bugün

kızların teklif etmesi. *
Ya hocaya ya kocaya sözündeki şıklardan ilkini seçmiş yazardır.
kendi ayakları üzerinde durabilmek için ve biraz da aile beklentisi.
iş güç olsun.
akrabalar laf yapmasın diye.
akraba sikmek için. Yeah!
(bkz: pompa)
kısa dönem askerlik yapmak başka nolsun. okuyan da işsiz okumayan da...
meslek yok, baba malı yok, para yok, güç yok, tembellik çok.... okumayayım da ne yapayım?
tamamen aile zoru yoksa hicbir kuvvet beni gazide okutamazdi.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
üniversitenin bize verdiklerine mecburuz.

(bkz: diploma)
ailede birşey yoksa okumaktan başka çare yok ortalama bir hayat için. tabi erkekler için askerlikte önemli faktör.
işe heves etme para kazanma villalar volvo arabalar falan filandı yani ama bi dakkaya bu geçen gördüğüm rüya değilmiydi.
21.yy geleneklerine uyup toplum baskısından uzaklaşmak.
Zorunluluk. Toplumsal olarak bir gereklilik Görülüyor. Belki ticarete girsek şimdi zengin adamlardık.
arkamızdan "okumadı." demesinler diye okuduk işte.
Herkes okuduğu için.
hobi olarak.
bilen yok.
şöyledir;

bölüm: radyo televizyon sinema

1.yıl: iyi bir yönetmen olmak
2.yıl: iyi bir kurgucu olmak
3.yıl: ne iş olsa yaparım
4.yıl: hobi olarak. çare ikinci üniversite.
üniverste okumak insallah bu sene nasipse olcak bunun yaninda eklemek istedigim bir kac sey var hani deriz ya hayallarimdeki meslegi okuyorum olabilir tabii ama bir insani universte okumaya itecek en onemli unsur caresizliktir toplum baskisi gunumuz sartlari nedenj ile mecbur hale gelmistir benim babam bir agaoglu degil tqbi herkes ister bir petrol kralinin oglu olmayi altinda son model arabalar afilli giysiler villalar o bicim hatunlar amma ve lakin biz secmedik bu hayati olur olmaz yerlerde bunlari dile getirip konusaxagimiza oturup bu durumun icinden kendimizi nasil siyirabiliriz bunlari dusunmemiz lazim uzun lafin kisasi kimseye ozenmeyin hep kendiniz olun gerekli cabayi gosterin hak yerini bulacaktir bir gun elbet.
askerliği 6 ay yapabilmek için.
Ekmek parası.
Lan bi insan neden üniversite okur tabi ki diploma için.