bugün

içinde bulunulan ortamdaki insanların kör olmasıdır ya da sevilmeyen insanın özünde olan güzellikleri gösterememesidir. buradaki güzellik fiziksel güzellik değildir. her insanın kendisine özel olan olumlu özelliğidir.
kalitesiz bir mesleğe sahip olmak, ortamlarda sözü geçen adam olmamak, vs.
iyilik yapmak. karşındakine tam manasıyla güven vermiş olmak. zıt gelebilir lakin heyacanlı olmuyormuş bazı hanımefendiler için.
ukala olmak. çok konuşmak boş konuşmak. ha bir de elektrik alamamak var.
yırtık pantolondan çıkar gibi ota boka zıplamak. hoş, sorsan adam akıllı bir fikri de yoktur. çok ama boş konuşanlarla kimsenin aşık atamadığı durumdur.
kendinizi sevmemeniz bir neden olabilir.
Ne olmuş yani sarı saçlı mavi gözlü 1.90 degilsem birde 110 kiloysam. Fiziki özellikler engel değil.

(bkz: zalımsın yar)
Deniz gibiyim, girince alisiyorsun.
Ama bir turlu girmiyorsun.
herkesin istedigi gibi biri olmamak. herkesten farkli olmak, farkli dusunmek. farkli olan dislanir anlayacagin.
(bkz: çirkinim)
Genelde şişman ve gözlüklüler sevilmez zaten.
Çirkin tende güzel bir ruh, bir kalbi bağlayamaz mı ?
Bilmiyorum. Şişmanlık, çirkinlik ve sosyal beceri eksikliğimden kaynaklandığını düşünüyorum.
sevmektir arkadaşlar.
Gerçekleri yüze vuruyorsan sevilmezsin.
sevilmek size bir şey katmaz. ama sevmek insanı olgunlaştırır kendini geliştirmesine olanak sağlar. siz sevmeye devam edin bırakın onlar sevmesinler siktir edin.
Çünkü Biz doğarken dargındık hayatla.
böyle bir soruya maruz kalındığında, soruyu soran kişinin sevginin ne olduğunu bilip bilmediğini araştırmak ve karşı cinsin mi yoksa herhangi birilerinin sevmemesinden mi bahsettiğini öğrenmek elzemdir.
Tip önemli.
çirkin olmak, hasta olmak, yetememek, kaldırılamamak, çekilememek diye uzar gider.
Kendini sevmemek.
zaman zaman patavatsızlık boyutuna ulaşabilen dobralığım.
Param yok dahası olamaz.
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar demişler.
sevilmeme diye bir sey yok.
sevmesini istedigin insanin sevmemesi var ama.
Tahirle zühre meselesi gibi. tabii ki ben elmayi seviyorum diye elmanin beni sevmesi sart degil.
ben elmayi severken beni armut sevdi mesela.
bu cok yaman bir talih. nedeni de yok caresi de.