recep tayyip erdoğan

entry 28348 galeri 2366 video 217 ses 2 iyilertrends
  1. 28311.
    MADDE 1. – Türkiye Devleti bir cumhuriyettir.

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 4. – Anayasanın birinci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, ikinci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve üçüncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
    #35480675 :)
  2. 28312.
    umarım hiçbirinin hesabını vermeden gitmez..
    yargı seni affetse de tarih seni beraat ettiremeyecek..
    #35480942 :)
  3. 28313.
    2019 ola hayrola diyoruz. Reis bence aday bile olmayacak.
    #35480962 :)
  4. 28314.
    detone sesini, ağdası gelmiş pubik kılları kılıklı bıyığını, meymenetsiz suratını tv'de gördüğümde, duyduğumda kulaklarını çınlatıyorum.

bu ülkede bu kadar tiksinilen bir başka varlık olmadı. evet, abdullah öcalan denen şey de buna dahil.
    #35481014 :)
  5. 28315.
    Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin gelmiş geçmiş en narsist siyasetçisi. Demirel i, mesut Yılmaz ı, Tansu çiller i, erbakan ı, ecevit i ve Erdal inönü yü biliyorum; ama hiçbiri böylesine narsist, ben ben ben ben ben diyen siyasetçiler değillerdi beğenin beğenmeyin. Üstelik bu kadar hırslı da değillerdi. Ama recep Tayyip Erdoğan hem bir narsist hem de gereğinden fazla hırslı. Bir siyasetçi bu hırslı olmamalı ve kendini everest in tepesinde görmemeli.

Hırstan gözü dönmüş vaziyette. istediğini almadan rahat etmeyecek belli, bunun için de her yolu denemeye hazır. Referandumdan hayır çıkma riski var cumhurbaşkanlığı seçimine nazaran. Ama ne yapar ederler o riski de yok edip bu kişiye istediğini verirler. Durmayacak çünkü, istediğini alana kadar durmayacak. Kişisel hırsları yüzünden kayalara doğru gidiyoruz ve kimse de "kaptan kayalar" diyemiyor korkudan.
    #35481034 :)
  6. 28316.
    Yola çıktığı herkesi satan, basamak gibi kullanan, bencil lider.. önceden haber aldığı darbe için önlem almayıp halkını tankların üzerine sürmekten çekinmeyen bir bencil. Yarın kendisini destekleyenleri öyle bir satar ki şaşıp kalırsınız. Aynı kendi gönderdiği mavi marmara gemisindekilere bana mı sordunuz dediği gibi..
    #35481119 :)
  7. 28317.
    1 veya 2 gün önce şu sözü söyleyebilme acizliğinde bulunmuş zat: "özgürlük; köprüden, tünelden, havalimanından geçer."

E bu kafayla dubai'de dünyanın en özgür yeri o zaman.
    #35481793 :)
  8. 28318.
    Gerek maddiyat konusunda gerek manevi konularda her türlü kötülüğü bu ülkeye yaşatmış olan bir sözde lider.

Kendimi bildiğimden beri hep asker olmayı düşlemiş biriyim vatan millet aşkı falan filan bilirsiniz o tarz bi insandım ama zerre bir şey kalmadı içimde. Şehit olsam recep oyunu arttırır terörist vursam yine recep oyunu arttırır.
    #35481828 :)
  9. 28319.
    Türkiye Cumhuriyetinin Devlet Başkanı.
    #35481851 :)
  10. 28320.
    sözlerinin belli bir çoğunluk tarafından vahiy gibi sayıldığı, söylemlerinin fetva misali karşılık bulduğu ali kıran baş kesen deyiminin görsel hali.
    #35481863 :)
  11. 28321.
    vah yazık vah !

eniştesinden öğrenmiş..

haaalaaa..

başkan olmak heveslisi..

bence olamayacak..
    #35481871 :)
  12. 28322.
    (bkz: son laik bükücü)
    (bkz: son kemalist terbiyecisi)
    (bkz: son solcu delicisi)
    #35481909 :)
  13. 28323.
    bilal diye oğlu var
    #35484130 :)
  14. 28324.
    Peygamber. Evet aynen öyle. Şimdi; peygamber ne demek? Bize nasıl insan olmamız gerektiğini gösteren, Örnek insan demek. Tamam işte, rte de tam bir örnek insan. Nasıl insan olmamamız gerektiğini bize gösteren harika bir örnek insan kendisi. Bunun tam tersi olun, ideal insan odur işte hesabı. O açıdan bakarsak; kendisinin peygamber olduğu iddiaları kesinlikle doğrudur.
    #35484324 :)
  15. 28325.
    Mevki makam delisi zat, her şeyi kontrol etmek isteyen zat.
    Boştur.
    #35488701 :)
  16. 28326.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1314393/+
    Efendimisin yanına utanmadan deniz gezmiş in adını vermişler sokağa. Pis layikler.
    #35489203 :)
  17. 28327.
    kolkola yürüdüğü fetö ye laf söyledi diye devlet bahçeliyi ahlaki olmamakla ,ihanet ile suçlayan şu sıralarda ise fetö konusunda ve başkanlık konusunda destek verdiği için devlet bahçeliye teşekkür eden değişik bir insan.

Ne demişti hatırlayalım ;
    MHP'nin bir defa Fethullah Hocaefendi'ye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Bu hiç ahlaki değil. Çok çok çirkin bir şey... Yani Hocaefendi, işi gücü bırakmış da Bahçeli'yle mi uğraşıyor? Bir defa onun bulunduğu makam böyle bir şeye müsaade etmez. Onun meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. Bu çok çirkin, çok ayıp bir şey... Ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum.

