bugün

değişik ortamlara girdiğimizde eğer yaşınızda biraz varsa neden evlenmiyorsun sorusuyla sık sık karşılaşırız. bazen öyle sık karşılaşırız ki, artık fıttırma noktasına geliriz. böyle sorularla karşılaştığımızda karşımızdaki kişiyi susturacak kendimizi zor durumdan kurtaracak cevaplar bulmalıyız. a bak bu bana bu soruyu soracak diye düşündüğümüzde böyle bir soru geldiğinde, her zaman hazırlıklı olmalıyız ki. karşımızdaki kişiye her soru sorulduğunda verlebilecek cevabımız olsun.
"evlenenler ne yapmış ki, sen çok mu memnunsun mesela" deyip karşı atak geliştirilir. yanında eşi yoksa bundan hüzünlenmeyecek, gözleri dalıp gitmeyecek kişi yok gibidir.
ev alıcak param yok. işsizim. *
(bkz: ev lenmek= ev sahibi olmak)
yaşım gelmedi.
doğru kişiyi bekliyorum cevabını vermektir.
-niye evlenmiyorsun?
+herkes gelip benimle evlenmek istiyorda ben mi evlenmek istemiyorum.
beynimin evlenme yerleri bozulmuş şeklinde bir cevap verilebilir.
sen evli misin?
'ideallerim var hem kafam da rahat zaten tam bana göre olan bir durum bu'diyen ama içi de bir an önce olsa diye yanan gençlerin sığındığı kaçamak cevap.
-niye evlenmiyorsun?
+çünkü evim var zaaaaa

-niye evlenmiyorsun?
+okuyorum.
+ yahu leman abla 30'na geldin niye evlen miyorsun?
- insanları tercihlerinden ötürü yargılayamazsın.
+ tercih derken?
- la oğlum bela mısın, nesin? sen tatmin ol diye evlenemem, kalk git sinirimi bozma.
(bkz: manyak mıyım)
Ben zaten evliyim.Hatta üç çocuğum var:
Berk
Ataberk
Ayberk (bkz: Üçüz bunlar)
ben de istiyorum ama: evlenecek yerlerim ağrıyo.
evlenmiş kadar oldum almayayım.
(bkz: sana ne)
- bu bir teklif mi?
evlenmek bir zorunluluk değil tercihtir ve benim tercihlerim arasında evlenmek yok...
fazladan birkaç kişinin hayatının sorumluluğunu da üstüme almak istemiyorum.
-neden evlenmiyorsun evladım. bak ben torunumun mürivetini görmek isterim.
-neden ölmüyorsun nine? ben ninemin cenazesini görmek isterim.
g.te giren şemsiye açılmaz. o yüzden.
en mantıklı cevap şüphesiz; "doğru kişiyi bulmak" olacaktır. bu ilk ve en önemli kural. diğer kurallar ise; evinin, iyi bir işinin olması ve arada hiçbir engelin olmaması*.
-niye evlenmiyorsun?
+ben 55 yaşındayım böyle bir şey görmedim
-niye evlenmiyorsun?
+zaten evliyim.
-sen ekrem değil misin?
+hayır.
(bkz: evlenecek kız yok)