bugün

(bkz: ayrıcalıklar bu parafta)
lansman kampanyası dikkat çekici ama isimden kaybeden kart.
reklamı, t-mobile reklamından arak olması muhtemel kredi kartı.
parafla hayat benden taraf. (bkz: zengin kafiye)
tanıtımı oldukça iddia lı olan halk bankasının müşterilerine sunduğu kredi kartıdır.
reklamlarında karttan daha çok murat boz'un ön planda olduğu marka. daha çok murat kendi albümünü tanıtıyor sanki.
2 dk lik reklam parasini aidatlar ile odeyecek olan biziz.
kampanya ve ayrıcalıklarına kanıp aldığım bir boka yaramaz dandik kart, bir boktan anlamayan adamı çıldırtan diolog adı altında hizmet veren müşteri temsilcileri var, başımdan geçen olayı abartısızz ve olduğu gibi anlatıyorum;
ben- alo ben 600 tl harcama yaptım, 300 tl harcama sınırını geçtiğim için sevgililer gününde vadettiğiniz 100 tl restaurant harcamasına hak kazanmış oluyrum deği mi ?
müştm- 1 dk efendim bilgiler kontrol ediliyor, malesef efendim sizin harcamanız 3 taksit olduğu içiç 200 tl harcamanız gözüküyor bu ay için bu nedenle kampanyadan fazdalanamazsınız
ben- nasıl olur kardeşim ben tek çekim yaptım !
müştm- kart otomotik yapıyor efendim
ben - lan siz benim cebimdeki paraya ne karışıyorsunuz ! size neee, kim size dedi taksite bölün ? bağırış çağırış kavga ama cevap net kampadan fazdalanamıyorsunuz, neyse sinirim geçti 1 saat sonra tekrar aradım olayı izah ettim ve bana sormadan benimm tek çekim yaptığım işlemi siz bana sormadan 3 taksite bölemezsiniz bu yasal değil dedim, sizin bu keyfi işleminiz yüzünden 100 tl restoran harcaması hakkımı kaybettim dedim, karşımdaki temsilci hayır efendim hakkınızı kaybetmediniz kampanyadan faydalanıyorsunuz sorun yok demezmi neyse temsilciye teyit ettirip mutlu bir şekilde kapıyorum telefonu, öğleden sonra sabah kavga ettiğim hatun arayıp size yanlış bilgi verdim üzgünüm kampanyadan faydalanmak sizin hakkınız diyor falan olay tatlıya bağlanıyor, bu sabah tekrar arayıp kampa hakkında fazla bilgi vermediniz şimi bizim orda güzel bir kebapçı var orada yemek yiyebiliyormuyum diyorum karşımdaki temsildi tabi efendim yeterki restoran ve lokantalarda yemek yiyin ve post çıktnızda yemek hizmeti görünsün diyor, neyse kebapçıya gibip duble kebaplar yiyoruz içiyoruz hesap geliyor 100 lirası paraf karttan çekiliyor derken mutlu bir şekilde eve geliyorum, sonra birden kıllanıp bankayı arıyorum tekarar diyorum ki ben yemeğimi yedim kontrol edin bi sakat olmasın, karşımdaki bayan mutlu bir ses tonuyla demesin efendim o işlem geçersiz, diyorum neden geçersiz restoran harcaması değil efendim diyor, sinirlerime hakim şekilde ulan öğlen aradım fişte yemek harcaması gözüksün yeter diyorsunuz, şimdi kebapçıyı kabul etmiyor sosyeteler illa restoran olcakmış a.q ulan hayatınızda kaç defa o dediğiniz yerlere gittiniz ? neyse şikayet kaydı oluşturuldu falan filan bi bok çıkacağı yok, bakın basit bir kampanyadan başıma neler geldi, ay sonu exstrasının gelmesini bekliyorum iptal edicem kartı, birde arkadaşım var şöyle dedi ulan banka adama yağmurlu havada su vermez versede midesine inmeden yolda gırtlağını sıkar geri çıkartır sen neye güvenip banka ile iş yapıyorsun ?
Hepimiz birer paraf kart başvurusu yapsak, acaba halkbank reklamlarını durdurur mu?
olmadı bonusları da onlara bırakalım...

