bugün

burçları seçmek bizim elimizde olsaydı, kendi burçları dışında sahip olmak istediğimiz burçlardır.
ben koç olmaktan memnunum ama oğlak da olabilirdi. oğlak olmak isterdim.
burçların bugüne kadar bana bir katkısı olduğunu görmediğimden hiçbirisidir.

ha belirtmek gerekirse illa ki; balık burcuyum.
(bkz: ali sami burcu)
bir ara müebbet muhabbet ekibi değiştiriyordu dileyenin burcunu. balık olmasın da ne olursa olsun, bir de üstüne yükselen yengeç, bana kaderimin bir oyunu mu bu şarkısını tek ayak üzerinde dinlemek gibi bir şey.
bir zamanlar biri akrep için lider ruhlu falan dediydi. o zamanlar bir heves ettiydim, sebebi de herhalde zamanında hiç sınıf başkanlığı yapmamış olmanın ezikliği olsa gerek.
yay burcuyum. burcumun özelliklerini pek bilmiyorum. zaten inanmıyorum burçlara. ama nedense yay olduğum için mutluyum. ismi güzel bi kere.
koç burcu olmak isterdim, kova burcuyla olayı biraz biraz yakalıyorum durumlarıdır.
akrep burcuyum, sırf saçma genelleme ve ön yargılardan dolayı başka bir burç olmak isterdim. mesela bir kova falan olabilirdim, o kadar özgür ruhlu diyorlar.
ikizlerim. bildiğin ikizler. yakarım bu gezegeni. memnunum burcumdan da. ama en kötü tarafı duygusuzluk arkadaş. bir de değişkenlik. a bir de çabuk sıkılmak. o yüzden birden fazla sevgiliye sahip oluyoruz genelde.
boğa burcuyum ve memnunum. (bkz: boğa burcu kadını)
olmayan burçtur kova kadını olmaktan memnunum *
(bkz: yine mi burç aq ben bile bıktım diye de geçti içimden.)
kozalak burcu olmak isterdim. gerek yükseleni gerekse açalanıyla çok gıpta ettiğim bir burçtur. benim burcum boru. boru burcu çok duygusal aynı zamanda duygusuz bir o kadar da hisli ama kalpsizdir. burcumun ünlüleri u, kapı tokmağı, ferhat güzeldir. burcumun yükseleni bülent ersoy, alçalanı da reno brodveydir. ama dediğim gibi kozalak burcunu çok isterdim. kozalak burçlarının şizofreniden depresyona savrulan ruh halleri aşkta ve fantezide sınır tanımaz hallerine bayılıyorum. mesela amcamın berberi kozalak burcu geçenlerde dükkanda ense tüyünü aldığı makinayla sevişirken yakaladık. süper yaaa.
Başak burcuyum ama hiç şikayetiçide değilim.
sadece başlık bile kahkaha attırabiliyor insana, öyle bir şey işte.*
Akrep, net.
alanya kalesi burcu olmak hoş olabilirdi, insanların attığı taşın daire çizerek kaleye çarpışını izlerdim.
kale burcu: kale duvarlari ustunde bulunan kare cikintilardir.

(bkz: böyle ankete böyle cevap)
bir balık gibi sakin ve uysal, yengeç gibi evcimen, başak gibi derli toplu, kova gibi akıllı ve özgür ruhlu olmak isterdim. ikizler olup kararsız, maymun iştahlı, bağımsız ve karmaşık aynı zamanda melankolik olmaktan daha hoş olurdu sanırım.
kartal burcu olsaydı keşke.
yazarların burç seçme hakkını kullanamamış olması.
ben başak burcu olmaktan memnunum ama taş.k olsam daha bi taş.klı olurdu sanki.
--spoiler--
olmak istediği burç
--spoiler--
oğlak burcuyum, burç seçme şansım olsa yine oğlağı seçerdim.
--spoiler--
yengeçle mutluyuz.
--spoiler--
kova burcuyum ve boğa burcu olmak isterdim.
deveyim ama bu kadar öküz olmayı istemezdim açıkçası.*
oğlak burcuyum, yine oğlak burcu olmak isterdim.