bugün

aşırı derecede sinir sahibi olup hareketlerine karşı irade gösteremeyip hıncını cep telefonundan alan insandır.
muhtemelen cep telefonunu kullanılamaz hale getirecek insandır.
bizim caminin imamıda bir kereside böyle birşey yaptı. namazda telefonu çalıca yere fıtlatmıştı.
sinirlenince bir şeyleri atarak sakinleyen ya da öyle sanan insanlardır. ne hikmetse sizin telefonunuz yere düşse kırılır ama onlar çarpar yine de bir şey olmaz. * *
fanatik kurtlar vadisi fanatiği gizli eşcinseldir.
sinirlenince yere yumruk atan insandan daha zararsızdır.
hıncını elindeki aletten alma teşebbüsüne girmiş zararsız kişi davranışı.
2 gün sonra telefon çalışmayınca "aptal telefon hıh" deyip bi daha yere atan insan.
(bkz: Sinirini telefondan çıkaran insan)
kime sinirleniyorsa telefonu ona fırlatsa daha iyidir.
Aşık...
izleyenlerin gıptayla baktığı türk dizisi karakteri insandır. bu insanların kadın versiyonları da ya aynaya atarlar telefonlarını ya da boyunlarındaki inci kolyeyi bir hışımla kopartır hırslarını alırlar.
(bkz: dikkat çekmek isteyen insandır)
o kişiyle karşılaşıldığında yada arkadaşları sorduğunda efenim mahmut a kızdım attım böyle oldu der...
veyahut
telefonu eskimiştir yada modası geçmiştir, nasılsa değiştirecektir e kıracak bişilere de ihtiyacı vardır bu kızcağızımızın sonuç olarak:
(bkz: telefonunu yakın zamanda değiştirecek insan)
bazen yere değil, telefonda kendisine sinir krizleri geçirten kişinin silüetini hayalinde canlandırıp, telefonu direk olarak onun ağzının ortasına da fırlatabilen insandır. tabi bu olayda karşıdaki kişi soyut, telefon somut obje olduğundan, telefonun hayacan dolu yolculuğu duvarda son bulur.**
aşırı derecede fazla parası olan insandır ya da nadiren sinirlenen sinirlendiğinde de gözü hiç bişey görmeyen insandır. zira her sinirlendiğimde telefonu yere atsaydım... telefon kullanmayı mecburen bırakır ve radyasyondan kurtulmuş olurdum. * *
bu iş için fiziki açıdan sağlam bir telefon seçmesi kendisinin iletişim özgürlüğü açısından önemlidir.

misal bir nokia 6020 yahut eski modellerden nokia 1100 gayet kullanışlıdır. özellikle 1100 bu konuda efsane bir modeldir; zira dış kapak tasarımı tamamen yumuşak plastikten üretildiğinden dolayı, yere çarpma esnasında sekme, sıçrama etkisiyle aldığı darbeyi absorbe etme yeteneğine haizdir.

arz ederim...
pahalı bi telefon alarak çözüm bulduğum sorun...Her atma isteği doğduğunda içimde, hemen bakıyorum ve nası o kadar para biriktirdiğim, yeri gelip aç kaldığım günler geliyo aklıma, gözlerim doluyo "bu bir emek ya , başka bi insanoğlu için bu kadar emek verebilir misin?" diyorum kendi kendime ve yok diyorum.zaten 10 sn yi geçtiği için bunları düşünmek, stresim kendiliğinden geçiveriyor..
siniri geçince telefoncuya doğru yollanacaktır.
ya paranın mına koymuş bir para babasıdır yada yaptığından sonra pişman olacak ezik, öğrenci vs. dir.

(bkz: naptim lan ben)
parası olan insandır.
kendine gelince yaptığına üzülen insandır.
kerhane ye gitmekle.telefon fırlatma eylemi benzerlik taşır.ikisinide yaparken ne yaptığınızı bilmezsiniz.sonu ise hep pişmanlık olur.
telefondaki şahısa sinirlenmiş insanın yaptığı faaliyettir.

yıllar sonra gelen edit: efendim yıllar öncesinden anlamamış yazmışım ama baktım ki bende defalarca bu eylemi gerçekleştirmeme rağmen telefon hala taş. * büyütülecek bir tarafı yokmuş yani.
Cep telefonunu duvara fırlatma suretiyle parça pincik eden kişidir ki sinirliyken uzak durulması gerekir. Kırdığı telefon pahalı olduğu için sinirini başka yerlere yöneltecek insandır.
(bkz: sinirlenince telefonun ustune osuran adam)
gösteriş meraklısıdır.
sinirlerine hakim olamayan, asabi insandır. ergen olması muhtemeldir.