bugün

trt yapımı muhteşem çizgi film.

bizim yeğen dayıı bana yapadan taypa açaamısıın diyor izlesin diye açıyorum oturup ben de izliyorum lan eheh.
kamu spotunda ana karakterleri kullanilan çizgi film. Kuru üzümü işlemişler bu sefer.
Bugs bunny road runner falan insanı çocukluğuna götürür ancak.

Rafadan tayfa zaten 2014te yayına başlamış çizgi dizidir.

tövbe bismillah çok uzakta olmayan çocukluğa götüren.
çizgi film. bizim evdeki tatlı minik izliyor bunu ama resmen işkence nerede o doksanlardaki sevimli kahramanlar. izlemek için sabahın köründe uyanırdık öyle güzellerdi. şimdi ki çocuklara çok acıyorum çocuk olunacak devir doksanlarda kalmış.
toplum içinde giriş jeneriğini mırıldandığım çizgi film.
Cok guldugum cizgi dizi. Hayri yine kofteleri goturuyor.
Jenerigi dilime dolanan cizgi film.
oldukça kaliteli detaylarla, mahalle kültürünün belli başlı imgeleriyle süslenmiş, TRT Çocuk Kanalı'nda yayınlanan çizgi film. Bizim oğlanın da favorisi. Bazen gözüm takılıyor, ancak memleket öyle bir durumda ki her an çizgi filmde alakasız bir taassup göndermesi veya buna benzer olumsuz bir şey çıkacak diye yüreğim ağzımda izliyorum.
Bizim buralarda çekiliyor gençler isteyen varsa film stüdyosunu gezdirebilirim. Küçük insanlara izletilmesi gereken çizgi dizi.
90'lı yıllarda geçen çizgi film. insanı hem duygulandırıyor hem güldürüyor.

oyunlar, evlerin döşemeleri, sokak oyunları vs. derin bir ah çektiriyor insana. tabletmiş bilgisayarmış, telefonmuş hiç birisi yok televizyon bile neredeyse.

90'lar güzeldi o yıllarda çocuk olmak daha da güzeldi.
Trt Çocuk çizgi filmi. "istanbul un bir yakasında, oynar mahalle ortasında..." diye başlayan bir şarkısı da var bunun. işte bunlar hep 90'lar.
Yeğenimin küçük olması sebebiyle televizyonda TRT Çocuk da hafta içi çıkıyor ve izledim kendi çocukluk zamanıma döndüm 90 larda geçiyor ayrıca o zamanlar hayat daha iyiymiş ve küçükken hep türk bir çizgifilmini isterdim bizim sokakları konu almasını isterdim ama bir bugs bunny Tom ve Jerry değil tabiki.
içlerinden adam çıkmaz.
trt çocuk kanalında yayınlanan 80'li yıllar üzerinden bizi anlatan, pek çok yerli yapımın aksine bizi biz gibi anlatan doğal, içten ve samimi bir çizgi film.

çizgi filmin içeriğinde olağanüstü şeyler olmaması ve geçmişimizden izler taşıması sayesinde bu çizgi film yapılmış en iyi yerli çizgi filmlerden biri haline geliyor.

not: yerli dizilerimizdeki sinema filmi süresi kadar dizi bölüm süresi çizgi filmler için geçerli olmadığında rafadan tayfa ayrıca kaliteli duruyor gözümde. her bölüm 20 dakika.
(bkz: tayfa gıran)
sözlükte biz çeteyiz hululu gululu, diye gezen yer farelerinin ilham kaynağı olan çizgi film.

karakterler; kamil, anıl, hayri.
Bana çocukluğumu tekrar yaşatan Severek izlediğim çizgi film. Koyun Shaun ve Oscar çöllerde de bu çizgi filmden sonra geliyor.
Oğlumla beraber izlediğim yerli animasyon. Yerim lan ben sizi.
gerçekten kaliteli bir animasyon. kızım rafadan diyor. birlikte izliyoruz. allahtan izlerken baymıyor.
böyle işlere desteğimiz sonsuz da. o şişko çocuk hiç türk e benzemiyor. çok mu uğraştılar o tipi bulmaya.
hayır türk e benzememesi sorun değilde olayın doğallığı ve samimiyeti kayboluyor.
düşünsene, istanbul sokaklarında hiç öyle bi tip gördün mü ?

dedim ama destekliyorum. bu sadece ufak bir eleştiri.
Harika bir yerli çizgi film ne yalan soyliyim benimde bazen izleyesim gelir.
görsel

işte böyle çoluk çocuğa taktığım isim.
Türk yapımı oldukça başarılı bir çizgi dizi. Domino taşları bölümünu izlerken çok eğlendim. izleyin çekinmeyin;

https://youtu.be/mI1IQrTqy2I
Kızımın yeni favori çizgi filimi.

Niloaya takıntısından sonra ilaç gib geldi. işlenen konular oldukça güzel.
Yeğenimle izliyoruz hep. Ahaaj fena değil bence ilerleme var bizimkilerde.