bugün

trollerimize yamuk yapanların kaçınılmaz sonu. sıra hamidiye suyunda. şişeni bıçaklar aklını alırım hamidiye !
Geleceğe karamsar bakmayı tetikleyen eylem tarzı.
bir tarafımızı yırtıp muhalefet yapmaktan daha işlevsel sonucu olan eylemdir. dalga geçmiyorum, son derece ciddiyim.

sebebi basit, akp iç politika uğruna dış politikanın ağzına etti mi, etti. sen ben muhalefet olarak, bunun sonrasında ne getireceğine, hatta hollanda başbakanının siyasi manevrasına kafa yorduk mu, yormadık. ne yaptık, orada hollanda yı protesto için portakal bıçaklayanlarla ahaahahaha gerizekalılar diye dalga geçtik. senin siyasi düşüncenden ne olur siyaset kim sen kim aptal dedik, sonra bu lafları akp lilerin hepsini kapsayacak şekilde kullandık. sen ben demediysek ahmet ayşe dedi işte biliyorsun, uzatmayalım.

sonuçta şu oldu, sen makul bir şekilde akp içerisinde oluşacak tepkinin ortaya çıkmasını kolaylaştırmadın. o çıkışı yapacakları konuyla ilgisiz şekilde 15 iq luk eylemlercilerle aynı yere koydun. ve muhtemelen o çıkacak tepki çıkmadı.

Şimdi sonra akp nin yaptığı en gerizekalı işte aynı durumu kurgula. sonra ortaya çıkan ve senin ahmakça, görgüsüz, kitsch, vs. bulduğun bir tabloyu hatırla; bir tarafının kılı olandan kefen giyenine kadar. sen onları ağız dolusu aşağıladıkça onlar zaten kendini senden farklı cephede konumladı. ve sen ahmaklarla alga geçeceğim diye aklı başında işinde gücünde adamı da kaybettin işte.

derdim akp taraftarlarına yaklaşmak için ses çıkarmamak gibi gerzek yaklaşımlar değil, çıkartın sesinizi. ama beklenmedik yerden vurun, dersinize çalışın gelin. uzmanlık alanınız neyse bunların darmadağın ettiği, yönetemediği bir noktaya mutlaka dokunuyordur. biraz inceleyin, olmadı fikir yazın paylaşın ama gelen bir yazıyı beğenip fwd etmeyin hemen. çünkü sen o kadar muhalif oluyorsun ama yukarıda yazdığım üzere adam portakal bıçaklayıp senin akp karşıtları içinde yapamadığını yapıyor. portakal bıçaklayıp kitle konsolide ediyorlar ya, şaka gibi ama bir düşün çok mantıksız mı? sen sonra bu millet sesini çıkarmıyor adam olmaz diye diye aradaki mesafeyi daha daha açıyorsun. ya önce ortak zemin bulsaydınız, bir alternatif, o insanlar için de bir çıkış. senin çıkışın yok ki, sen biat etsen tayyip gelip yine seni aşağılayacak yine puanları toplayacak.

bunu fark ettim, sanırım yamuk olanı işaret etmeye gerek yok ve sanırım insanlar farkında. ama sanırım her birimiz iyi bildiğimiz bir tarafından girip kara propagandaya direnecek kadar konularımıza hakim olamazsak ak isimli kara bulutlar başımızdan dağılmayacaklar.
-israil'i Coca-Cola dökerek
-Fransa'yı renault'a binmeyerek
-rusya'yı Tolstoy/dostoyevski okumayarak
-doları burnunu silerek
-Hollanda'yı portakal pıçaklayarak
protesto eden , bunları yaparken bu davranışlarında gerçekten kendinden emin ,
mizahın bile başaramayacağı bir garip akım oluşturan ve 7 düvele kendimizi rezil eden
bir ülkeyiz.

aklın, mantığın para etmediği ,
hamaset ve cehaletin çılgın attığı bir çağa girdik biz.

tüm samimiyetimle söylüyorum çok üzülüyorum. bu hale gelecek , bu durumlara düşecek ne günahımız vardı.

görsel
görsel
Al bu da kanıtı.. adamın a..na koyarlar..
Arkadaşlar korkuyorum.
Az evvel yaptığım eylem kimse bizim sabrımızı sınamasın..