bu arada, murat boz kendisini tatmin etsin diye halkbank'ın bu kadar para harcamasını da anlamıyorum...

yani bu ünlü arkadaşımız, ki hayranıyım aslında, bu reklamda motorla geziyor, kızlarla eğleniyor ve yatlarda katlarda oynaşıyor diye world card, amex veya bonus kullanıcıları hemen kartlarını iptal edip paraf'a geçelim mi diyecek?

yoksa bu reklam şirketinin müşteriye yaptığı bir masturbasyon mu acaba? *

lütfen biri beni bu konuda aydınlatsın...
çoğu zaman kasada ödeme esnasında 'kredi kartımı bu' sorusuna maruz kaldığım sadelik konusunda aşmış halk bankası kredi kartı.
19 mayıs vesilesiyle yaptığımız alışverişin yarısını (50tl ye kadar) hediye eden kart. puan falan da değil, kredi kartı hesabına 50 tl ödeme yapmış. yaptığımız alışverişte fişin üzerine "19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramınız kutlu olsun" diye de mesajlarını iliştirmişler.

(bkz: ayrıcalıklar bu parafta)
tek seferde 100tl alışveriş yapan kişiye ispark larda 20 kez park etme hakkı veren kredi kartıdır. üstelik her ay bu hakkınızı yenileyebiliyorsunuz.*
parafla anlaşmalı firmalar şöyledir:

http://www.parafcard.com.tr/ProgramOrtaklari
Mallar iptal etmeme rağmen iki kere daha yollamışlar.
puan kazandırım oranı muazzam, faizler piyasa şartlarına nazaran çok düşük olan kredi kartıdır.
taraflı karttır. şimdilerde ise herkesin iptali için halkbank müşteri hizmetlerini aramasına sebep olan karttır.
kimse sorulsa kazandığımız puanları nerede harcayabiliyoruz diye cevap alınan kredi kartı.

ayrıca o Murat bozun amk.
alışveriş yapılan bilindik mağazaların çoğunda geçmez. taksit olayını da ihtiyacınız olan yerde kullanamazsınız. misal markalı bir araba lastiği alacaksınız ama paraf karta taksit yok. ancak bilinen iki karta on taksit. yalnız bu kartın da ilginçlikleri var. dayanıklı ticari mallar satan yerel bir mağazadan alışveriş yaptığım da 16 (onaltı) takside kadar yapabiliyor. kısacası 5000 tl'lik alışverişinizi 312,50*16 şeklinde ödeyebiliyorsunuz.
ispark kampanyasıyla gönüllerde taht kurmuştur.

http://www.parafcard.com....nyalar/KampanyaDetay/1321
yeni opet kampanyasıyla gözümde bi kat daha artan kart. benzine sürekli zam geliyo böyle kampanyalar lazım benim gibi sürekli araba kullanan biri için.
genelde market alışverişinde kullandığım az önce de paraf esnaf diye yeni bir kart çıkardığını duyduğum kredi kartı.
bir de esnaf kart versiyonunu çıkmıştır bunun. mal falan alırken taksitli ve vadeli işlem yapan.
restoranlarda sadece cumartesi gününe özel %25 restoran indirimi sağlayan banka&kredi kartı.
mediamarkt'ta 12'ye kadar taksit imkanı sunan kredi kartı.
Öğrenciler için parafree kartı bulunan, halk bankasının güzel bir projesi. Ülkenin durumundan dolayı faizler arttığı için şuan pek faydalı diyemem ayrıca halkbank internet şubesi çok dandik.