bugün

Bunların bıyıklı ve tabela tutanları türemiştir beni benden almıştır. *
msn messenger'daki küçük ve gereksiz ifade zamazingolardırlar.

hadi :D, * , hatta * tamam da bazıları saçma sapan şeyler kullanıyo hakikaten.

bi tane çükübik ayıcık var arabaya biniyo gidiyo. neymiş "güle güle" demekmiş. insanın dengesini bozabilir bu zımbırtılar aman dikkat
turkce'de gulucuk anlamina gelir.
budur;

http://fakatiyiuyudum.blo...om/2009/01/blog-post.html
sözlükte hala neden yasak olduğunu anlamadığım olgudur.
birgün msn'de bir erkek arkadaşıma onu kız arkadaşlarımdan biriyle tanıştırmak istediğimi söyledim ve kızı anlata anlata bitiremedim. o kadar gaza geldi ki bi an önce tanışmak için can atıyordu. foroğrafını göndereyim bi bak, dedim. o muhtemelen yüzünde güller açarak göndereceğim fotoğrafı beklerken ben ona şukufe adını verdiğim bi smiley gönderdim. o anki yüz ifadesini görmek isterdim, şukufeyi görseniz eminim siz de bayılırdınız..
"bunuda mı buldular?" dedirten smiley için :

(//_-) *
smiley diye adlandırılan bu ikonları keşfeden kişinin kesinlikle kel olduğunu düşünüyorum hatta bu durumu kompleks yapıp hını?? smileylerden de çıkarmış olabileceği kanısındayım. yahu be adam sen bunları yeri geliyor güldürüyorsun,yeri geliyor ağlatıyorsun.. zaman zaman düşündürüyorsun, gün geliyor kızdırıyorsun hatta ve hatta bunun komandosunu yapıyorsun,hemşiresini yapıyorsun, doktorunu bile yapıyorsun.. bunca şeyi düşününüpte bir saç koymayı akıl edemiyorsan ben bunun altında art niyet ararım.
(bkz: yaparım bunu)
ingilizcede duyguyu anlatmaya yarayan işaretler topluluğu, surat. fransızcada ise gülen yüz demektir.
küçük yuvarlak tepki suratları güzel bir açıklama olur. biranda msn dünyasının vazgeçilmezleri oldu. koca koca adamlar bana bay bay yapan ayı yogiler göndermeye başladı. sonra telefonlara geçti, forum, chat ve oyun sitelerine kadar yayıldı.. bir gün kız arkadaşımla şakalaşırken bana hıh diyerek saçını savurdu ve o an cinlerim tepeme geldi. açıklıyorum ben cem garipoğlu, cezaevinden yazıyorum.
(: -.-"
sanırım pek fazla ünlü olmayan ama romanya yı müzik alanında inna veya alexandra stan yerine temsil etmesi gerektiğini inandığım şarkıcı, grup ya da öyle birşey. tamam bu yavrularda iyiler ama ne bileyim smiley çok çok daha iyi gibi duruyor. hele dream girl diye bir şarkı varki... klbinde oynayan kızı da tatiana marinescu ya benzettim.

(bkz: (vid #27876)&feature=player_embedded#!)
(bkz: (vid #63609))
uzun uzun arşatırmalarım sonucundaaa* bir sürü smiley gördüm. lakin şunu hiçbir yerde göremedim:
:A
sözlükte küçük harf sıkıntısı sebebiyle doğru gözükmüyor, ancak aynı şey, a'nın büyük haliyle yazılınca, sırıtan bir adam çıkıyor. bunu ben kendim de keşfetmiştim, illa ki bir yerde vardır ama, diye düşünmüştüm. ama bulamadım. patentini alsam mı acaba?
gary oldman abinin tinker tailor soldier spy filminde oynadığı donuk bakışlı, karizmatik gizli servis yöneticisi tiplemesidir. çok başarılı bir oyunculuk olmakla birlikte, gary abiye -adaylardan biriydi- oscar getirmemiştir.
"Seninle konuşurken çok fazla smiley kullanıyorsam eğer, işin özeti şudur; SENDEN KÖPEK GiBi HOŞLANIYORUM LAN" diye bir kadına ömrü hayatında smiley kullanmayan bir adam ne diyebilir ki?
romanyali pop, r&b grubu. dead man walking adli parcalariyla dogu avrupayi sallamaktadirlar son aylarda. ayrica love is for free ve dream girl parcalari da ayakta alkislanasi.
Amerikalı profösör scott fahlmann ın bulduğu Smiley nin bu gün doğum günü ve 30 yaşına giriyor.
bu sözlükte asla yazılmaması gereken. bu sözlükte eğer ki kullanıldığında kimin kullandığına bakılmaksızın silik yersiniz. modlar bu konuda çok kararlı ve asla taviz vermiyorlar. mesajlarda kullanılmasına izin veriliyor galiba. gülücük işareti ile ilgili de aynı şeyler geçerliymiş.
her tırrıga gülümseyenleşendekilerdendir sarı yuvarlak tirtikli ağır abilikten nasibini alamamış.
Bu sıralar radyolarda sıklıkla çalınan dead man walking adlı şarkılarıyla ilgimi çekmiş, biraz youtube araştırmasıyla çok daha güzel şarkılarının olduğunu keşfettiğim romanya'nın yeni parlayan yıldızı. özellikle love is for free şarkısını dinlemenizi tavsiye ederim.
romanya müzik endüstrisi nin önemli isimlerinden biri. radio killer ın vokalbeyi. doğu avrupa'da çok seviliyor şarkıları.
türkiye için konuşmak gerekirse şimdilik bu pazara dead man walking singleıyla giriş yaptı, şarkının devamı yok ama Smiley kalıcı olur mu, işte orası 2. şarkısının sevilip, sevilmeyeceğine bakıyor.
kısa film şeklinde çekilse belki bir şeye benzeyebilecek, en azından 45 dakikası saçma sapan şeylerle doldurulmuş, zaman kaybı.

http://www.imdb.com/title/tt2025667/
ortaya çıkış hikayesi:

ABD'nin Worcester şehrindeki ''State Mutual Life Assurance'' isimli sigorta şirketi, 1960'ların başında başka bir şirketle birleşme kararı aldı. Bu, şirket çalışanları üzerinde olumsuz bir etki yaratmıştı. 1963'te State Mutual, çalışanlarının gülümsemesini sağlamak için ''dostluk kampanyası'' adında bir kampanya başlattı. Grafiker Harvey Ball'dan da grafik desteği istediler. Ball'un yapacağı çizim, şirkette çalışanların görebileceği hemen her yerde kullanılacaktı. Ball 10 dakikada bir çizim yaptı. Kendisine bu çalışması için 45 $ ödendi. Harvey Ball hepimizin çok iyi bildiği gülen sarı yüzü (smiley) çizmişti.
Swh açılımı smiley was here, burdan hareketle ben de üzgün smiley açıklaması olarak yıldızlı bakınız içinde şunu yazıyorum: smiley didn't stop by here: smiley ya da gülen yüz buraya uğramadı. güzel fikir, sizce?
ygs 2013'e damga vuran paragrafın konusudur. smileyin ortaya çıkışını, kimin bulduğu ve ilk kimlerle paylaştığını anlatıyordu ;fakat şimdi sorun hiçbir şey hatırlamıyorum .