bugün

vikings dizisinin başrol karakteridir.
Vay canına; yüz yıl düşünsem kadınını, esir tuttuğu rahip ile paylaşmayı teklif edeceğine ihtimal vermezdim.

rahip bile din'in ne kadar saçma birşey olduğunu anladı yanlız kafayı bıçakla kazırken çocuklara yakalanınca, artı seks teklifini geri çevirince tabii ki.

aslında o köle rahip, gerçekte sadece rahip olduğu için köleydi. günümüzdeki dini dogmalarla kafayı yiyen din adamları ve diğer insanlar gibi aynen.

bir insanın kendine yaptığı kötülüğü kimse yapmaz gerçekten. kendi elleriyle kendilerini kafese koyuyorlar, şu güzel dünyayı doyasıya yaşamak varken.
diziyi sırtlayıp götüren ana karakterdir.
evet bence de tam bir isveçli kanat oyuncusu.

http://images4.wikia.noco...images/4/4e/Ragnar_c1.png
sadece bir dizi karakteri değildir, tarihte gerçekten yaşamış ve iskandinav tarihine ismini kazımış şanlı bir savaşçıdır.

yıllarca avrupalılara kök söktürmüş ve tüm iskandinav halklarına göre öldükten sonra valhalla'nın baş köşesinde tanrılarla içkisini içmiştir.

ayrıca savaş tanrısı odin'in soyundan gelmektedir.
dizide anlatilana gore acimasiz karaterinin altinda yavru bir ceylan yatan iskandinav savasci.
Çok seksi adam be. Bi kere sevişmek isterdim. Seviştikten sonra da giyinip kan dökmeye giderdik beraber.
Çok izleyince odinist yapabilecek karakter.
Göt oglu göttür.

Canım ingiltereyi kevgire çevirdi pezevenk. Bide bunun wallace v2si vardı.

(bkz: god save us queen)
viking dizisinin yakışıklı başrolü. işte yakışıklılık budur efendim, adamın sakallarından kafayı kaldırabildiğimde gözlere falan da bakıyorum, o saçlar, gözler falan mükemmel. çok iyisin yiğidim aslanım be!
(bkz: ragnarok)
vikingsin vikings olması sağlayan karakter. savaş sahnelerinde ki o cani ve piç sırıtışıyla '' hasiktir ulan karizmaya bak mına koyim'' dedirttiği anlarda olmuştur.
Sırtına kartal şeysi yaptırdığı bölümde oyunculugunu gerçekten taktir ettiğim über oyuncu.
leonidas tan daha cool olan nadir adamlardan biri. yuzunde korku emaresi goremezsin. onca zorluga ragmen.
tarihi bi figür olmakla beraber kendisini vikings dizisinde canlandıran adam tüm ödülleri hakediyor.
bakışlarını hiçbir zaman çözemezsiniz, dengesiz, karizma, atak, yakışıklı.
(Ama o taş gibi, saçlarına hasta olunan güçlü lagertha lothbrok dururken, o at suratlı 'güya prenses olan' * kadını tercih etmesi üzücü.)
bir an vikings başladı zannettiren reisimizdir.
lagertha reyize yamuk yapmış adamdır. dört dönecek onun için haberi yok.

şuna reyiz diyip durmayın.alemin reyizi lagertha reyizdir.
ne bu adamı ne de lagertha'yı özledim. reyiz floki'dir. özledik floki reyiz.
Shield-maiden imiza coh ayip etmistir. Onu bunu birakin da bu floki ayni tolga karel e benzemiyor mu?
Şubattada gelmedi reyiz marta bekliyoruz reyiz.
piyasada kendini göstermeye başlamış jon snow dan sonraki reyizimizdir.
--spoiler--
dizinin 3.sezonu başlamış hatta 2 bölümü yayınlanmıştır bilmeyenlere duyurulur. *
--spoiler--
dünya üzerinde tip olsun saç sakal sitili olarak özendiğim tek insan evladıdır hep böyle bi imajım olsun istedim.
Barbarın önde gideni hayvandır. Medeniyetin zerresi yoktur kendisinde!
--------------- 3. sezonla ilgili accık spoiler olabilir------------

ben aslında bu ragnar denen herife, lagertha reyize yaptığı yamuktan beri kılım. ama bu role hayat veren travis fimmel öyle bir rol kesiyor ki namussuz, beni tekrardan karaktere ısındırmayı başardı.

3*1 de çocuklarıyla oynadığı sahne misal. o sahnede vahşi ragnardan eser yok, sevgi kelebeği sanki pezevenk. ardından sakat olan çocuğuna "kemiksiz" diye soğuk bir tavırla seslenmesi, ama bu arada sesindeki acıyı da gizleyememesi.

daha sonra savaş sırasındaki soğukkanlılığı, savaştan sonra "ulan amma yorulduk, şurada iki dakika nefesleneyim" der gibi çimlere yayılması.

3*2 de kellelerin bağlı olduğu gemiden düşmana, gene yayılarak, piç piç poz kesmesi. yine leblebi gibi kelle kesen kendisi değilmiş gibi torstein'in kesilen koluna dahi bakamaması.

3*3 de björn'e verdiği tarihi ayar. bu entryi girme sebebim. hatta buraya yazmıyorum, gidin izleyin lan. o sinirle kendisinden af dileyen prensesin kardeşine kafayı çakıp yere sermesi, akabinde "seni affettim" diyip piç piç sırıtması.

aslında ragnar rolünde beni en çok etkileyen vahşi olmasının yanı sıra, merhametli olması. " ulan şunlar bitse de köyümüze dönüp toprağımızı eksek" havasında olması.

heee bu kadar övmüş olabilirim ama lagertha'ya yaptığın ibneliği unutmuş değilim. böyle devam edersen yaparız bişiler.

--------------- 3. sezonla ilgili accık spoiler olabilir-----------