bugün

biz osmanlı torunlarını üzen gerçektir.

kemaliz ve atayizler yüzünden koskoca osmanlı hanedanı sürgünde fakirlik ve sefalet içinde yaşamış, rezil bir hayat sürmüştür.

işte yüreğiniz kaldırabilirse buyrun o yoksul, sefil sürgün hayatından kareler;

1)sabiha sultan kızları hanzade ve necla hibetullah hanımefendiler ile birlikte gayet sefil ve yoksulluk içinde;
görsel

2)sürgündeki fazile ibrahim ve annesi hanzade sultan, fakirlikten nevirleri dönmüş bir haldeler;
görsel

3)sürgündeki ayşe sultan, akşam evlatlarına ne yedireceğini düşünüyor;
görsel

4)fatma fethiye hanım sultan, hayat şartlarının zorluğundan dolayı at bakıcılığı yapıyor;
görsel

5)hanedanın sefalet içinde yetişen iki üyesi adile nami ve kızı feyzan arıbaş ne kadar da çaresizler.
görsel

6)leyla beggin hanımefendi, sürgünde borç para isterken;
görsel

7)abdülhamid han'ın torununun torunu, leyla sultan ve kızı annabel jour hanımefendi fakirlikten dolayı ev eşyalarını satmış, son bir hatıra fotografı çektiriyorlar;
görsel

8)ayşe gülnev osmanoğlu sutton hanımefendi, evine ekmek alabilmek için mücevherlerini yok pahasına satmadan hemen önce;
görsel

9)perihan saadeddin hanımefendi yoksulluktan dolayı intihar etmeyi düşünüyor.
görsel

10)arzu enver eroğan hanımefendi yoksulluktan dolayı ecnebi memleketlerde hizmetçilik yapmış.
görsel

11)hanedanın önemli isimlerinden ali vasıb efendi ve eşi yoksul ve sefil bir şekilde oturuyor, masanın üzeri bomboş dikkat ederseniz.
görsel

12)fakirlikten perperişan bir hale düşen hanedan üyeleri yardım beklerken.
görsel

13)günlerce yemek yiyemedikleri oluyordu. soğan ekmek bulduklarında bayram ediyorlardı.
görsel

14)lütfiye sultan ve eşi nazım efendi, hayatlarını idame ettirebilmek için bahçivanlık yapıyorlardı;
görsel

15)ömer faruk efendi ve ailesi, yoksulluktan neredeyse masayı yiyecekler;
görsel

16)sürgünde oturdukları evin kirasını ödeyemedikleri için sokakta kalan hanedan üyeleri;
görsel

17)osman osmanoğlu ve ailesi. sürgünde ve yoksulluk içindeydiler, ama gözlerinde ataları ile gurur duymanın ışıltısı hep parıldıyordu.
görsel

evet.
bakabildiniz mi?
ağlamadan, içiniz parçalanmadan dayanabildiniz mi?

onların bu sefil şartlarda yokluk içinde yaşamasının suçlusu sensin, benim, hepimiziz.

koskoca türkiye cumhuriyeti bu rezilliğe bir son vermelidir. hanedanın her üyesine asgari 10 bin dolar maaş bağlanmalı, kendilerine toki tarafından ikamet edecekleri konutlar yapılmalıdır.

ecdadımıza sahip çıkamadığımız için bütün dünya bize götüyle gülüyor arkadaşlar.

onları bu yoksulluktan, sefaletten kurtarmak hepimizin birinci görevidir.
(bkz: üşenmemek)
çok büyük bir trajedi. paris'te şanzelize'de çektikleri yokluğu, düşkünlüğü, fransız kafirlerinin onlara yaptıkları eziyetleri bir allah bir de bunlar bilir.
üstelik artık dedelerinin mezar taşlarını da okuyamayacaklar. daha ne olsun. kendimizden utanmalıyız.
aç ve sefilliğin değişik bir standartta yaşanmasıdır.
Bana sefil gözüktü yunan-arap-yahudi kırmaları...
insanın içini acıtan gerçek.

işte dünyaya hükmeden cihan padişahı ve islam halifesi vahdettin han'ın sürgünde son günlerini yaşadığı ve sefalet içinde öldüğü gecekondudan bozma köhne ev.
görsel
görsel

böyle bir evde köpek bağlasan durmaz amk.
zamanında padişahın topuklamasıyla alakalıdır, istanbulda kalsalar bir yer tahsis edilir maaş bağlanabilirdi.
osmanlı ile alakası olmayan neo osmanlıcıların uydurmasıdır.
En ufak bi hak iddia eden varsa içlerinde gebersin gitsin puşt.
800 sene halkın sırtından zevk-ü sefa içinde yaşayan asalak bir sülaleden banane amk!
Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi istanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nın 03.04.2015 tarihli 2015/1644 D. iş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir.

gerçekten o kadar içler acısı bir açlık ve selafet halidir ki istanbul 1. sulh ceza mahkemesi bile dayanamamış engellemiş. o kadar yani sen düşün gerisini.
dünya hali düşmez kalkmaz bir allah sonuçta. her şey insan için. insan da hanedanda ve gerek devlette günüde batışı da yaşayabilir. normal bir durum.
Mâlesef acı bir gerçek , Allah ganî ganî rahmet eylesin.
Halk açken oturdukları saraylara sevistikleri hatunlara ve yedikleri yemeklere saysınlar ki halk savaşmaya calısırken işgale karşı gelenleri vatan haini ilan etmelerinden falan bahsetmiyorum bile.
Yalan dolandır. Hayatlarını yaşıyorlar be. Evet.
Turkiyede kalan bi cok insandan daha luks yasantilari vardir. Ataturk onara iyilik yapmistir.
Aç halleri böyleyse tok halleri nasıldır.
hiçbir insanın haketmeyeceği bir durumdur.

mamafih "yaşamak" dediğimiz şey biraz da doğru yerde ölebilmekle ilgili bir şey rkdşlr. misal şahsen ben işgali gören hanedan üyesi bir erkek kökenli birey olsaydım şu notu yazıp sarayı terkederdim:

"saygıdeğer hakanım,

atam orhan gazi'nin ölürken fethedilmesini emrettiği bursa bile gavurun çizmesinin altında ezilirken yaşamaktansa, anadolu'da ölmeyi tercih ediyor ve demokratik ekolojik feminist türk devrimine katılmak üzere dağa çıkıyorum. kararım şahsi ve aklidir. biji türk u türkistan !"