bugün

yakın tarihte artık açıkça yapılan savaştır, önceleri tayyip'in kanalı yoktu artık atv'si var yani bit nevi atv vs kanal d... en son rte vurdu doğan'nın atağını bekliyoruz kazanana çamaşır makinası hediye ediyoruz.

edit: az kullanılmış
(bkz: düşman kardeşler)
biri doğan biri erdoğan. ironi yaratan mücadele.
eski çamlar bardak olmuş efendim haberiniz var mı?

nasıl olmuş da erdoğan delirmiş de böyle sövüyor aydın doğan' a pek anlayamadım ama anlaşılan ve görülen akp- doğan ortaklığı bozulacak gibi.

sonuçlar:
-kanald artık akp yanlısı olarak bol hükümet övgülü haberler yapmayacak (kuruk acısı hiçbir şeye benzemez)
-hürriyet, milliyet ve radikal biraz olsun(!) dünyanın farkına varacak.

okuyacağız, izleyeceğiz...
(bkz: vur vur vurmayan ibne)
ilerde erdoğan'ı erbakan, doğan'ı ise uzan olarak görmemizi sağlayacak kaşılaşma.
(bkz: demedi deme ibrahim)
aydın doğan kazanmasın da kim kazanırsa kazansın dediğim düello.
--spoiler--
Doğan Grubu'na ait POAŞ'ın toplam 985.5 milyon YTL'lik vergi borcu Maliye Bakanlığı tarafından 275.3 milyon YTL'ye indirildi.
--spoiler--

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=278323

--spoiler--
2007 yılında 10.5 milyon YTL vergi tahakkuk eden Aydın Doğan, Türkiye'nin gelir vergisi rekortmeni oldu.
--spoiler--

http://www.milliyet.com.t...2008&Kategori=ekonomi

doğan medya dediğiniz hükümetin ta kendisidir. zaman zaman arayı bozuk göstermek iyidir. böylece geçilen kıyaklar göze batmaz. o bunun sütünden, bu onun etinden faydalanır. ben de paşa paşa vergimi öderim.
(bkz: celebrity deathmatch)
''sahi bir ertuğrul özkök vardı. o ne yapacak şimdi?'' dedirten karşılaşma.
(bkz: hodri meydan)
ya yakın zamanda tatlıya bağlanacak ya da iki taraftan birini uzun vadede de olsa silecek çatışmadır. ya da belki de komple bir göstermelik çatışmadır.
(bkz: kim bilir)
kim kazanırsa kazansın, sonuçta bizim kaybedeceğimiz çekişme.
kim kaybederse kaybetsin, sonuçta fayda göreceğimiz çekişme.
aralarından su sızmazdı menfaatleri bozuldu, ikisinide heycanla izlemekteyim.
(bkz: çok güzel hareketler bunlar)
(bkz: al birini vs vur ötekine)
köprüyü gecinceye kadar birbirlerine dayı demişlerdir ve artık köprünün sonuna gelinmiştir.
bekleyelim ve görelim.
birisi, halkın büyük çoğunluğunun desteğini arkasına almış kişi, diğeri medyanın en büyük patronu. biri iyi biri kötü, ya da ikiside kötü diye düşünenler olsa bile, bu iki karşılaşmadan türkiye zararlı çıkar.* *
umarım bu çarpışmada ikisi de patlar da türk halkı kazanır dedirten karşılaşma. aydın doğan'ın bugün çıkardığı kroşe ile ikinci round'da durumu eşitlediği müsabaka.
birisi iktidar yalakası medya patronu, diğeri kendine yandaş medya kurmaya çalışan, muhalefet yapanları susturmaya çalışan demokrasi ile başa gelmiş başbakan. fair play çerçevesinde bir mücadele olması dileğiyle...
aralarındaki ilişki sen benim sırtımı sıvazla, ben de senin meselesidir. bu zamana kadar kimse kimsenin tavuğuna kışş dememiştir. gül gibi geçinilip gidilmiştir. bu anlaşmazlık pek ala olmuştur, hiç değilse ikisinin de ne halt olduğu, bir kez daha gözler önüne serilmiştir. *
dünün iki kankisi, bugünün ise sürekli didişen, aynı evin kedi ve köpeği...
aydın doğan'ın geçmişe dair hükümet yalakası olmalarından dolayı pişmanlığı vardır, erdoğan ise onu kullandığından dolayı mutludur.
rte'nin, aydın doğan'a yüklenmesi, kendisinin ve akp'nin son zamanlarda aleyhlerindeki yolsuzluk iddia ve belgelerinden dolayı iyiden iyiye köşeye sıkıştığının kanıtıdır zannımca.

kardeşim sen başbakansın. haklıysan da haksızsan da çıkarsın basın toplantısı yaparsın. ha gerçekten haklıysan, yazılı veya sözlü somut belgelerle çıkar adam gibi konuşur, kendini temize çıkarırsın. fakat sen, herkesin önünde kişisel polemiğe giriyorsun her şeyden önce bir vatandaşla. ne olursa olsun haklı olan kimse, mikrofonu alıp, sana ihaleyi vermediğim için şöyle yapıyorsun, deniz feneriyle ilgili iftiralar atıyorsun gibi şeyler demez. hele bu bir başbakansa hiç demez. ayrıca aydın doğan'ın eline bazı kozlar vermiş oldun böylece. aydın doğan'da o kozları birand'a yaptığı açıklamalarla kullandı.

aydın doğan'ın söylemleri doğruysa ki doğru olduğunu düşünüyorum, rte'nin dokunulmazlıktan başka zırhı olmayacak. zaten almanya'daki deniz feneri derneği davasından bayağı bir başı ağrıyacak gibi görünüyor.
ikisi de lacivertidir.

edit: tamlanan gizlidir, imla hatası yoktur.