bugün

ansızın gelen bir mesajla başlar bazen herşey.ayrılmamız daha dogru olacak gibi birşey yazıyordur mesajda.tam olarak kavrayammazsın...neden bahsettiğini tam olarak anlayabilmen birkaç dakika sürer.beynin çalışmaya başlamıştır,o senden ayrılmıştır.tarifi zor bir acı,arkadaslarına derdini anlatmak,birileriyle konuşma ihtiyacı...belki geri döner diye kendini kandırma metodları...ben artık kimi sevecegim,beni onun kadar kimse sevemez,onun gibi sarılamaz..o herşeyimde ama yoktan bir sebep yüzünden ayrıldı benden..sürer bu..gece uyumaya çalışılır,yarının daha iyi olacagı umuduyla..resimlere bakılır,mesajlar tekrar tekrar okunur.onunla yapılan şeyler,gezilen mekanlar ve en kötüsüde onun kokusu belleginde dolanır durur.acıdır,yaşanmaması en güzelidir,ancak hayatın en bariz gerçeklerindendir.
(bkz: eski sevgili)
her genç insanın başına gelen olgu. abartmamak lazım bu kadar. aa.. yeter ama diye çileden çıkaran olgu aynı zamanda. yaprak dökümü sadece ağaçlarda yaşanmıyor * bu sıralar.
(bkz: ayrılın lan)
(bkz: ayıp değil mi koskoca adamsınız)
eski sevgili sahibi olabilme yolunda atilan en temel adim. *
-senin bitmek tükenmek bilmeyen cinsel isteklerine cevap veremiyorum hilmi. ayrılmak istiyorum.
-bir veda opucugu ? ...
-tamam ama dil yok ...
özgürlüğü birazcık olsun hissetmek için bulunmaz fırsat. giden gitmiştir, gözyaşları rutindir, sonrası hayat.
sevgiliyi tanımanın en güzel yoludur.insan sevdiğini ya yolculukta ya ayrılıkta tanırmış sözü doğrulanmış olur.ayrıldığın kişi aslında senin aşık olduğun kişi değildir zaten.eh bu durumda yapılacak en güzel şey unutmak ve yola devam etmek
(bkz: life goes on)
etkisi duruma göre değişebilir ama nesnel olan şey özgürlüğe adım attığınızdır*.
Sevgilinin ne kadar ''sevgili'' bir sevgili olduğuna bağıl değişen ruh hallerine doğru sürüklenmek.
(bkz: geri donusume musait olan eski sevgili)*
eğer soğuduysanız yine de üzülürsünüz ama o kadar sarsıcı bir etkisi olmaz o yüzden rahatlıktır aslında belkide, uzunsa ilişki alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zaman alır..
SANMAN Ki TALEB-i DEVLET Ü CAH ETMEĞE GELDiK
BiZ ALEME BiR YAR iÇiN AH ETMEYE GELDiK
Dünyaya gelişimiz ne mevki ve makam,ne de mal mülk peşinde koşmak
için...Biz buraya bir sevgili için ah etmeye geldik,o kadar...
eğer bu ayrılık temelli bir ayrılış değil sadece araya yolların girmesi mesafelerin artması ise özlemi arttıran sevgililerin birbirlerinin değerini anlamasını saglayacak durumdur.diger bir şık olan ilişkiye son verme durumuysa, bu seven tarafı dumura uğratır.
(bkz: yalnızlığın tadına varmak)
(bkz: yalnızlığın vermiş olduğu karşı konulmaz ferahlık)
(bkz: polyana)
ilk 2 günün çok zor geçtiği fakat yavaş yavaş kabullenilmeye başlanılan durum.
bazen sahiplenme duygusunun yok olup gitmesi. bazen de;

(bkz: maç bitiminde inönüden ayrılmak)
ayrıldıktan sonra bir çok evre oluşturuyor sanırsam.ilk evre boşluk.bi şeylerin farkına varmaya çalısırsınız.aksamları uyuyamazsınız.uyuyamadıgınız için sinirli snirli gezersiniz.gözleriniz agrır gunduzelri.ama hep dusunursunuz onu.acaba arasam mı diye.bu arada sizin telefonunuz hiç çalmaz.hiç mesaj gelmez.gelen mesajda sadece gsm operatorlerının gonderdıgı yok sunun sarkısı geldi yok artık daha guzel konusacaksınız vs dir.duygusuzdur gelen msjlar.hani nerde kalmıştır seni cok özledimli seni çok seviyorumlu msjlar diye dert yakınırsınız.bi kaç gün gecer yeni bir evreye girersiniz.bunalım.artık nerede oldugunuzu nereye gittiginizi biliyorsunuzdur.sevgilinizden gelecek bir msj bir haber bir işaret için yırtınmaya devam edersiniz.milyonlarca kez dinlediğiniz sarkıyı artık uykusuz gecelerinizde balkona cıkıp yıldızlara söylersiniz.yada nostalji yapıp gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar diye sarkı tutturup biraz neselenmeye calısırsınız ama olmaziçeri girdiğinizde yıldızlar bile sizi bırakmıştır.yine yalnızsınızdır.sevgilinizi aramaya karar verirsiniz.ararsınız ama telefon acılmaz.duygulanırsınız şair olmadıgınız halde bi şeyler karalarsınız...
