bugün

Sinemaya girip '' Katil uşak '' diye bağırmak
spoiler sözcüğü ingilizcedeki spoilden gelmektedir *. Spoil google translate amcamıza göre
-bozmak
-berbat etmek
-tadını kaçırmak
manasına gelmektedir sonunada -er ekini koyuncada işte eden, edici manasına gelmiştir *.
Bu günkü ders bu kadar dağılın.
kemal ekşioğlu adlı marjinalimsi adamın da keşfiyle, şöyle altı çizilerek tanımlanabilir. fenadır.

buradan buyurun; görsel

ayrıca (bkz: game of thrones)
+Bak kanka bu adam finalde ölüyor.
-Bi sus mk. Sçtın filme.
(bkz: cinayet sebepleri)
entry'lerde ne kadar önemli olduğu şöyle anlatılabilecek sözcüktür.*
http://galeri7.uludagsozl...om/251/spoiler_336509.jpg
Arabalara şekil, yada performans açısından takılan malzemedir.
uludağ sözlük mobil'de eksikliği bolca hissedilen eklenti.
anlamı için (bkz: spoil er)
işte bu ingilizce mucizesinde anlayana apaçık kanıtlar vardır
sözlük için spoil er, twitter için twitt er, dangalak mısınız illa ben mi açıkliicam *
doctor who'da river song adlı karakterin gelecekten haberdar olması, geleceğe dair sorulan sorulara ise cevap vermemesidir. spoiler'ın türkçe anlamı ön bilgi ya da geleceğe ait bilgilerdir.
Arkadaşlar arasında film, kitap yada dizi muhabbetinin açılmak istenmemesinin temel nedeni.
(#18545084)
en azından kullanmasını bilenler var.
allah a şükür.
gereklidir.
bunu yemeyenler aşk acısını acı sanar.
Prison break da sara nın hamile kalması , michaelin ölmesidir.
sürprizbozan
konu hakkında herhangibir fikri olmayan kişiler görmemiş, okumamış saysınlar ve gereksiz yere benim kulağımı çınlatmasınlar anlamında kullanılır.
yarım yamalak anlatılmaya çalışılmış ama pek işe yaramadı bende. anlatsın lan biri bana şunu.
ızlemeyene, okumayana, dınlemeyene yapılabılecek en buyuk zalımlıktır.
bazı mal yazarımsıların götüne girmesini istediğim fasilite. süs diye durmuyo orda amcıklar. kullanmayı bilmiyosanız film yorumu yapmayın.
dizi başlıklarında sadece --spoiler-- şeklinde değil de --spoiler-- xinci sezon ynci bölüm -- ya da --spoiler-- falanca kitaptan -- kullanılırsa izlediği bölümün ardından başlığı ziyaret eden insanlar ilerideki bölümlerle karşılaşmamış olur direkt. iyi seyirler.
yazarların söylemeden duramadığı şeyi farklı şekilde söyleme biçimi.
O film, dizi, kitap hakkında şimdiden bilindiğinde heyecanı ve merakı kaçıracak bir bilginin -spoiler- şeklinde oluşturulan bir zarf arasına alınarak,
-bak ben bunu söylüyorum ama daha önceden görmüş olanlar için söylüyorum. izlemediysen -spoiler- işaretini görünce okuma bak tamam mı, şeklinde uyarıda bulunmalarını sağlar.
Güzel bir icat ve hoş kullanışlı tekniktir.
rumuzaltımda bulunan şeydir.
Özellikle de bir dizinin son sezonunun ana olayını ifşa ederseniz sevilmezseniz.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün, katıldığı biyoteknoloji toplantısında, ünlü yazar , Dan Brown’un son kitabı Cehennem’in sonunu söylemesi ve bunu haber yapanlarında ayrıca kitabın sonunun nasıl biteceğini duyurması olayı.
Bir filmi izlememiş adama o filmi anlatmak.
sözlükte yazar alımı yapılırken izletilerek öğretilmesi gereken konu.

hassiktir uludağ sözlükte yazıyoruz ya, unutmuşum amk. pardon devam gençler.
-dizi nasıl, seyredilir mi?
+yok yav mike ölüyo..

mike dediği 3.sezonun sonunda ölen esas oğlan..