bugün

o sıra konuşmak istemeyen ama kibarlığı da elden bırakmayan insandır. karşısındaki anlasın diye bekler durur garibim, karşısındaki anlamadığı gibi bir de alınır, ilgi beklemeye devam eder, çemkirir.
(bkz: hmm ok) *
burada asıl hüzün veren, sürekli ''hmm'' yazan bir insanla sohbet etmeye devam edebilecek kadar yalnız olmak galiba. ama yine de mna koyim lan, insan gibi konuş yoksa siktir git yani.
"konuşmak istemiyorum." "işim var." "sonra konuşalım mı?" demekten aciz insanın, karşısındakini adam yerine koymayan insan modelidir.
sohbetin tıkanması sonucu yazacak bir şey bulamayan insan modelidir.
Karşısındakine nasıl cevap vereceğini ne yazacağını bilemeyen o an aklınagelmeyen yada basından savmak isteyen insan modelidir.
Trip attığı içinde yazabilir yada anladım demek istemiştir sohbetin gidişatına bağı karşı taraf bunu analr anlamakta güçsüzlük yasadığı durumalrda olablir tabiki "şimdi bu kız/çocuk bana tripmi atıyo yoksa tamam anlamındamı yazdı acaba?" diye düşünenlerde vardır heralde. işte insanı bu duruma sokan bir kelimedir.
(bkz: hmm ii)
dinleyen insandır.
şahsımda konuşmak istemiyor imajı yaratan kişidir.
msn trafiği karıştığında, asıl konuşulan kişiye kıyasla, diğerlerine gitmesende olur farketmez moduna almak. hiç cevap vermemek yerine söylediklerin beni aslında düşündürmüyor değil izlenimi vermek.
baştan savmanın bir diğer yöntemini uygulamaya çalışan insandır. açık açık söyleyemediği "beni rahat bırak, konuşmak istemiyorum git başımdan" gibi ifadelerin en kısa ve en açık halidir.*
ayrı olaraktan da misler gibi sohbet edeceğini düşünürken karşısındaki insanı bir anda hmm ların gazabına uğratan vatandaştır.
hevesi kaçıran şahsiyettir smile yollanırsa güzel kapak olur kanımca.
sohbet pilavlıysa kişiyi derin düşüncelere salan insan modeli. pilavlı demek... hmm...
farklı sayfalar arasında geçiş yaparken açık olan sohbet penceresine yazılan kodlama..

dinlemiyor olmanın en güzel ifade ediliş şekli.
sürekli gülen smiley ile cevap veren insandan sonra çıkan modeldir. ilgi alanı olmayan konulardan konuşuyor iseniz kim olursanız olun "hmmm" cevabını almanız muhtemeldir.

-aşkıaaaam...biz kuzişlerle gittik o ayakkabıyı aldım dayanamadım. hani şu çiçekli pırt pırtlı elbisem vardı ya nasıl güzel oldu onun altına bilio musaaan. bok rengi çantamla da tam oldu, ayyy çok mutluyuuummm. bi de kuziş beni nasıl kıskandı bilio musaaan, onun ayaklar fırıncı küreği gibi tabi güzel durmadı onda ayakkabı. ayyy inşallah bi yerime bişey olmaz kesin nazar değdirecek..bla bla bla (sonu gelmeyen anlamsız laf kalabalığı)
+hmmm
sıkılan bireydir yeter artık demeye utanana mütevazi yaratıktır.
yazdığınızı okuduğunu ama jetonun düşmesini beklediğini gösteren insan modelidir.
"hımm" kısaca "evet, anlıyorum" demekse sürekli anladığı belirten insan.
hiçbir fikri olmayan hatta hiçbir konu hakkında konuşacağı birşeyi yoktur.
(bkz: sohbeti bitirmek isteyen insan)
mehmet ali birandın internet ortamı hali.
(bkz: zındık).

barack obama'nın sopasıyla dövülesi insan modelidir.
konuşucak bişey bulamayan yada konuşmak istemeyen insan modelidir.
Nefret ederim.
Asıl sorun bizim bu insanlarla ne işimiz var?

Ben kurtuldum, siz de kurtulun.
Vurun kellesini.
Kişi sevimliyse sevimli gelir. Ama bir yere kadar. Yoksa o küçük ellere ufacık yüze kim dayanamaz ki. *

Yapan erkek ise aynı şekilde davranılıp durumun vahametini anlaması sağlanmalıdır. Evet kızlar siz narin ve özelsiniz.
güncel Önemli Başlıklar