bugün

ona kucuk defterler alin yazacak cok seyi vardir
ona sorun anlatacak cok seyi vardır
onu sevin kalbi genistir
ona kimsenin dinlemedigi seyleri anlatin o dinler
ona kimsenin bakmadigi seyleri gosterin o bakar
onunla yurumekten korkmayin o sizi yari yolda birakmaz
ona kimseye soyleyemediginiz seyleri soyleyin o saklar
o bir hazinedir, orada durur
ona anlatin o anlar
o oyledir
bu dunya da boyledir, ona ragmen
Her anı heyecanlı dolu.
bursa da güneşli 1998 mayıs'ı.

heykel garanti bankası şubesinin arasında kavanoz dipli gözlük takan bir abinin kaset sattığını hatırlayacaktır yaşı müsait olanlar..

büyük bir heyecan ile teoman' ın albümüne ulaşmaya çalışan az da olsa bir güruh var.

cd çalar teknolojisi o dönem bende olmadığı için kaseti alıyorum.
yanlış hatırlamıyorsam 160.000 ya da 1 Milyon 600.000 tl idi.

teoman - o

sırasıyla:
Sus Konuşma
O
Kardelen
Bazı Yalanlar
Bir Damla Gözyaşı
Yağmur
Gemiler
Kişisel Bir Şey
Dünya
Oğul

gibi hepsi birbirinde hit şarkıları barındırıyordu. tüm yaz o şarkılarını dinlerken eko yv de "gemiler" kral tv de "sus konuşma" klipleri yayınlanıyordu. albüm patlamıştı.

rıza erekli' nin daha sonradan kayıt alma imkanı bulacağım moda'daki "erekli tunç studio" da kaydedilen albümde duman ve ve haluk levent' ten tanıdığımız alen konakoğlu tüm şarkılarda davula eşlik etmiş.

gitarda serdar öztop, geri vokallerde ise özlem tekin kendini fazlasıyla hissettirmiş.

benim favorilerim ise kişisel bir şey, yağmur, bazı yalanlar hala dinlediğim şarkılar arasında..
iyi ki gitti.
O – Ö

Dışarıdan aldığı enerjiyi içinde saklar, dışarıya kapalıdır. Bu da onu biraz bencil gösterir. Fazla duygusal oldukları için kıskançlığa da yatkındırlar. Sevdiklerini çok sahiplenirler. Ama yine kendi istekleri ağır basar. Empati yetenekleri pek gelişmemiştir.

inatçılıkları bazen insanları sinirlendirecek noktaya ulaşır. Başarılı olmayı dilerler. Azimle çalışırlar ve istediklerini elde ederler. insanların hayranlıklarını kazanmak isterler ve pohpohlanmak hoşlarına gider.

https://www.twitburc.com....n-kaderini-etkiliyor.html
Bazen yerini hiçbir şeyle dolduramadığınızdır..
bir teoman şarkısı.

o her şeyi kendi yanından görüp
almak istediğini alır
başka şey düşünmez
beni unuturdu.
Alfabemizin 18'inci harfi.
Yitik kişi. Unutulmalı.
She
He
it.
Evlenmelik kimse.
mr forever happy'nin 'o'su olmak isterdim.
Üzdüğünde sonun gelir.
Askerliği en çabuk biten. iki uygun adımda biter.
Bir harf.
2017 yapımı bir film.
her bir şarkısına ayrı ayrı klip çekilmesi gereken bir teoman albümüydü bu. 1998 yılının en güzel şeylerinden biriydi.

albüme adını veren "o" isimli şarkıya çekilen klibin sonunda müzikle uyumlu bir biçimde mırıltılar eklemiştir teoman. keşke albümde de bunu yapsaymış. şarkıyı orijinal cd ya da kasetten dinleme imkanınız varsa tavsiye ederim. tabii tüm albümü de. mp3 formatı içine sıçmış şarkıların

şarkının orijinali;

https://www.youtube.com/watch?v=SE0MPtyP9u0

finalinde na na na şeklinde mırıltıların olduğu klip;

http://www.youtube.com/watch?v=RkcSFtPfl_w
alfabemizin 18. harfi
"Onursuz", kelimesi'nin ilk harfi.
En iyi coldplay şarkılarından biri belki de. O nasıl bir piyano melodisidir öyle arkadaş. Reisler yapmış. Sözler de harika, şöyle;

Flock of birds
Hovering above
Just a flock of birds
It's how you think of love

And I always
Look up to the sky
Pray before the dawn
'Cause they fly always
Sometimes they arrive
Sometimes they are gone
They fly on

Flock of birds
Hovering above
Into smoke I'm turned
And rise following them up

Still I always
Look up to the sky
Pray before the dawn
'Cause they fly away
One minute they arrive,
Next you know they're gone
They fly on
Fly on

So fly on
Ride through
Maybe one day I'll fly next to you
Fly on, ride through
Maybe one day I can fly with you

[3x]
Fly on.
Stephen king in en muhteşem romanıdır. Geçen zamanlarda eski uyarlamasının yenisi de çekilmiştir. izleyemedim daha ama bir gün izleyeceğiz.
Dilimizin en kısa sözcüğüdür. Canlı cansiz, kadın erkek ayırmaz. Hepsini kucaklar.
ben her şeyi onun için onun yanında yaparken,
o hepsine uzaktan bakardı bir yabancı gibi.

çok dinlediğim bir teoman şarkısı.
Bence karanlik odalar ve yeraltinda adrenalin patlamasi olmaliydi. Daha sonra cocuklari hapsedip ani cikislar yapilarak daha cok panik havasi olusturulmaliydi.
hiç dönmeyecek olandır.