Şu sıralar neler söylemiştir ;

''huzurunuzda ben doğrusu- muhalefette Sayın Bahçeli’ye, hükümetine, devletine sahip çıkarken vakur duruşu sebebiyle de teşekkür ediyorum.”
    #35490214 :)
  18. 28328.
    israil'e en çok hizmeti dokunmuş olan türkiye cumhuriyeti başbakanı ve cumhurbaşkanıdır. türkiye cumhuriyetinin bütün diğer başbakanlarının israil'e yaptığı yardımları toplayıp yüzle çarpsak rizeli recebin israil'e verdiği hizmete yaklaşamayız..

rizeli recep israil'in en çok korktuğu düşman olan suriye'yi çökertmiştir.. yüzbinlerce suriyelinin kanına girmiştir..

israil ve amerika'nın en büyük hedefi islam dünyasını sünni ve şii olarak iki parçaya bölmek, ve bu iki parçayı birbirine saldırtarak islam dünyasını zayıflatmak ve böylece israil'i garanti altına almaktır. bölgemizde 1980'lerden itibaren olan biten gözden geçirilirse bu plan açıkça görülür...

özellikle 2006'da israil ordusu lübnan şiileri karşısında bozguna uğradıktan sonra israil paniğe kapıldı. lübnan şiilerinin arkasında suriye'deki alevi esad yönetimi vardı ve köklü bir çözüm için suriye'yi çökertmek gerekiyordu.. ama ne amerika ne de israil suriye'yi çökertmek için yahudi ve hristiyan askerlerinin hayatlarını tehlikeye atmak niyetindeydi.. sünnileri suriye'ye saldırtmak ve suriye'yi çökertmenin fiyatını islam dünyasına ödetmek çok daha akıllıcaydı..

rizeli recep bile isteye bu planın bir parçası oldu.. katar ve suudi arabistan gibi namlı amerikan uşaklarıyla birleşip israil'in karşısında hep dik durmuş olan esad ailesine saldırdı.. türkiye sınırları içinde onbinlerce "cihatçı" teröriste askeri eğitim verildi ve bunlar suriye'nin üstüne salındı...

"cihatçı" lafı kimseyi aldatmasın. bu cihatçı teröristlerin yayınlarına bakılırsa temel hedefin şiiler ve aleviler olduğu görülür. ışıd asla, ama asla israil'e karşı eylem yapmaz.. israil karşıtlığı laftan ve palavradan ibarettir. aynı rizeli recep gibi..

ama türk halkı öylesine aptal ki rizeli recebi "büyük mücahit" zannediyor. türk halkı sadece lafa ve görüntüye bakar, işin özüne bakmaz.

bir adam şalvar, sakal, ve sarıkla dolanıyorsa, iki lafının biri "allah"sa ve herkesin üzerine kuran-ı kerim sallıyorsa türk için o adam "büyük mücahit"tir.. perde arkasından israil'e ne kadar yardım ettiği önemsizdir.. sen o adamın israil'e yaptığı yardımları bir bir anlatırsın.. türk gülümser, "ama allah diyor" der...

öbür taraftan, iki lafının bir başı allah olmayan adam ne yapsa türke yaranamaz.. örneğin ecevit 1973 arap-israil savaşında arap ülkelerine yardım etmek için elinden geleni yaptı. rus uçaklarının suriye'ye silah taşıyabilmesi için türk hava sahasını açtı ve bu uğurda amerika ile bozuştu. ama bugün sor bir yobaza, ecevit için "yahudi uşağıydı" der..

bu halk böyle olduğu sürece bizi rizeli recepler yönetmeye devam eder..
    #35492233 :)
  19. 28329.
    Yakın zamanda ülkemizde bir film vizyona girecek. Yanılmıyorsam 5.si çekildi bu filmin. Bu filmin kahramanı ülkemizde milyonlarca insanı güldürebiliyor. Her ne kadar iğrenç bir filmin iğrenç bir karakteri olsada durum bu ne yazık ki. Filmi ve karakteri tahmin etmiştir hemen hemen herkes. işte bu adam değerli arkadaşlarım; bu adam aslında o karakterin bizzat kendisi. Geçmişte söylediği sözler, davranışları, uygulamaları vesaire. Bu adam, o filmde sergileniyor.
    #35494936 :)
  20. 28330.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1315259/+
    #35497950 :)
  21. 28331.
    bir nevi arabesk şarkıcısı.. sürekli ağlayıp zırlıyor..

-- kendi vatanımızda parya muamelesi gördük..
    -- dinimizi yaşayamadık..
    -- onlar vurdukça biz büyüdükkk...
    -- elitleeeerrrr.... muktedirleeeeerrr... tuzukurulaaaarrr...
    -- benim başörtülü bacımmmm...
    -- ühü ühü ühü ühü ühü...
    #35501081 :)
  22. 28332.
    Arşivi ve ekonomisi sağlam. Bu sebeble kendi partisinde bakan yaptığı adamları tokatlıyor.
    #35501090 :)
  23. 28333.
    adam 85 kg. 84 u karizma. varsa böyle bir lider getirin ona reis diyelim sayın görümcesine hopladiklarim.

portakal yiyen adama karizma diyenlerin gözü kör herhalde.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1315748/+
    #35501134 :)
  24. 28334.
    Cirkindir. Gormemisler karizma sanır. Barak obama bile daha karizma lan.
    #35501140 :)
  25. 28335.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1316005/+
    #35503518 :)