bugün

ıcerıgı makarna ve salcadan olusan yemek yapmayı bılmeyen ogrencı mılletının her ogunluk yegane tek yemegı
makarnadaki salçanın, spagetti hariç tüm makarnalarda denenmesi makbul olan, spagettide denendiği takdirde üst baş heryerin salça olması muhtemel makarna çeşidi *

(bkz: beslenme uzmanından öneriler)
yemeklerin hası. yenilebilecek en güzel yemek. yapımı da çok kolaydır ama ben yapamıyorum o ayrı.
uuser olan salcayı makarnaya atarsak olacak olan sey *
ramazan ayında iftarını açan öğrencilerin fix menusunde bulunan yemek.
ör: hazır domates çorbası,salçalı makarna, cacık.
Bide üstüne pul biber atımıyla dahada tatlanabilecek olan makarna çeşidi.
öğrenci evinin değişmez lüks yemeğidir. *
Yanında da sogan olduğu vakit koca bir pizza götürsemde yiyeceğim yemek türü. (bkz: sogan olmadan asla)
üzerine serpilen beyaz peynir paraçalıyla şahesere dönüşen yemek çeşidi.
tuzlu olursa daha güzel olan öğrenci yemeği.
Makarnayı daha lezzetli hale getirmek için salçanın makarnayla karıştırlmasıyla yapılan yemeğin son öğünüdür.
(bkz: olsa da yesek)
yeryüzünde yapılabilecek en ucuz soslu yemektir.salçayı ve yağı çok kullanırsanız çabuk iştah keser. ayrıca şişmanlatmaz. (bkz: makarnanın şişmanlatmaması). öğrencilere ve fakir ailelere sabır diliyorum buradan.
malzemeler:
makarna, salça, yağ, tuz

yapılışı:
makarna tuzlu suda haşlanır, süzülür.
yine makarnayı haşladığımız tencerede yağ eritilir, iyice kızınca bir yemek kaşığı salça eklenir. iyice karıştırılır. hemen ardından süzülmüş makarnalar ilave edilir, şöyle bi çevrilir.

afiyet olsun.
her erkeğin acil durumlar için öğrenmesi gereken yemektir.
salçasız makarnanın can düşmanı.
bir patlıcan olsun, bir pırasa olsun, bir karnabahar olsun, bir bamya olsun salçalı makarnadan daha lezzetli ve tercih edilir degildir.
bu saatte * başlığı gören herkesin canının çektiği ama yarın unutulup kimsenin s.kinde olmayacak yemek
gurmesi olduğum yemek çeşidi. domates salçasının yanı sıra eklenen az miktarda biber salçası, pul biber ve kekikle iyice dayanılmaz hale gelen bir lütuf. yanında da yoğurt varsa patlayana kadar yenilir.
(bkz: manyak yemek)
(bkz: sabaha karşı acıktıran entryler)
(bkz: entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili)
efendim, şimdi alıp sadece salcayı yağda eritirseniz bu yemek bayar. fakat az sonra vereceğim sos tarifini uygularsanız dadından yenmez.
Yoksa siz hala annenizin margarinini mi kulla.. pardon karıştı.

evet, öncelikle küçük bir kaba bi miktar domates salçası koyun.
bir domates püresi, ince ince doğranmış sogan ve sivri biber, karabiber, köri, yenibahar* ve olmazsa olmazları olan kekik, fesleğen *.

ben, bütün soslarda az miktar şeker kullanırım. Ayrıca yukarıdaki tarifte kıvam koyulaştırmak için çok az un da atılabilir.
bunlar çok az miktarlarda olacağı için tadında bir değişikliğe yol açmayacaktır.

Son olarak kabın içine yarım çay bardağı sıcak su katılıp, sos hunharca karıştırılır. Bütün malzemelerin birbirine geçtiğinden emin olduğunuzda yağın içine atıp, ocakta yağ ile kaynaşmasına izin verin.
Nihayet sosu makarnanın üzerine dökme zamanı gelmiştir.

Afiyet olsun..
öğrencinin meşhur yemeği...
Salcali ton baligi sosu ile muthis lezzetli olan , yemek. Yaninda buz gibi cola iyi gider.
salçanın içine domates rendelenip kavrulduğunda daha bir tadından yenmez olan yemektir.
güncel Önemli Başlıklar