bugün

yurdum sosyalistlerini ve bilumum muhalefeti deli eden cümle.

ama yalan mı hafız, yağlı ihaleler bizde, en baba işlere biz yerleşiyoruz, iktidar biziz kafamız rahat. size de götünüzü avuçlamak kalıyor. valla bak.
(bkz: entry nick uyumu)
cümle seviyesine bakarsak, tayyip'in söylemiş olabileceği cümle.
kafiyeli bir kapak sözü.
çok götü kalkmış ve şeytana aldanmış birinin söylemi.
"şeytan adem'e: 'sana yıkılmaz mülkiyeti/ebedi saltanatı göstereyim mi?" diye sordu."(taha/120)
ezik ve kompleksli türlerin kendilerini avutma şekli.
oy veren herkesi mutlu eden cümle. ama gerçek öyle değil. para ve iktidar gücü sadece hükmedenlerde mevcuttur. halk hala fakirdir. ama sahibi zengin olduğu ve güçlü olduğu için kendini de öyle zanneder.

bir örnekle açıklayayım. benim köpeğim 2 kilo. ufacık bir şey. ben çoğunlukla onu korumak için kucağıma alıyorum. bir yıl kadar kucağımda seyahat eden köpeğim büyük köpeklere havlar oldu. veterinere sordum nedenini. kucağımda gezerken kendini büyük köpeklerden bile büyük sanmaya başlamış sazan. o gün bu gün kucağıma almıyorum, köpeğimde efelenmiyor büyük köpeklere. gerçeğin farkına ancak ayakları yere değince vardı.

iktidar taraftarlarının bu kadar çok saldırgan söyleminin altında ayaklarının yere değmesi vardır. artık kucaktan inilmiştir. şaşkınlık hakimdir.
ayıqss.
en sevdiğim kapak sözlerden.
güncel Önemli Başlıklar