bugün

çok heyecanlı ve daha önceden telefon ile konuşma tecrübesi kazanamamış tiplerin sevgilisi olduğunda telefonda konuşacak bir şey bulamaması veya sevgilinin sesini duymaktan tırsma durumudur. *
kavga etmekten konuşamamak şeklinde vuku bulur.
yanında aile bireylerinin bulunması muhtemel durum.
aslında çekinilmemesi gereken olaydır. cesaretinizi toplayıp konuştuğunuz anda korkulacak bir şey olmadığı görülür. bi kere konuştuğunuzda hep konuşmak istersiniz. yalamaya dönecek iş sonra. arada bir aramayın...
bedava hatların vermis oldugu bıkma durumudur.
yeni sevgili olduğunuz ama bir türlü ısınamadığınız çok güzel ama çok da az akıllı kadınlarla konuşurken de olan olumsuzluktur.

-aşkım naber
+...
-alooo
+iyiyim sen
-iyiyim işte napıyosun
+iyiyim sen
-napıyım işte seni düşünüyodum
+...
-sen nasıl hissediyosun
+...
-aşkıııım
+iyiyim sen ...
beraber olduğunuz kişinin sevgili değil, tanımadığınız, tanımaya da gayret göstermediğiniz alelade biri olduğunu gösteren delildir. sevdiğiniz kişiyle konuşulacak şeyler bitmez. bi konuda konuşurken birden kikirdeyip diğer konuya geçilir, araya seni çok özledimler girer, çok seviyorumlar girer ki bunlar cümle denizinde boğulmanıza başlıca etmenlerdir zaten. ey konuşamayanlar; ayrılın siz birbirinizden, daha fazla oynamadan, bozarsınız.
(bkz: telefonun çekmemesi)
eski sevgiliden fırsat kalmıyor olabilir.
sürekli onu dinlemektendir. çenebazsa, çok fena. iki laf edemezsin.
(bkz: telefonda konuşacak bir sevgilinin olmaması)
her zaman elini tutup gözlerinin içine bakmak isteme halinden kaynaklanıyor olabilir.
Sağlam olmayan bir ilişki sinyali .
Acil farklı bir konuya atlama uyarısı.Sevgili konuşulan konuyla pek ilgili değildir muhtemelen.
*: off gerçekten çok içmişiz dün gece dağıttık bizim elemanlarla.
/: hımmm...güzel.
*: hala kafam yerinde değil.
/: bişey olmaz geçer.
*: eee.. sen neler yapıyorsun?...
zaten telefonda konuşmaktan hoşlanmayan; biri ise bu zatı muhterem, "konuşamamak" değil. direk "konuşmamak" olur. ha bir de mesaj da sevmez bunlar. dumanla iletişim kurmayı düşünüyor herhalde. ne yazık ki böyle insanlar da var maalesef.

(bkz: uzun ömürlü olmayan ilişki belirtileri)
yanında diğer sevgili varsa kısa ve net cevaplarla olayı geçiştirme durumu.
bir yönüyle musibet ile nasihat arasındaki fark gibidir.
söyleyecek bişey bulamayınca 'aşkııım sesin gelmiyor' deyip telefonu kapatmakla sonlandırılan eylemdir.
sevgili demesek, sevdiğinle telefonda konuşamamak,
aklında bütün herşey tamamken, dayanamadığın son noktada açarsın telefonu ararsın adamını*
-efendim
-ık,mık.
deyip, "yanlış numara" numarasına döndüğün anda kendinden, dürüstlüğünden,cesaretinden tiksinmene sebep olan eylem.

höf. kaçar diye korkuyorum.
-alo
+efendim
-napıyosun canım
+napıyım hayatım çalışıyorum
-hıım iyi yapıosun hayatım
aradan 20 dk geçer.
-alo
+napıyosun hayatım
-napıyım hayatım çalışıyorum.
hep budur başka bir şey olmuyo genelde kızlar durmadan ara konuşulan esi naber iyi sen boşuna telefonunuz meşgul olur..
geçmeyen aşk durumu. yanlış bir şey söyleyip karşısındakini soğutmak istemeyebilir kişi. dinler, zaten bu da kâfidir.
özellikle ilk telefon konuşmalarında meydana gelmesi muhtemel durumdur. gereksiz bir gerilim ortaya çıkar ve sessizlik giderek büyür.

http://www.youtube.com/watch?v=kOdoAl8pt74
adam konuşamıyor ama kız evine davet ediyor, vay anasını! nerede bizde o şans.
saatlerce radrasyon etkisine maruz kalmamak için uydurulan bahane..
10 dakikadan sonra konuşma anlaşılmaz bir şekilde boka sardığı için konuşmaktan yüksünmektir.