. tek bildiğim düşüncelerin asla içerisinden çıkılamaz.
intihara sevkeder.
önünüze çıkan en ufak engelde yere düşmenize sebeptir.
Geleceğe odaklanmayı zorlaştırır.
Önemli ve gerekli olan, Geçmişin tecrübeleriyle, geleceği güzelleştirebilmektir.
Gerisi fasarya!
Beni öldürecek olan şey.
Önüme bakmak istiyorum en azından hayal kurmak, hep bir şey eksik hayallerimde.
Şu an zaten uyuşmuş durumdayım, yanımda olanlardan ziyade en yanımda olmayanı düşünüyorum, umutsuz vaka.
Geriye geçmişten başka bir seçenek kalmıyor.

Sonra neden arabesk biriyim hihihi.
insanı pişmanlığa iterek her geçen gün daha da yalnızlaştırır. Özlem duyarak bir daha öyle olamayacağı düşüncesi ile artık mantıklı hareket ettirmez.
Benim o ben. Bu yüzden bi b.k olmaz benden. Geçmişe takılı kalıyorum ve bunun bilincindeyim. Yanlış olduğunun farkındayım ama hala oraya bakıyorum. Öyle. Kabullendim.
kendi ayağına pranga vurmaktan hiç bir farkı yoktur.
tarihçi olmaktır.
Benim bu diyebilirim. Zaten yukarıda arkadaşlar uzun uzun anlamış fazla söze gerek yok.
napalim yani gelecek hiçbir zaman geçmişten iyi olmadı.
Bir insan sürekli geçmişini düşünüyorsa, orada kalan bırakamadığı biri vardır mutlaka.

Sebepsiz yere kaçmıyor uykularımız.
Hayatı yaşanmaz kılar. Bu sadece karşı cinsle alakalı bir şey değil. Bu sene çok sevdiğim iki yakın arkadaşım çıktı hayatımdan ikisi de çıksın istemezdim. Ama yapılan haksızlık sonucu atlatmam çok zor olmadı. Ama diğeri gerçekten emek harcadığım çok yıllar olan bir arkadaşlıktı. Bir şekilde bitti. ilk başta çok kötü hissettim kendimi. "Ama ben onun için şunları ... yapmıştım" larla geçti neredeyse bir ayım. Sonra yavaş yavaş alıştım olanların üzerine düşünmeye fırsatım oldu. Sizi yıpratan, sizi sadece ihtiyaç olduğu için etrafında tutan insanları hayatınızda barındırmayın. Bazı insanlar kötü ve kötü olmak için haklı sebepleri de yok. insanın huzuru olsun gerisi önemli değil her şey zamanla geçer.
Düşünüyorum fazla hatıram yok sadece akılda kalan bir kaçış fotoğraf bir kaç koku ile yaşıyorum.
Yol gösterir kimi zaman bişeyler çıkarabilene kiminide içinde boğar, kaybolmamak lazım geçmişte.