böle midenizi içine çekiyorlarsa, bir şey yiyesiniz gelmiyorsa, düşündükçe daha da kötü bir hal alıyorsanız, yemek yemeden yaşayabiliyorsanız, uyuyamıyor, erkenden uyanıyorsanız, telefon başucunuzda yatıyorsanız, her telefon sesinde "o aradı" diyorsanız, o'nu aramakla aramamak arasında kalıp arıyorsanız, telefonunuz açılmıyorsa, yaşamamak istiyorsanız, aptalca şeyler yapıyorsanız, hiç bir şeyden zevk almıyorsanız, ne yapacağınızı bilemiyorsanız, o'nun haricinde hiç bir şey umrunuzda değilse, o sizi ne kadar üzürse üzsün siz bir şey söyleyemiyorsanız, deliler gibi yalvarabiliyorsanız, aynı şarkıyı sabahtan akşama kadar dinleyebiliyorsanız, acıyla dost olmaya başladıysanız, karşıdan karşıya geçerken arabaların önüne atlayasınız geliyorsa sevgilinizden ayrılmışsınızdır. ama hala bir ümidiniz varsa severek ayrılmışsınızdır.
boyna geçirilmiş ilkmik gibi, diyaframa yenmiş bir yumruk gibi, kaburga çarpmış cop gibi, ateşe basan ayak gibi, uyurken çığlıkla uyandırılmak gibi acıtan bir olaydır. hele ki uzakteki sevgiliden ayrılıyorsa insan. kahpe diyip tokat atamamanın ya da en azında son bir kez öpememenin verdiği düş kırıklığını yaşatan eylemdir.
kimin soyledigini bilmemekle birlikte; '' özgürlük insana sadece ayrılıktan sonra acı verir, gerisi tadıdır hayatın...''
sabah kalkar kalkmaz bir umut telefona bakarsin yinede. ne arayan soran vardir, ne yeni bir mesaj... usulca donersin tekrar yataga. icinde bir bosluk vardir artik, yerine ne koysan dolduramiyacagin. her yerde eksikligini hissedersin. icin acir. tv kanallarini degistirirken absurt aşk filmlerini görürsün, arkadaşlarla gidilen bir ortamda en sevdiğiniz şarkı çıkar, en yakın dostunuz size sevgilisiyle yaşadıklarını anlatır... iyice bezersiniz, sinirlenirsiniz... etrafınızda bir sürü insan olsada hiç bu kadar yalnız olmadığınızı hissedersiniz. bazen acidan nefes alamadiginizi hissedersiniz, hic bisey yapmak istemezsiniz, hic bisey zevk vermez zaten... hayatinizin en onemli objesi yoktur artik. gun icinde kendi kendinize kurdugunuz cumlelerin oznesi gitmistir.. kimbilir kiminle, hangi mutlu hayatin icin, hangi yeni asklara yelken acmistir.. bunu da bilirsiniz ya, elden hic bisey gelmez iste.
onunla cok gusel 2 ay 10 gun gecırdıkden sonra onsuz 1 ay gecırmek...
ınsanın azındakı o eskı tadın 1 aydır gıtmemesı bır ay boyunca ne kadar sılmek ıstesende ruyalarından daha cok ruyalara gırmeler. hala korkmak hala onu dusunmek kendını zorlamak dusunmemek ıcın, herseyı onun tadını unutmak ıcın yapmak, gereksız sınır hallerı doal olarak ve mutsuz yuz hayattan kopan bır ruh hayata zorla sıkıstırılan faliyetler ve sonuc yine onu unutma çabaları. beklemek, guclenmek, ogrenmek, anlamak ve bıdaha ogrenmek...
beklemek ; belki doner diye anlamsız ve gereksız beklenti, dönmeyeceğini bile bile kendini yormak düşüncelerde.
güçlenmek ; onsuz gecen her gun bıraz daha dayanmaya calısmak ve bırazdaha guclenmek onsuz hayata.o nun eksıklıgını, o nun yoklugunu hayatında kapatmak için çabalarken ugraşırken bir level daha atlamak.
ögrenmek ; onsuzlugu onsuz olmayı aslında 3 ay 11 gun once nasılsan o sekılde olmayı yenıden ogrenmek. yenı yurumeye baslayan cocuk gıbı ayakların ustunde durmayı yenıden ogrenmek.
anlamak ; aslında bir çok seyı anlamak... geri dönmeyeceğini, herkesin unutulabılır oldugunu , insanların tutkularından bu kadar çabuk vaz geçebileceğini, her tadın her kokunun son kullanma tarihinin oldugunu, hayatın onsuz da gectıgını (onsuz ama tatsız) ve en önemlisi insanlara bu kadar çok deger vermenın zararlarını anlamak hayatını hayatına katmak hıc bıtmeyecek gıbı tutkuyla baglanmanın onunda hayatını senın hayatında sonsuza kadar kalacagını zannetmek ve bunun olmayacağını anlamak. insanların savastıkları yıllarca aylarca bekledıklerı seylerden bu kadar cabuk vaz gecebıldıklerını anlamak.
öğrenmek ; bunca seyi yasadıkdan sonra hayvan eşşek olsa bişeyler ögrenır insan ve bende en kötü ihtimalle hayvan eşşek oldum desek bende bişeyler ögrendım.
hayatımın gelecek yıllarında yanı onsuz gecen yıllarda ögrendıklerımı kullanıcam. biraz karamsar ve birazda büyük konusabilirim ama hayatımda bir daha bu kadar büyük degere sahıp ınsan gelmicek. çünkü ben ınsanlara bu kadar cok deger vermemeyıde ogrendım. hayat onlu da onsuzda devam edıyor gunes her gun dogmakta o hayatını benım hayatıma koyana kadar gunesını benım gunesımle bır tutana kadar benım gunesım bıraz solgun ama devam ediyorum yasamaya...
aptal gibi ortalıklarda dolaşma sebebi. *
acı veren, fakat sevgili de istemiyorsa yalnız yürütülemeyeceğinden dolayı doğru bir eylem.