bugün

dedikleri için evlenip sonra gerçekten kendime uygun kişiyi asla bulamayacağıma ikna olup boşandıktan sonra afedersin de çok biliyorsan sen evlen a q ben bi kere denedim sıramı savdım , şeklinde cevap verdiğim önermedir .
Kafama yatmayan kısımlar var. Toplumun ataerkil düşünce kalıplarına uymayan bir kadınım. Ev işlerine yardım etmeyen, ev işlerinin zaten kendisinin de görevi olduğunu bilen bir adam yok.

Sonuç olarak henüz evlenmiyorum.
Nasıl evlenelim lan,35 senelik hatunu ne yapacağız.
Bu sizi hiç alakadar etmez.
sürekli birisinin yanımda olma fikri hoşuma gitmiyor.
Olmayınca olmuyor arkadaş işte...
olsun. erken evlenen döl alır
Çok gencim ve Türkiye’de yaşıyorum.
En sık duyduğum soru bu…

Neredeyse gittiğim restorandaki garsonlar bile bunu soracakmış gibi geliyor, bazen.
Evlenebileceğim değil de boşanabileceğim birini bulamadığım için evlenmiyorum...
müessesenin gerektirdiği hiçbir şeye sahip değilim.
Günümüzde evlenmenin ortalama maliyeti 250.000'i bulmaktadır ki, bu miktar lüks harcamaları içermemektedir. bundan 5 sene önce ortalama 100.000 TL ile en azından evin temel ihtiyaçlarını karşılanabilmekte ve lüks olmayan bir salonda düğün yapılabilmekteydi. o dönemde insanlar daha rahat bir şekilde altın takabilmekteydi ve evlenen çiftler, eğer borçları varsa bu borçların bir kısmını takılan altın ve paralar ile kapatabilmekteydi. hatta bunun üzerine nikah öncesi hesaplar yapılmaktaydı. günümüzde çeyrek altının 3100 TL'yi geçmesi, düğünlerde takılan çeyrek altın miktarını da doğal olarak azalttı. mesela ben salak mıyım ki birkaç yakın arkadaş ve akraba dışında millete yükselişte olan altını takayım ? bir de geleneksel yapıların çözülmesi ve bireyselliğin güçlenmesi var ki, bu mevzu ayrı bir yazı konusudur.
Bilin bakalım ne eksik.
23 yaşında evlenmek mi? Çok erken.
evlilik insanı olmadığım için.
kafama göre birini bulamadım.
35 senedir evli olduğum için.
Herkesin hayatına kimse karışamaz.
Bu sizi hiç alakadar etmez.
Kafa dengi kadın yok.
3 kıta, bir çok ülke, binlerce insan tanıdım. Evlenilebilecek 1 kız tanıdım şu ömürde. Yani evlenebileceğiniz insanlarla tanışamıyorsunuz, güvenebileceğiniz insan kalmadı gibi. Zaten öyle insanları bulamıyorken bir de uyum falan gerekecek derken iyice zorlaşıyor...
True’nun arkasında sıra bekliyorum.
teoman reis gibi 80 den sonra düşünürüm.
Çünkü bekarlık sultanlıktır. Evlilik fikri saçmalıktır.
evlilik kurumu formatı kadın bencilliği için kurulmuştur. sadece ona yarar erkek kötü uyduruk bir ev dekorasyon eşyasına işe yaramaz bir ev eşyasına dönüştürmekten başka bir şeye hizmet etmez. hele ki çocukta oldumu karşı tarafa o kozu da verdin mi kadının hali timsahın ayağa kalkıp löp löp tek hamlede yutmasına benzer sonra her şeyini kaybetmiş bir erkek ahmak gitsin derdine ağlasın.
güncel Önemli Başlıklar