bugün

ilk iki oyunu sega zamanında oynadım ilk motion picture yapılan oyunlardan biridir tamamen emek işidir ama ilk oyunlar kötüydü oynaması çok zordu kanser kontrolleri vardı.
Bünyesinden assasin's Creed çıkınca dönüp bakmaz oldu kimse

Hala bug var oyunlarda kaç sene geçti insan bir ayıp olmasın diye yama atar aq.
bi remastered beklemiyor değiliz ama gelmiyor.
çocukken çok oynardım
çocukken oyundaki amacımız ne onu bile bilmezdim aşırı kanser kontrolleri vardı bir sütundan diğer sütuna atlamak acayip bir efor istiyordu hem doğru yerde duracakmışız hem de atladıktan sonra tutunmamız lazımmış.

neyse ki ikinci oyun daha iyiydi.
küçükken deli gibi oynardım. tuzakları falan aşırı zorlardı, kontrollerine alışması süreç isterdi. efsane bir oyundur, çoğu oyuncunun ilk göz ağrısıdır.

edit: an itibariyle yıllar sonra tekrar oynamaya karar verdim.
görsel
küçükken çok oynardım diyenlerin kastettiği bu versiyonu mu acaba eğer öyleyse durum fena.
Prince of Persia, "assassin's creed"den önce oynadığım oyunlardan bir tanesiydi, duvardan her kayıp düştüğümde yeniden tırmanırdım ve hiç kendime kızmazdım.
2000'li yılları oyun dünyasının popüler ve sevilen yapımlarından biri olan prince of persia mükemmel bir oyundur. bir çok oyuncu kişinin mutlaka oynadığı ve bahsettiği sevilen bir yapımdır.
Sanırım o zamanlar bilgisayarda windows 3.1 vardı. Bu bilgisayara da bilgisayar demek olmaz artık. Oyunda grafik neredeyse yok. Dıt dıt kasa içinden çıkan bir ses var.

Ama oyunun bir ruhu vardı. Bu ve bunun gibi birkaç dönem oyunundan aldığım zevk şimdiki müthiş gerçekçi oyunların hiçbirinde yok.
filmini izlemiştim. oyununu da hatırlar gibiyim. böyle hançeri saplayıp bir hak daha kazanabiliyordun sanki öldüğünde filan.
olsa oynardım. yeni bilgisayarlarda açmıyor eski oyunlar.
amiga'da oynardım...
Bu oyun harika bir şeydi. Ben o zamanlar bunu oynamak için sincan'a akrabama giderdim.
Commodore 64'ü hatırlatan oyun. Çocukluğuma gittim geldim.